NATO tarybos posėdis planuojamas sausio 6-osios 15 val. Briuselio laiku.
DPA pažymi, jog per jį bus svarstoma padėtis Artimuosiuose Rytuose, Jungtinėms Valstijoms nukovus įtakingą Irano generolą Qasemą Soleimani.
Šiaurės Atlanto taryba yra svarbiausia NATO politinių sprendimų priėmimo institucija. Ją sudaro visų Aljanso narių nuolatiniai atstovai, susirenkantys mažiausiai kartą per savaitę. Taryba taip pat susirenka aukštesniu lygiu, dalyvaujant užsienio reikalų ministrams, gynybos ministrams arba vyriausybių vadovams. Tačiau nepriklausomai nuo to, kokiu lygiu ji susitinka, jos valdžia ir sprendimų priėmimo galia išlieka tokia pati, o jos sprendimai turi tą patį statusą bei galiojimą.
Per JAV ataką Bagdado tarptautiniame oro uoste penktadienį žuvo penki Irano revoliucijos gvardijos nariai, įskaitant Q. Soleimani, bei penki Irako „Hashed al Shaabi“ nariai.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį perspėjo, kad Jungtinės Valstijos yra nusitaikiusios į 52 objektus Irane, ir pagrasino „labai greitai ir labai smarkiai“ jiems smogti, jei šiitiška respublika pultų amerikiečių karius ar jų pozicijas.
Irano aukščiausioji nacionalinė saugumo taryba išplatino pareiškimą, kuriame nurodoma, kad Iranas atsakys į Q. Soleimani nužudymą „tinkamu metu ir vietoje“, o Irako parlamentas paragino vyriausybę išprašyti JAV vadovaujamą koaliciją iš šalies.
Slovakija pasisako už NATO misijos Irake užbaigimą
Slovakijos premjeras Peteris Pellegrinis sekmadienį nusiuntė šalies ambasadoriui NATO būstinėje nurodymą pritarti siūlymui užbaigti NATO misiją Irake, pranešė Slovakijos naujienų agentūra TASR.
„Dėl Irako parlamento sprendimo nutraukti užsienio karinį buvimą šalyje, Slovakijos ministras pirmininkas P. Pellegrinis nusiuntė respublikos ambasadoriui NATO [būstinėje] Briuselyje nurodymą, pagal kurį Slovakija paremtų [NATO narių] siūlymą užbaigti [NATO] misiją Irake ir grąžinti jos karius [iš šios šalies]“, – teigiama pranešime.
Kaip jau buvo skelbta, Irako parlamentas sekmadienį paragino šalies vyriausybę nutraukti JAV vadovaujamos koalicijos buvimą šalyje, taip išreiškiant pasipiktinimą dėl penktadienį amerikiečių surengto antskrydžio, per kurį žuvo Irano ir Irako kariuomenės vadai.