Parlamentaras prašo išvadų dėl siekio uždrausti auginti kailinius žvėrelius

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vyriausybę ir Žemės ūkio ministeriją, kad būtų pateiktos jau metus laukiamos išvados dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų, kuriomis siekiama Lietuvoje uždrausti auginti, veisti ir žudyti gyvūnus dėl naudos iš jų kailių.

Laukiama išvadų dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų.<br>M.Patašiaus nuotr.
Laukiama išvadų dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-11-18 13:21, atnaujinta 2022-11-18 13:29

Pasak L. Jonausko, kol didelėje Europos dalyje įsigalioja draudimai kailininkystės pramonei, Lietuvoje nudirti kailiai galimai atsiduria ir Rusijoje.

„Lietuva liko kone paskutinė Europos valstybė, kurioje neetiškas ir taršus kailinių gyvūnų verslas vis dar gyvas. Neseniai draudimą kailių fermoms įteisino Estija, ja greitai pasekė ir Latvija. Kailinių žvėrelių ūkių verslas didžiojoje dalyje Europos šalių laikomas neetišku.

Daugelyje pažangių Europos valstybių auginti gyvūnus dėl jų kailio yra uždrausta. Lietuvos Vyriausybei vilkinant Seimui pateikti išvadas dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kuris padėtų tašką šiai neetiškai ūkio šakai, kasmet Lietuvoje dėl kailio nužudoma 1,5 milijonas kanadinių audinių, 44 tūkstančiai šinšilų. O kailiai galimai apeinant sankcijas patenka į Rusijos rinką bei puošia rusų oligarchų žmonas ir meilužes“, – sako L. Jonauskas.

Pasak Seimo nario, Lietuvoje nudirti kailinių žvėrelių kailiai net ir įvedus prekybos sankcijas su Rusija, į šią šalį gali patekti per Kiniją.

„Lietuvoje pagamintais kailiais prekyba su Kinija vyksta aukcionuose, taip pat Lietuvos kailinių žvėrelių ūkiai savo produkcija prekiauja su Kinijos įmonėmis ir tiesiogiai. Lietuva į Kiniją 2021 metais per aukcionus eksportavo kailių ir dirbtinio kailio už 114.3 tūkstančius JAV dolerių.

Negalima atmesti ir to, kad aukcionuose kailius iš lietuvių įsigiję pirkėjai iš Europos Sąjungos, prekes vėliau perparduoda Kinijai. Kinija į Rusiją 2021 metais eksportavo kailių už 1.36 milijardą JAV dolerių. Pastebima, kad Europos Sąjungoje įsigaliojus sankcijoms prekybai su Rusija, Kinijos ir Rusijos prekyba išaugo beveik 30 proc.

Todėl vis dar egzistuoja galimybė, kad iš Lietuvos eksportuojami kailiai per Kiniją ar kitas valstybes, kurios netaiko sankcijų prekybai, patenka į Rusijos rinką. Nemanau, kad turime saugoti prabangos prekių, kuriomis puošiasi Rusijos milijonierių artimieji, žaliavų gamintojus“, – teigia L. Jonauskas.

Parlamentaras tikisi, kad Vyriausybė ilgiau nedels ir greitu metu pateiks išvadas Seime įstrigusiam įstatymo projektui.

„Seime įstatymo projektui paprašyta Vyriausybės išvada sustabdė projekto svarstymo ir priėmimo procesą. Priimtos įstatymo pataisos padėtų užtikrinti gyvūnų gerovę, apsaugoti aplinką nuo neigiamo kailinių žvėrelių fermų poveikio, o taip pat neleistų prisidėti prie prabangos prekių, galimai patenkančių į Rusijos rinką, žaliavos gamybos“, – teigia parlamentaras L. Jonauskas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.