J. Borrellis: jokia ES narė dar nepasiūlė konkrečių sankcijų Rusijai dėl A. Navalno S. Lavrovas: Rusija nelaiko ES patikima partnere, yra pripratusi prie jos sankcijų

Nė viena Europos Sąjungos valstybė narė dar nepateikė pasiūlymų dėl sankcijų Rusijai, susietų su rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno įkalinimu, bet aptarimas tęsis, penktadienį sakė Maskvoje viešintis Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Feb 5, 2021, 1:48 PM, atnaujinta Feb 5, 2021, 4:07 PM

„Dėl sankcijų: šiuo metu nė viena Europos Sąjungos valstybė narė nėra pateikusi savo pasiūlymų, bet aptarimas tęsis užsienio reikalų ministrų taryboje ir, taip pat, per posėdį kovo mėnesį, kai... vyks bendras Europos Sąjungos ir Rusijos santykių aptarimas... Mano vizitas Maskvoje yra pasirengimo šiam aptarimui dalis, nes labai svarbu apsispręsti, ką darysime su šiais santykiais“, – sakė J. Borrellis Maskvoje po susitikimo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

ES užsienio politikos vadovas dar kartą pabrėžė, kad Bendrija ragina Rusiją paleisti A. Navalną.

„Galvoju, kad išsamus ir skaidrus tyrimas gali suteikti informacijos apie bandymą nunuodyti poną Navalną. Bet, atvirai kalbant, galime tai kiek norime kartoti, bet klausimas lieka“, – sakė J. Borrellis.

Pasak jo, per susitikimą su S. Lavrovu jis paragino paleisti A. Navalną ir ištirti jo apnuodijimą.

„Mano vizitas surengtas tokiu metu, kai buvo areštuotas ir nuteistas Aleksejus Navalnas, [sulaikyta] tūkstančiai demonstrantų. Kaip suprantate, išreiškiau ponui Lavrovui savo didelį susirūpinimą šiais faktais ir paraginau paleisti Navalną, nuodugniai ištirti jo apnuodijimą“, – nurodė J. Borrellis.

Jis pabrėžė, kad ES gerbia Rusijos suverenitetą, bet priminė, kad Rusiją „įpareigoja įstatymo viršenybės, žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių principai, kurie yra svarbūs ir ES, ir Rusijai“.

S. Lavrovas: Rusija nelaiko ES patikima partnere, yra pripratusi prie jos sankcijų

Galimos sankcijos Rusijai dėl opozicionieriaus Aleksejaus Navalno bylos yra Europos Sąjungos vidaus reikalas, o Maskva yra pripratusi prie jai taikomų baudžiamųjų priemonių ir nelaiko Bendrijos patikima partnere, penktadienį pareiškė rusų užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Mes tai traktuojame kaip Europos Sąjungos vidaus reikalą. Esame įpratę, kad Europos Sąjunga, kaip jau minėjau, vis dažniau griebiasi vienašališkų apribojimų, neturinčių teisėto pagrindo“, – sakė ministras po jo derybų su ES diplomatijos vadovu Josepu Boreliu.

S. Lavrovas pabrėžė, kad Rusija „savo gyvenimą kuria remdamasi prielaida, kad Europos Sąjunga, bent jau šiuo etapu, yra nepatikima partnerė“.

„Tikiuosi, kad artėjanti strategijos peržiūra vis dėlto leis atkreipti dėmesį į esminius Europos Sąjungos interesus jos artimiausiose kaimynystėje. Tikiuosi, kad šiandienos derybos padės išeiti į konstruktyvesnę trajektoriją. Esame tam pasirengę“, – pažymėjo rusų URM vadovas.

Komentuodamas A. Navalno ES adresuotą raginimą įvesti sankcijų verslininkams, laikomais artimais Kremliui, S. Lavrovas pasiūlė žurnalistams „išnagrinėti, ar pasaulyje yra dar kokia nors situacija, kai politikas ar į politiko vaidmenį pretenduojantis asmuo reikalautų, kad užsienio valstybės skelbtų sankcijas jo gimtajai šaliai“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.