100 proc. parama smulkiems pienininkystės ūkiams

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) renkamos smulkiųjų ūkininkų paraiškos. Akcentuotina, jog šiuo paraiškų rinkimo etapu, kuris truks iki rugsėjo 30 d., paraiškas galės teikti tik pienine galvijininkyste užsiimantys smulkieji ūkininkai. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 12 731 893 eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto paramos lėšų. Pasinaudojusieji džiaugiasi nepraleidę progos pasigerinti darbo sąlygas, o ir viena kita karvute papildyti ūkį.

 100 proc. parama smulkiems pienininkystės ūkiams.
 100 proc. parama smulkiems pienininkystės ūkiams.
Daugiau nuotraukų (1)

Vaclovas Kardašius

Sep 3, 2020, 8:30 AM

Kas gali gauti

Parama skiriama žemės ūkio veikla užsiimantiems fiziniams asmenims, kurie yra savo vardu įregistravę valdą ir ūkininko ūkį bei kreipiasi paramos pieninei galvijininkystei. Paraiškas gali teikti ūkininkai, kurie bent 2019 m. deklaravo pasėlius ir (arba) registravo ūkinius gyvūnus.

Pareiškėjo valdoje paramos paraiškos pateikimo dieną pieninių veislių melžiamų karvių turi būti ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 9 bei produkcijos standartine verte išreikšto valdos ekonominio dydžio (VED) struktūroje tik pagal pieninių veislių melžiamas karves apskaičiuotas VED turi sudaryti daugiau kaip 50 proc. bendro VED.

„Pradžioje buvo mažytės paramėlės po 1 000 eurų. Išbandžiusi tai ryžausi ir didesnei, kuri siekė jau 15 000.“

Pabrėžtina, kad šia priemone remiami būtent karvių pieno produkciją gaminantys ūkiai, tad ožkų ar avių pieno gamintojai šioje programoje nedalyvauja. Jeigu savo valdoje augini pienines karves ir tieki jų duodamo pieno produkciją rinkai – gali pretenduoti į paramą.

Kaip ir anksčiau, išmokos suma vienam ūkininkui, įgyvendinančiam projektą, – iki 15 000 Eur.

Apsimoka tam, kas dirba

Kelmės rajone ūkininkaujanti Regina Rimkuvienė NMA skirstoma parama pasinaudojo jau ne vieną kartą ir liko labai patenkinta. „Pradžioje buvo mažytės paramėlės po 1 000 eurų. Išbandžiusi tai ryžausi ir didesnei, kuri siekė jau 15 000. Iš esmės išėjo taip, kad savo lėšomis sumokėjau pridėtinės vertės mokestį už investicijas. Visas paraiškas visada pildau pati, jokių konsultantų niekada nesamdžiau ir būna juokinga girdėti, kad tai kažkas baisu ar sudėtinga. Taip šnekantys žmonės man tikri keistuoliai“, – sako buhaltere dirbanti moteris, kuri dar ir ūkininkauja.

Anot R. Rimkuvienės, ES parama skirta tikriems ūkininkams. „Su NMA visada bendraujame geranoriškai. Jeigu nori dirbti ir dirbi – parama naudotis tikrai apsimoka. Turime 4 juodmarges karvutes ir 10 hektarų žemės, grūdus pašarams auginamės patys, tad esame tikrai smulkus ūkis. Iš paramos lėšų pirkome sėjamąją, grėblius, melžimo aparatūrą, frontalinį krautuvą. Savais arba iš banko skolintais pinigais išsiversti būtų sunku. Privalumas, naudojantis parama, dar ir tas, kad kokios nors nelaimės atveju vaikams nekris prievolė grąžinti pinigus. Jei tapsi, pavyzdžiui, neįgalus, vaikai už tave mokėti neturės“, – aiškina ūkininkė.

