Mirtininkas detonavo sprogmenų prikrautą automobilį prie
kolonos, vežusios Mohamedą Jamą Irfidą, kurį prezidentas Mohamedas Abdullahi Mohamedas ketvirtadienį paskyrė kariuomenės vadu.
„Pirminė informacija rodo, kad kariuomenės vadas per plauką
išsisuko per šią ataką“, – sakoma „al Shebaab“ radijo
„Andalus“ tinklalapyje paskelbtame pranešime. Grupuotė taip pat
prisiėmė atsakomybę už šį išpuolį.
Aukšto rango kariuomenės pareigūnas Muktaras Adanas Moalimas
sakė naujienų agentūrai AFP, kad per sprogdinimą žuvo septyni
civiliai ir trys saugumo pajėgų nariai.
„Sprogmenų prikrautas mikroautobusas rėžėsi į civilį
autobusą, mėgindamas smogti kariuomenės vado kolonai“, –
aiškino jis.
Po sprogimo, driokstelėjusio apie vidurdienį vietos (ir
Lietuvos) laiku, vienas AFP reporteris matė įvykio vietoje penkis
lavonus ir išsibarsčiusias kūnų dalis.
Saugumo pajėgos užblokavo visą rajoną aplink Gynybos
ministeriją.
Saugumo pareigūnas Ali Abdirahmanas patvirtino, kad kolona
važiavęs kariuomenės vadas ir aukšto rango kariškiai
nenukentėjo.
Įvykio liudininkas sakė, kad tuo metu pro šalį važiavęs
keleivinis autobusas buvo „visiškai sunaikintas, ten buvo keli
lavonai“. Autobusas buvo „visiškai sudaužytas ir po sprogimo
sudegė“.
Trečiadienį detonavus kitam užminuotam automobiliui Mogadiše
žuvo septyni žmonės, o ketvirtadienį sprogusi mina užmušė dar
19. Penktadienį apšaudymas iš minosvaidžių pareikalavo trijų
žmonių gyvybių.
Su teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusi „al Shebaab“
prarado daug teritorijų ir 2011 metais Afrikos Sąjungos pajėgų
buvo išstumta iš Mogadišo, bet islamistai teberengia atakas
sostinėje ir kaimiškose vietovėse.
