NATO neigia kelianti grėsmę Baltarusijai

2020 m. rugpjūčio 23 d. 09:51
NATO teigia, kad Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka nepagrįstai kaltina Aljansą neva telkiant pajėgas Baltarusijos pasienyje, praneša portalas „tut.by“.
Daugiau nuotraukų (11)
„Bet kokie teiginiai apie NATO pajėgų stiprinimą Baltarusijos pasienyje yra nepagrįsti“, – pareiškė NATO atstovė spaudai Oana Lungescu.
Ji pabrėžė, kad NATO nekelia grėsmės Baltarusijai ar kitoms valstybėms. O. Lungescu taip pat pažymėjo, kad organizacijos paskirtis yra gynybinė, – Aljansas pasirengęs ginti sąjungininkus ir atsakyti į bet kokią agresiją.
Be to, NATO atstovė spaudai paragino Minską gerbti žmogaus teises.
Lenkijoje rugpjūčio 22 d. baigėsi antrasis pratybų „Defender Europe-2020“ etapas.
Tuo metu A. Lukašenka šeštadienį Baltarusijoje paskelbė aukščiausią kovinę parengtį.
Jis teigė, kad tai „pirmas pats rimčiausias sprendimas per ketvirtį amžiaus atsakant į NATO pajėgų judėjimą netoli Baltarusijos sienų Lenkijos ir Lietuvos teritorijoje“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.