Reklama „Plaukuota nosis“ vaizduoja niūrią ateitį, kurioje miestiečiai prisitaikė prie nuolatinio smogo užsiaugindami nosyje plaukus, kurie filtruoja nešvarų orą.
Vaizdo klipas baigiasi įspėjimu: esą jei žmonės nesustos elgtis taip, kaip elgiasi dabar, užterštumas pakeis juos pačius.
Reklamą sukūrusi labdaros organizacija „WildAid“ pranešė, kad tokiu būdu nori paraginti žmones imtis veiksmų, o ne tyliai laukti, kol valdžia išspręs jų problemas.
„Norėjome rasti juokingą būdą kalbėti apie labai rimtą problemą, su kuria susiduriame“, – pasakojo organizacijos atstovė Kinijoje May Mei.
Vaizdo klipe parodomi stilingai nosies plaukus susišukavę žmonės, kurie atlieka savo kasdienius darbus smogo apimtame mieste.
Jauna šeima vaikšto su kūdikiu, kuriam iš nosies taip pat pradeda augti plaukai, o jaunuoliai savo garbanas puošia įvairiais aksesuarais ir jas dažo.
„Jiems tai visiškai įprasta“, – skelbia reklamos titrai.
Tiesa, vaizdo klipo pabaigoje parodomas vienas vaikinas, kuris neketina prisitaikyti prie situacijos ir nusiskuta nosies plaukus, kad galėtų kvėpuoti užterštu oru.
„Tai man primena, kad dangus kadaise dar buvo žydras“, – pareiškia jaunuolis.
„Daugelis žmonių skundžiasi užterštumu Pekine ir Šanchajuje, bet niekas nežino, kad gali prisidėti prie problemos sprendimo. Norėjome pasakyti, kad pokyčiams pasiryžti lengva“, – pabrėžė „WildAid“ atstovė.
May Mei teigimu, 35 proc. Pekino užterštumo sukelia transporto išmetamos dujos, tad važiavimas dviračiu ar vaikščiojimas į darbą gali padėti pakeisti situaciją.
Kinija išmeta daugiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų pasaulyje. Kasmet šalyje dėl užterštumo miršta 1,3 mln. žmonių. (BBC, LR)