Moteris sako, kad derėtų suskubti naudotis ES parama. „Tegul norintys dirbti žmonės tik ima tuos pinigus, kol jų dar yra, o tai paskui galės tik žiūrėti į dangų, kur debesys beplauks. Dirbdama pagrindinį darbą ir ūkininkaudama tris vaikus paleidau į mokslus – vienas baigė žemės ūkio inžineriją, beje. Kiti klausia, kaip aš supratau, kad susidorosiu. O ko nesusidoroti? Kaimynai melžia, tai negi aš negaliu? Šita priemonė yra gera – gali 1 ar 2 karvutėmis pasididinti ūkį, jeigu tikrai dirbi. Dirbančiam visai nebaisūs ir NMA patikrinimai“, – teigė R. Rimkuvienė.

Verslo planas per 9 mėnesius

Karvių skaičius ir produkcijos standartinė vertė, kaip skelbia NMA, nustatomi pagal Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) informaciją. „Tik pagal pieninių veislių melžiamas karves pagal paraiškos pateikimo dienos duomenis nustatomi, kai paramos paraiškos teikiamos einamųjų metų antrąjį pusmetį (nuo liepos 1 d. iki gruodžio 31 d.) pagal ŽŪIKVC duomenis už laikotarpį, prasidedantį praėjusių metų liepos 1 d. ir pasibaigiantį einamųjų metų birželio 30 d., apskaičiuotą pieninių veislių melžiamų karvių skaičių bei produkcijos standartinę vertę tik pagal pieninių veislių melžiamas karves einamųjų metų liepos 1 d., kurie ŽŪIKVC duomenų bazėje skelbiami einamųjų metų rugpjūčio 31 d.“ – skelbia NMA.

Pareiškėjas, kaip nurodo NMA, turi įsipareigoti tinkamai įgyvendinti verslo planą, t. y. atlikti visas jame numatytas investicijas, produkcijos standartine verte išreikštą VED padidinti ne mažiau kaip 20 proc., vykdyti pelningą veiklą. Jis taip pat privalo užtikrinti šiuo paraiškų rinkimo etapu būtinas įgyvendinti paramos teikimo sąlygas. O jos tokios, kad registruotas pieninių veislių melžiamų karvių skaičius nuo sprendimo skirti paramą priėmimo iki verslo plano įgyvendinimo laikotarpio pabaigos bus ne mažesnis kaip 3 bei produkcijos standartine verte išreikšto VED struktūroje tik pagal pieninių veislių melžiamas karves apskaičiuotas VED sudarys daugiau kaip 50 proc. bendro VED.

Paraiškoje numatytą verslo planą, kaip skelbia NMA, pareiškėjas privalo pradėti įgyvendinti per 9 mėnesius nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. Išmoka mokama 2 dalimis: 80 proc. dalis mokama po to, kai priimamas sprendimas skirti paramą, o 20 proc. – tuo atveju, jeigu verslo planas įgyvendinamas tinkamai. Netinkamai įgyvendinus verslo planą, likusi išmokos dalis nemokama, o išmokėta išmokos dalis susigrąžinama.

Paraiškas priima ir registruoja NMA Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento teritoriniai paramos administravimo skyriai, jų adresus rasite NMA interneto svetainėje. Daugiau informacijos apie paramos gavimo sąlygas ir pareiškėjų atrankos kriterijus rasite NMA internetinėje svetainėje arba ją gali suteikti NMA specialistai.

PRIEMONĖ

Parama smulkiesiems ūkiams (pieninės galvijininkystės sektoriui)

KAM TEIKIAMA PARAMA?

Parama skiriama žemės ūkio veikla užsiimantiems fiziniams asmenims, kurie yra savo vardu įregistravę valdą ir ūkininko ūkį bei kreipiasi paramos pieninei galvijininkystei. Paraiškas gali teikti ūkininkai, kurie bent 2019 m. deklaravo pasėlius ir (arba) registravo ūkinius gyvūnus.

KOKIA VEIKLA REMIAMA?

Žemės ūkio produktų gamyba; žemės ūkio produktų (pagamintų (išaugintų) valdoje) perdirbimas ir teikimas rinkai.

KIEK LĖŠŲ SKIRTA?

Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 12 731 893 Eur paramos lėšų.

KOKIA MAKSIMALI PARAMOS SUMA?

15 000 Eur.

KADA REIKIA TEIKTI PARAIŠKĄ?

Iki šių metų rugsėjo 30 d.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.