Vašingtonas: Rusija sėja nepasitikėjimą JAV balsavimo paštu planais

Rusija aktyviai siekia pakirsti rinkėjų pasitikėjimą JAV rinkimų sistema ir ypač balsavimu paštu prieš artėjančius lapkričio 3 dienos rinkimus, ketvirtadienį skelbiama JAV krašto saugumo departamento analizėje.

 Rusija aktyviai siekia pakirsti rinkėjų pasitikėjimą JAV rinkimų sistema ir ypač balsavimu paštu prieš artėjančius lapkričio 3 dienos rinkimus, ketvirtadienį skelbiama JAV krašto saugumo departamento analizėje.  <br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Rusija aktyviai siekia pakirsti rinkėjų pasitikėjimą JAV rinkimų sistema ir ypač balsavimu paštu prieš artėjančius lapkričio 3 dienos rinkimus, ketvirtadienį skelbiama JAV krašto saugumo departamento analizėje.  <br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 4, 2020, 4:45 PM

Departamento atliktame tyrime sakoma, jog nuo 2020 metų kovo „Rusijos piktavaliai įtakdariai stiprina įtarimus dėl rinkimų nesąžiningumo per naujas rinkimų procedūras ir balsavimo paštu programas“.

Per žiniasklaidą ir socialinius tinklus rusai gąsdina amerikiečius sukčiavimu per rinkimus, klaidomis skaičiuojant balsus, įspėja, kad pašto tarnybos nesugebės tinkamai susitvarkyti su balsalapiais.

Visuomenės apklausose nuo savo varžovo atsiliekantis prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau ne kartą sakė, jog balsavimas prezidento rinkimuose paštu sudarys sąlygas masiniam rezultatų klastojimui.

Rusijos žiniasklaida ir interneto svetainės taip pat taip pat skelbia mintį, kad balsavimas paštu – kurį daugelis palaiko kaip priemonę sumažinti riziką užsikrėsti COVID-19 – yra peršamas pareigūnų ir politikos formuotojų todėl, kad būtų naudingas tam tikriems kandidatams.

Bandymai daryti įtaką rinkėjams internetu vyko metų pradžioje, kai vyko pirminiai rinkimai, tačiau sustiprėjo prasidėjus koronaviruso pandemijai ir pareigūnams pradėjus aktyviau agituoti už rinkimų organizavimą paštu, nurodoma ataskaitoje.

„Mūsų vertinimais, Rusija gali ir toliau didinti kritiką balsavimui paštu ir balsavimo procedūrų pakeitimui COVID-19 pandemijos metu, kad pakirstų visuomenės pasitikėjimą rinkimų procesu“, – sakoma neįslaptintame dokumente.

Kaip ir 2016-aisiais, Rusija dažnai tik pakursto JAV politikoje jau egzistuojančias nuotaikas.

D. Trumpas ir daugelis Respublikonų partijos narių tvirtina, kad balsavimas paštu gali atvesti iki balsų klastojimo ir abejotino skaičiavimo.

Rusija atkartoja destruktyvų ir melagingą faktų dėstymą apie balsavimą paštu, kurį prezidentas Trumpas ir jo patikėtiniai, įskaitant generalinį prokurorą [Billą] Barrą , agresyviai palaiko“, – sakoma Atstovų Rūmų žvalgybos komiteto vadovo Adamo Schiffo pareiškime.

Savo ruožtu demokratų senatoriai ketvirtadienį pareikalavo, kad JAV iždo departamentas dėl kišimosi į rinkimus „nedelsiant“ paskelbtų sankcijas Rusijos organizacijoms ir fiziniams asmenims, nes, remiantis žvalgybos duomenimis, Maskva siekia pakenkti D. Trumpo varžovo Joe Bideno kandidatūrai.

„Jau seniai buvo laikas administracijai pasiųsti tiesioginę žinutę prezidentui (Vladimirui) Putinui: JAV nedelsiant ir visa jėga atsakys į besitęsiantį kišimąsi į rinkimus“, – sakoma laiške JAV iždo sekretoriui Stevenui Mnuchinui.

„Iš esmės nėra rimtesnės grėsmės nacionaliniam saugumui nei keliama tų, kurie griauna pasitikėjimą mūsų demokratiniais rinkimais ir jų efektyvumu“, – rašoma jų laiške.

Rugpjūčio 7 dieną JAV Nacionalinis kontržvalgybos ir saugumo centras pareiškė, kad Rusija aktyviai kišasi, siekdama pakenkti D. Trumpo varžovo demokrato J. Bideno kampanijai.

Rusija naudojasi virtine priemonių, pirmiausiai kad apjuodintų buvusį viceprezidentą Bideną ir tai, ką ji laiko antirusišku „isteblišmentu“, – sakoma centro pareiškime.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.