Rusija ir Iranas taikėsi į JAV 2020 metų rinkimus, teigia vyriausybės agentūros

Rusija ir Iranas per JAV 2020 metų rinkimus taikėsi į rinkimų infrastruktūrą, bet nesukėlė pavojaus rezultatams, antradienį paskelbė Krašto saugumo ir Teisingumo departamentai.

 Rusija ir Iranas taikėsi į JAV 2020 metų rinkimus, teigia vyriausybės agentūros.  <br> AFP/Scanpix nuotr.
 Rusija ir Iranas taikėsi į JAV 2020 metų rinkimus, teigia vyriausybės agentūros.  <br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 17, 2021, 9:08 AM

„Rusijos ir Irano plataus masto kampanijos prieš įvairius svarbius infrastruktūros sektorius tikrai sukėlė pavojų kelių tinklų, tvarkiusių kai kurias rinkimų funkcijas, saugumui“, – sakoma bendrame šių vyriausybės agentūrų pareiškime.

„Tačiau jos iš esmės nepaveikė duomenų apie rinkėjus, galimybių balsuoti, balsų sutraukimo į lenteles ar savalaikio rinkimų rezultatų siuntimo“, – pažymima pareiškime.

Su Rusijos, Irano ir Kinijos vyriausybėmis susiję veikėjai taip pat „iš esmės paveikė“ tinklų, susijusių su Amerikos politinėmis organizacijomis, kandidatais ir rinkimų kampanijomis, saugumą, nurodo agentūros.

„Keli tokie veikėjai surinko bent kažkiek informacijos, kurią galėjo paskelbti per operacijas įtakai daryti, bet galiausiai nematėme jokios tokios paskleistos, pakeistos ar sunaikintos medžiagos“, – sakoma pranešime.

Kaip teigiama, „nėra įrodymų, kad koks nors su užsienio vyriausybe susijęs veikėjas sutrukdė balsuoti, pakeitė balsus ar panaikino galimybę suskaičiuoti balsus arba perduoti rinkimų rezultatus“.

Konkrečiai departamentai paneigė buvusio prezidento Donaldo Trumpo kampanijos teisininkų skleistą sąmokslo teoriją, kad viena balsų sutraukimo į lenteles kompanija buvo susijusi su Venesuela ir manipuliavo rinkimų rezultatais jo oponento Joe Bideno naudai.

Ataskaitoje sakoma, jog šie vieši pareiškimai buvo ištirti, „nustatyta, kad jie nėra patikimi“.

Ataskaitos autoriai nurodė, kad aiškinosi tik užsienio vyriausybių veiklos poveikį rinkimų infrastruktūros saugumui ir sąžiningumui.

„Nebuvo nagrinėtas užsienio vyriausybių veiklos poveikis visuomenės įsivaizdavimui ar kokių nors rinkėjų elgesiui, taip pat nenagrinėtas nevalstybinių užsienio veikėjų, tokių kaip kibernetiniai nusikaltėliai, poveikis“, – rašoma pranešime.

Demokratų senatorius, Senato Žvalgybos komiteto pirmininkas Markas Warneris sakė, kad ši ataskaita „akcentuoja tebesitęsiančias ir nepaliaujamas mūsų priešininkų pastangas paveikti mūsų rinkimus“.

„Ypač Rusija dėjo dideles pastangas rinkimų rezultatams paveikti, ne tik 2020-aisiais, bet, kaip visi prisimename, ir 2016-aisiais“, – sakė jis.

„Užsienio veikėjų, bandančių paveikti Amerikos rinkėjus, problema nedings ir, atsižvelgiant į dabartinius partinius nesutarimus šioje šalyje, gali rasti palankią dirvą augti ateityje“, – įspėjo senatorius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.