Estija nutarė įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę

Ketvirtadienį Estijoje buvo priimtas karštas diskusijas keliantis įstatymas, kuriuo numatyta teisė tos pačios lyties asmenims oficialiai įregistruoti savo partnerystę. Įstatymas turėtų įsigalioti 2016 m., praneša postimees.ee .

Tos pačios lyties asmenys galės oficialiai įregistruoti savo partnerystę ir nustatyti turtinius santykius.<br>AFP nuotr.
Tos pačios lyties asmenys galės oficialiai įregistruoti savo partnerystę ir nustatyti turtinius santykius.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 9, 2014, 12:30 PM, atnaujinta Jan 28, 2018, 12:41 AM

Už įstatymo priėmimą balsavo 40 Estijos parlamento narių, 38 balsavo prieš. Įstatymas įsigalios 2016 m., jei Parlamentas priėmė visus būtinus teisės įgyvendinimo aktus.

Įstatymas suteiks galimybę neregistruotoje santuokoje gyvenantiems skirtingų lyčių ir tos pačios lyties asmenims oficialiai įteisinti savo santykius ir reguliuoti teisinius tarpusavio santykius ir santykius su trečiaisiais asmenimis, pranešė parlamento spaudos tarnyba. 

Įstatyme numatyta sutarčių dėl bendro gyvenimo sudarymo tvarka, asmenų, įregistravusių bendrą gyvenimą, teisės ir pareigos bei pagrindai nutraukti sutartį dėl kohabitacijos. 

Atitinkama sutartis ir iš jos išplaukiantys turtiniai santykiai bus įtraukiami į registrą. 

Įstatymas ir su juo susiję teisės aktai turėtų įsigalioti nuo 2016 metų sausio 1 dienos. 

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma estų nepritaria šiam įstatymui. 

Remiantis neseniai atliktu tyrimu, 51 proc. estų pasisako prieš tai, kad tos pačios lyties asmenų kohabitacija būtų valstybiniu lygiu pripažįstama kaip šeima. Atsižvelgiant į statistinę paklaidą, šis rodiklis taip pat gali sudaryti 47,9 procento. 

Apklausa parodė, jog tarp geresnį išsilavinimą turinčių ir didesnes pajamas gaunančių respondentų yra gerokai daugiau tokių, kurie pritaria tam, kad nesusituokę kartu gyvenantys tos pačios lyties asmenys būtų laikomi šeima. 

Homoseksualius santykius nenormaliais laiko 19 proc. respondentų, tarp kurių gerokai daugiau yra vidurinį išsilavinimą turinčių, mažesnes pajamas gaunančių ir Centro partiją remiančių asmenų. 

Moterys, 15-34 metų amžiaus asmenys, etniniai estai ir didesnes pajamas gaunantys bei aukštesnį išsilavinimą įgiję žmonės linkę homoseksualius santykius laikyti moraliais. 

Prieš tai, kad homoseksualioms poroms būtų leista įsivaikinti, griežtai pasisako 55 proc. respondentų, o 49 proc. estų nepritaria tam, kad homoseksualių santykių problematika būtų įtraukta į mokyklines problemas, kas iš esmės reikštų, kad jie traktuojami kaip normalūs ir moralūs. 

Tarp Centro partijos rinkėjų yra daugiau tokių, kurie homoseksualius santykius laiko visiškai amoraliais ir pasisako prieš tai, kad gėjų ir lesbiečių poros būtų laikomos šeimomis. 

Tuo tarpu Reformų partijos šalininkai linkę laikytis santūresnės pozicijos ir nepulti į kraštutinumus. 

Socialdemokratų partijos elektoratas homoseksualių santykių iš esmės nelaiko amoraliu dalyku ir pasisako už tai, kad homoseksualios poros būtų laikomos šeima ir joms būtų leista įsivaikinti.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.