Afrikinis kiaulių maras plinta Europoje: pirmasis protrūkis Slovakijoje

Slovakijoje – pirmasis afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis šiais metais. Virusas užfiksuotas smulkiame ūkyje Trebišovo regione, apie 1,5 km nutolusiame nuo sienos su Ukraina ir 2,5 km nuo Vengrijos.

ES valstybėse AKM protrūkiai jau patvirtinti Rumunijoje (338) Bulgarijoje (17), Lenkijoje (6), Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Slovakijoje – po 1.
ES valstybėse AKM protrūkiai jau patvirtinti Rumunijoje (338) Bulgarijoje (17), Lenkijoje (6), Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Slovakijoje – po 1.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 14, 2020, 5:49 PM, atnaujinta Jul 14, 2020, 5:53 PM

2019 m. Slovakijoje kiaulių laikymo vietose buvo patvirtinta 11 AKM protrūkių.

Įtarimai kiaulių laikytojui kilo sunegalavus dviem laikytiems gyvuliams, kurie buvo praradę apetitą, o vėliau nugaišus ir ištyrus gaišenų mėginius patvirtinta AKM diagnozė. Ligos paveiktas kiaulių ūkis buvo registruotas.

Slovaikijos veterinarijos pareigūnai ėmėsi visų būtinų apsaugos ir priežiūros priemonių ligos plitimui sustabdyti. AKM viruso paveiktoje kaimo vietovėje planuojama nugaišinti laikomas kiaules.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, šiais metais ES valstybėse AKM protrūkiai jau patvirtinti Rumunijoje (338) Bulgarijoje (17), Lenkijoje (6), Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Slovakijoje – po 1.

Mūsų šalies kiaulių laikytojams primenama, kad kilus įtarimų dėl gyvulių sveikatos būklės būtina nedelsiant kreiptis į VMVT teritorinius departamentus arba pranešti aptarnaujantiems privatiems veterinarijos gydytojams.

Veterinarijos specialistai akcentuoja, kad kontroliuojant AKM ypač svarbus pačių ūkininkų sąmoningumas, operatyvus informavimas pasikeitus kiaulių sveikatos būklei, nes šie veiksmai padeda AKM nustatyti ankstyvojoje stadijoje ir imtis visų reikiamų, kad virusas neišplistų.

Kiaulių laikytojai, norintys apsaugoti savo ūkius, raginami griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų, saugoti auginamus gyvulius nuo galimų kontaktų su pašaliniais asmenimis, kitais gyvūnais, nešerti kiaulių šviežiai nušienauta žole, taip pat prieš einant į tvartą pasikeisti avalynę, darbo drabužius, naudoti tik kiaulių šėrimui ir priežiūrai skirtą inventorių, laikytis asmeninės higienos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.