2 milijonus gyventojų turinčiame mieste jau priskaičiuojama daugiau nei 20 tūkst. koronaviruso atvejų, o nuo COVID-19 sukeltų komplikacijų mirė daugiau nei 2 tūkst. žmonių.
„Visi mes nerimaujame dėl Monrealio“, – tikino Kvebeko premjeras Francois Legaultas.
Mokyklų ir verslų atidarymas gali būti atidėtas, jei Monrealiui nepavyks suvaldyti koronaviruso krizės.
Monrealio fotografas Peteris McCabe'as savo nuotraukose net įamžino ištuštėjusį miestą, kuris dažniausiai būna pilnas jame zujančių turistų.
„Oras yra visiškai švarus. Tai visiškai neįprasta“, – sakė fotografas P.McCabe'as.
Bet jeigu žmonės tikrai lieka namuose, tuomet virusas Monrealyje neturėtų plisti tai dramatiškai. Kodėl tiek daug žmonių mieste suserga ir net miršta?
Duomenys rodo, kad COVID-19 mieste suserga pažeidžiamiausių socialinių grupių atstovai.
Pirmiausiai tai senyvo amžiaus žmonės – net 31 gyvybes virusas nusinešė vienuose iš senelių namų. Didžioji dalis mirė tuomet, kai juos apleido namų personalas. Kai kurie iš juose išgyvenusių senolių gyveno be vandens, maisto ar pakeistų vystyklų.
Net 82 procentai mirusiųjų gyveno senelių namuose.
Marcelinas Francois, 40 metų prieglobsčio prašytojas iš Haičio, darbo dienomis dirbo tekstilės fabrike, o savaitgaliais darbavosi senelių namuose.
Jis su šeima gyveno Monrealio šiaurėje, vienoje iš skurdžiausių miesto dalių. Tai populiari vieta tarp prieglobsčio prašytojų – ypač tarp tų, kurie pėsčiomis kirto JAV-Kanados sieną, kuomet JAV prezidentu tapo Donaldas Trumpas.
Kaip ir M.Francois, daugelis šių asmenų neturi piliečio statuso, o grįžę po darbų jie dalinasi būstu su milžiniškomis šeimomis ir draugais.
M.Francois gyvenimo istorija baigėsi dramatiškai – vyras neatlaikė kovos su COVID-19 ir mirė savo žmonos rankose.
Gegužės mėnesį provincijos valdžia pripažino, kad koronaviruso protrūkį mieste galėjo sukelti prieglobsčio prašytojų darbas senelių namuose.
Teigiama, kad Monrealio šiaurės rajonuose COVID-19 serga net 23 procentai žmonių. „Šie žmonės mumis rūpinasi, nors visai nesenai mes juos norėjome išspirti lauk“, – sako bendruomenės organizatorius Willas Prosperis.
Kituose skurdžiuose Monrealio rajonuose situacija taip pat panaši. Jaunimo organizacijos „Hoodstock“ prezidentė Nargess Mustapha sako, kad koronavirusas dar labiau išryškino šių rajonų gyventojų socialinę atskirtį.
Žmonėms trūksta sveikatos paslaugų, galimybių keliauti, jie gyvena perpildytuose butuose, o santykiai su policija yra labai prasti.
„Galimybė laikytis socialinės distancijos taisyklių yra tarsi privilegija. Sunku laikytis šių taisyklių Monrealio šiaurėje“, – kalbėjo N.Mustapha.
Parengta pagal „The Guardian“ inf.