Egipto musulmonai skelbs pykčio dieną

2014 m. liepos 3 d. 13:51
BNS ir lrytas.lt inf.
Prieš numatomus protestus policija uždarė kelias pagrindines Kairo aikštes ir sustiprino saugumą.
Daugiau nuotraukų (1)
Prieš numatomus protestus policija uždarė kelias pagrindines Kairo aikštes ir sustiprino saugumą.
Musulmonų brolija – kariškių nuversto M.Mursi judėjimas – po jo nušalinimo buvo paskelbtas teroristine grupuote, o daugelis jos lyderių, tarp jų – M.Mursi, atsidūrė kalėjime.
M.Mursi nuvertęs buvęs armijos vadas Abdel Fattahas al Sisi dabar pats yra prezidentas.
Ketvirtadienio protestai bus laikomi islamistų jėgos išbandymu. Brolijos vadovaujamas „Aljansas prieš perversmą“ trečiadienį paskelbė agresyvų šūkį dėl „pykčio dienos“.
Nepaisydami griežtų priemonių, islamistai su savo sąjungininkais tęsė protestus vildamiesi, kaip patys sako, padaryti šalį nevaldomą naujajam prezidentui.
M.Mursi buvo nušalintas 2013 metų liepos 3 dieną, po neramių metų prezidento poste, ir nuo jo nušalinimo per susirėmimus gatvėse jau žuvo mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, o dar daugiau kaip 15 tūkst. atsidūrė už grotų.
Šios represijos dar labiau suskaldė Egiptą – regiono galią ir daugiausiai gyventojų (86 mln.) turinčią arabų valstybę, kurios sparčiai didėjanti populiacija vis labiau eikvoja senstančią infrastruktūrą.
EgiptasmusulmonaiMohammedas Mursi
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.