Vienas rajonas išsišoko – sugalvojo, kaip padėti pieno ūkiams

Vos 10 ar 14 euro centų už pieno kilogramą. Štai tokia pieno supirkimo kaina smulkiems ūkiams riša akmenį po kaklu, – smarkiai sumažėjusios pieno supirkimo kainoms karves laikančius ūkininkus stumia į nuostplių duobę.

Dėl smarkiai sumažėjusių pieno supirkimo kainų ūkiai gaus savivaldybės paramą vieną kartą per metus.<br> Organizatorių nuotr.
Dėl smarkiai sumažėjusių pieno supirkimo kainų ūkiai gaus savivaldybės paramą vieną kartą per metus.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 23, 2023, 11:37 AM

Tokioje situacijoje Alytaus rajono savivaldybė, kol kas bene vienintelė Lietuvoje, nusprendė paremti pieno ūkius.

„Pastaruoju metu girdime daug nusiskundimų iš rajono ūkininkų dėl krizės pieno sektoriuje. Ne kartą tarėmės su specialistais, kaip savivaldybė galėtų padėti pieninius galvijus auginantiems žmonėms. Juk tai yra mūsų savivaldybės gyventojai, negalime jų palikti likimo valiai“, – sakė savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Apsispręsta papildyti Alytaus rajono savivaldybės žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų finansavimo tvarkos aprašą.

Pagal jį savivaldybės paramą numatyta skirti pareiškėjams, laikantiems pienines karves, kurios yra registruotos ūkinių gyvūnų registre, ir jų bandos registruotos Alytaus rajone.

Dėl smarkiai sumažėjusių pieno supirkimo kainų pareiškėjai gaus savivaldybės paramą vieną kartą per metus iki 30 eurų už karvę.

Alytaus rajone yra 929 karvių laikytojai, kurie turi 5489 pienines karves.

„Savivaldybės skiriama parama galbūt neišspręs visų pieno ūkio problemų, tačiau ūkininkams tie pinigai yra svarbūs, jie padės išgyventi laikinus sunkumus“,– svarsto Alytaus rajono savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas.

Finansinė savivaldybės parama skiriama ir kitiems ūkininkų projektams, ypač – melioracijai.

Praėjusiais metais ir šiemet vykdoma melioracijos griovių rekonstrukcijos projektų už daugiau kaip 1,5 mln. eurų. Darbai vyko Parečėnų ir Vankiškių, pradėti Krokialaukio ir Santaikos, planuojami Ūdrijos, Pocelonių ir Kančėnų kadastrinėse vietovėse.

Dar beveik 91 tūkst. eurų iš Kaimo rėmimo programos skirta ūkininkų vykdomiems bendro naudojimo melioracijos statinių remonto projektams.

Iš tos pačios rėmimo programos ūkininkams kompensuojamos išlaidos javų, rapsų ir kitų kultūrų sertifikuotai sėklai įsigyti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.