Emmanuelis Macronas per pirmąjį oficialų vizitą Kinijoje laikysis ambicingos dienotvarkės

2018 m. sausio 7 d. 08:57
Kinijoje mandarinų kalba Emmanuelio Macrono pavardė tariama „Makelong“, kas reiškia „žirgas nugali drakoną“. Su tokiu padrąsinančiu įvaizdžiu Prancūzijos prezidentas sekmadienį vyksta į Kiniją, tikėdamasis užmegzti glaudesnius santykius su prezidentu Xi Jinpingu.
Daugiau nuotraukų (1)
Per pirmadienį prasidėsiantį trijų dienų vizitą E. Macronas pasiryžęs siekti „strateginės partnerystės“ su Pekinu, pirmiausia, kovos su terorizmu ir klimato kaita srityse, sakė vienas prezidentūros tarnautojų.
Prancūzija labai tikisi, kad Pekinas imsis aktyvaus vaidmens Paryžiaus klimato susitarimui įgyvendinti, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo, jog jo šalis trauksis iš šio susitarimo.
E. Macronas šią savaitę dar sakė, kad, D. Trumpui susižodžiavus su Šiaurės Korėjos prezidentu Kim Jong-Unu, Kinijai turėtų tekti lyderės vaidmuo sprendžiant krizę, kurią sukėlė Šiaurės Korėja savo branduoline programa.
vizitasPrancūzijaKinija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.