83 metų aktorius yra vienas iš iškiliausių veikėjų,
palaikančių Škotijos nacionalinės partijos (SNP) kampaniją
balsuoti už regiono nepriklausomybę rugsėjį vyksiančiame
referendume, sakydamas, kad toks žingsnis padidintų Škotijos
autoritetą.
Toks žingsnis galėtų paskatinti daugiau investuoti į Škotijos
kino pramonę ir padėtų „tarptautiniu mastu reklamuoti Škotiją
kaip ikonišką vietą“, S.Connery rašo sekmadieniniame laikraštyje
„The Sun on Sunday“.
S.Connery, vaidinęs agentą 007 filmuose „Auksapirštis“
(Goldfinger), „Daktaras Ne“ (Dr No) ir kituose, yra gimęs Škotijoje,
tačiau nebegyvena ten jau daug metų. Dabar jis daugiausiai laiko
praleidžia Ispanijoje, Bahamose ir Niujorke.
2003 metais aktorius sakė negrįšiantis į Škotiją, kol jo
tėvynė neatsiskirs nuo Jungtinės Karalystės.
„Visiškai gerbiu pasirinkimą, kuris Škotijai iškils rugsėjį
- tai žmonių, kurie renkasi ten dirbti ir gyventi, reikalas. Tai
vienintelė teisė“, - sakė S.Conneris.
„Tačiau būdamas škotas ir visą gyvenimą mylėjęs Škotiją
bei menus, tikiu, kad ši nepriklausomybės galimybė yra per gera,
kad ją būtų galima praleisti“, - pridūrė jis.
„Jeigu būtų nubalsuota „Taip“, tai patrauktų pasaulio dėmesį.
Būtų vėl sutelktas dėmesys į mūsų kultūrą; atsivertų
neprilygstama galimybė reklamuoti mūsų paveldą ir kūrybinius
pasiekimus“, - aiškino garsenybė.
Agentūros „YouGov“ šeštadienį paskelbti apklausos rezultatai
rodo, kad 53 proc. škotų nori, kad jų regionas liktų Jungtinės
Karalystės dalimi, ir tik 35 proc. mano, kad Škotija turėtų tapti
nepriklausoma valstybe.
