Reiškiu pagarbą Pauliui ir visiems jo bendražygiams

Neseniai skaičiau Kinijoje studijuojančio lietuvio Pauliaus Ivanovo, kuris taip pat kovoja su naujo koronaviruso pneumonijos protrūkiu, pasakojimą ir buvau labai sujaudintas.

 Kinija ne viena šioje kovoje su virusu. Daugelis šalių įvairiais būdais teikia paramą, o žmonės visame pasaulyje socialinėse platformose dalijasi Kiniją palaikančiomis žinutėmis.
 Kinija ne viena šioje kovoje su virusu. Daugelis šalių įvairiais būdais teikia paramą, o žmonės visame pasaulyje socialinėse platformose dalijasi Kiniją palaikančiomis žinutėmis.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 18, 2020, 11:41 AM

Iš savo aistros rytietiškai kultūrai Paulius pasirinko vykti į Kiniją magistro studijų ir tapti Kinijos kultūros žinovu, skatinti nevyriausybinius mainus. Ypatingu kovos su naujo koronaviruso pneumonija Kinijoje laikotarpiu Paulius pasirinko likti Harbine ir patirti viską savo akimis. Ši ypatinga patirtis padėjo jam pamatyti Kiniją kitu kampu ir geriau ją pažinti, o jo dėka daugiau draugų iš Lietuvos pamatė įvairialypę, tikrąją Kiniją.

Kaip rašė Paulius, „liga suvienijo visa tautą“, o tai atspindi kinų pasaulėžiūrą – šeima yra mažiausia šalis, o šalis – milijonai šeimų. Valstybė ir šeima, visuomenė ir individas yra neatsiejami. Supratimas, kad kinams svarbiau susivienyti dėl bendro tikslo nei dėl savo naudos, persismelkia į kiekvienos kinų kartos pamatines vertybes. Paulius buvo sužavėtas, kaip žmonės kovoja su virusu Hubėjuje, labiausiai nuo epidemijos nukentėjusioje provincijoje, esančioje už tūkstančių kilometrų nuo Harbino. Beveik 20 000 medicinos darbuotojų visoje šalyje ėmėsi iniciatyvos prašyti pagalbos, stoti į fronto liniją ir dieną naktį gydyti pacientus. Dešimtys tūkstančių statybininkų dirbo dienomis ir naktimis, kad būtų pastatytos naujos ligoninės. Visame pasaulyje esančios įmonės sunkiai dirba gamindamos medicinines prekes, o didžiosios kurjerių kompanijos atidarė „žaliuosius kanalus“ teikdamos pristatymo prioritetą ir užtikrindamos, kad apsauginių medžiagų atsargos nuolat būtų gabenamos į teritorijas, kuriose kovojama su epidemija. Įvairiose valstybės vietose esantys tarnautojai atsisakė Pavasario šventės (kinų Naujųjų metų) atostogų ir stengėsi užtikrinti, kad netrūktų priemonių, prižiūrėjo personalą, viešino informaciją ir užtikrino apsaugą, kartu stengdamiesi užkirsti kelią ir kontroliuoti epidemiją, garantuoti kokybišką darbą bei reikiamų priemonių tiekimą.

Kovos su epidemija metu nepamiršome ir draugų užsieniečių, esančių Kinijoje. Kaip minėjo Paulius, užsieniečiai Kinijoje įtraukti į vietos valdžios ir bendruomenių mechanizmus, kad būtų patenkinti jų poreikiai kasdienio gyvenimo, epidemijos prevencijos ir gydymo srityse. Nors Paulius patyrė 14 dienų karantiną vienutėje, kaip ir Kinijos piliečiai, jis gavo reikalingą rūpestį ir apsaugą. Dėl šio protrūkio įvairios Kinijos provincijos, autonominiai regionai ir savivaldybės taip pat atidarė visą parą veikiančias konsultavimo tarnybų linijas užsieniečiams, dirbantiems ir gyvenantiems Kinijoje. Tokiu ypatingu metu tai pasiekti ypač sunku – už to slypi Kinijos vyriausybės bei žmonių gerumas ir nuoširdumas. Tikiu, kad užsieniečiai taip pat pajuto kinų nuoširdumą ir šilumą.

Kaip sakė Paulius, epidemija būtų dar labiau išplitusi, jei nebūtų buvę imtasi griežčiausių prevencinių priemonių. Karas su epidemija yra Kinijos atsakomybė visam pasauliui. Itin didelis atsakomybės už žmones jausmas ir visuotinis visuomenės sveikatos saugumo siekis paskatino Kiniją priimti precedento neturinčias galingas žmonių prevencijos ir kontrolės priemones, kurios veiksmingai užkirto kelią epidemijos plitimui į kitas pasaulio šalis. Žmonės, susidūrę su griežtomis prevencijos ir kontrolės priemonėmis, nesiskundžia, supranta ir palaiko, stebi ir padeda. Šiuo metu visame pasaulyje, išskyrus Kiniją, yra mažiau nei 500 patvirtintų atvejų, t.y. mažiau nei 1 proc. atvejų visoje Kinijoje. Šiame mūšyje visi kinai, eidami koja kojon, pastatė „didžiąją sieną“, kad kontroliuotų epidemijos plitimą nustatydami naują pasaulio epidemijų prevencijos etaloną, ir buvo gerai įvertinti Pasaulio sveikatos organizacijos.

Susidūrimas su išbandymu atveria akis.

Kinija ne viena šioje kovoje su virusu. Daugelis šalių įvairiais būdais teikia paramą, o žmonės visame pasaulyje socialinėse platformose dalijasi Kiniją palaikančiomis žinutėmis.

Mes esame labai sujaudinti ir toks palaikymas mus dar labiau skatina veikti. Lietuvos ministras pirmininkas p. Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Kinijos premjerui Li Keqiangui tvirtai remdamas Kinijos žmones ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojus kovojant su epidemija ir išreiškė norą suteikti reikiamą pagalbą. Draugai iš visų Lietuvos kampelių taip pat pareiškė užuojautą ir paramą Kinijos piliečiams.

Mes visi esame žmonės, nepaisant rasės, etninės tapatybės, odos spalvos, regiono, kalbos ar kultūrinių skirtumų – visi gyvename globaliame pasaulyje. Epidemija yra laikina, o draugystė ir bendradarbiavimas – ilgalaikis. Šiandieniame pasaulyje vis svarbesnis tampa abipusis supratimas, pasitikėjimas ir tarpvalstybinė parama.

Žiema visuomet praeina ir ateina pavasaris. Nuolat didėjant pasveikusiųjų skaičiui ir mažėjant naujų užsikrėtimo atvejų esame įsitikinę, kad epidemija bus greitai įveikta, prasiskleis pavasariniai žiedai. Visiems lietuviams, dirbantiems Kinijoje, linkiu viso ko geriausio. Norėčiau pareikšti pagarbą tūkstančiui P.Ivanovo bendražygių, padėkoti už pasitikėjimą Kinija ir nuoširdžią draugystę, svarbią šiuo laikotarpiu.

Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Shen Zhifei.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: VRK savivaldos rinkimų rezultatų pristatymas