Italai protestuoja prieš naujus COVID pasus Prancūzijoje protestuose prieš „sveikatos pasus“ dalyvavo beveik ketvirtis milijono žmonių

Įvairiuose Italijos miestuose šeštadienį buvo surengti protestai prieš naujas priemones, pagal kurias norintieji dalyvauti uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose ir mokytojai turi turėti specialų COVID-19 pasą.

Apie 100 žmonių, atstovaujančių judėjimui prieš vakcinas, susirinko Neapolyje.<br>ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.
Apie 100 žmonių, atstovaujančių judėjimui prieš vakcinas, susirinko Neapolyje.<br>ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 8, 2021, 9:55 AM, atnaujinta Aug 8, 2021, 3:02 PM

Romos centre Liaudies aikštėje susirinko per 1 tūkst. žmonių, skandavusių „Ne žaliajam pasui!“ ir „Laisvė!“.

Tūkstančiai italų dalyvavo Milane surengtose eitynėse. Kai kurie segėjo geltonos žvaigždės formos ženkliukus, ant kurių parašyta „Neskiepytas“, pranešė naujienų agentūra ANSA.

Apie 100 žmonių, atstovaujančių judėjimui prieš vakcinas, susirinko Neapolyje. Jie visų pirma reiškė pasipiktinimą dėl vaikų skiepijimo ir skandavo „Šalin rankas nuo vaikų“ ir „Gėda! Gėda!“.

Nuo penktadienio norint patekti į kino teatrus, muziejus ir uždaras sporto erdves, taip pat pavalgyti restoranų viduje, Italijoje būtina turėti vadinamąjį žaliąjį pasą, kuris yra Europos Sąjungos skaitmeninio COVID pažymėjimo programos dalis.

Sveikatos pažymėjimas liudija, kad asmuo yra pasiskiepijęs bent viena vakcinos nuo pandeminio koronaviruso doze, per pastarąjį pusmetį persirgo COVID-19 arba per pastarąsias 48 valandas yra gavęs neigiamą COVID-19 testą.

Naujos taisyklės numato, kad žaliąjį pasą privalės turėti mokyklų ir universitetų darbuotojai, taip pat universitetų studentai. Nuo rugsėjo 1 dienos žaliąjį pasą bus būtina turėti keliaujant vidaus skrydžių lėktuvais, traukiniais ir kai kuriais keltais.

Italijoje koronaviruso pandemija pareikalavo daugiau kaip 128 tūkst. žmonių gyvybių ir sudavė itin skaudų smūgį ekonomikai.

Sėkminga vakcinacijos kampanija pastaraisiais mėnesiais padėjo pakeisti padėtį ir šalyje jau visiškai paskiepyti daugiau kaip 63 proc. vyresnių nei 12 metų gyventojų.

Tačiau pastaruoju metu imta vis labiau nerimauti dėl itin užkrečiamos koronaviruso delta atmainos plitimo. Šeštadienį buvo pranešta apie beveik 7 tūkst. naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Prancūzijoje protestuose prieš „sveikatos pasus“ dalyvavo beveik ketvirtis milijono žmonių

Prancūzijoje protesto akcijose prieš vadinamuosius sveikatos pasus 150 miestų dalyvavo mažiausiai 237 tūkst. žmonių, o vien Paryžiuje į gatves išėjo 17 tūkst. žmonių, pranešė televizijos kanalas BFM TV, remdamasis vidaus reikalų ministerijos duomenimis.

Masiniai protestai prieš koronaviruso sveikatos pasus, kurių prireiks norint patekti į kavinę ar keliauti tarpmiestiniu traukiniu, vyko ketvirtą šeštadienį iš eilės. Savaitę anksčiau protestuose, VRM duomenimis, dalyvavo 204 tūkst. žmonių.

Paryžiuje šeštadienį buvo surengtos ketverios eitynės. Apskritai padėtis, BFM TV duomenimis, buvo rami, tačiau keliose vietose visgi būta susirėmimų su policija ir pareigūnai buvo priversti panaudoti ašarines dujas.

Ašarines dujas prieš demonstrantus policija panaudojo ir Liono mieste, kur dvejose eitynėse dalyvavo apie 2,5 tūkst. žmonių.

Apie 10 tūkst. žmonių, policijos duomenimis, dalyvavo eitynėse Nicoje, 19 tūkst. – Tulone, 8 tūkst. – Monpeljė, apie 6 tūkst. – Marselyje ir Perpinjane.

Iš viso šalyje buvo surengtos 198 protesto akcijos ir sulaikyti 35 žmonės. Septyni policininkai patyrė nesunkių sužalojimų.

Sveikatos pasų priešininkams nesutrukdė net smarkios liūtys daugelyje šalies miestų. Paryžiuje protesto akcijos pasibaigė siaučiant krušai.

Koronaviruso sveikatos pasai Prancūzijoje bus įvesti pirmadienį. Pagal naująsias taisykles, norint mėgautis įprastomis veiklomis, reikės būti paskiepytu, persirgusiu arba turėti neigiamą testą dėl koronaviruso.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, sieksiantis perrinkimo kitais metais vyksiančiuose rinkimuose, tikisi, jog naujoji tvarka paskatins prancūzus skiepytis ir taip suvaldyti delta atmainos plitimą.

Tačiau oponentai, pastarosiomis savaitėmis masiškai suplūdę į gatves, tvirtina, kad taisyklės pažeidžia pilietines teises šalyje, kurioje ypač branginama asmens laisvė.

Nuo pirmadienio sveikatos paso reikės, norint pavalgyti ar išgerti tiek restorano viduje, tiek lauke. Jis bus privalomas tarpmiestiniam transportui, įskaitant greituosius traukinius ir vidaus skrydžius, tačiau nebus reikalingas metro ir priemiestiniam transportui.

Nuo liepos 21 dienos toks dokumentas jau reikalingas norint apsilankyti kultūros įstaigose, tokiose kaip kino teatrai, teatrai ir muziejai.

Vyriausybės atstovas Gabrielis Attalis teigė, jog paso, kuris turėtų galioti iki lapkričio 15 dienos, reikia norint išvengti naujų apribojimų, šaliai kovojant su ketvirtąja epidemijos banga.

„Tai yra papildomas suvaržymas, bet suvaržymas, kuris leis verslams likti atviriems“, – sakė jis.

Atstovas pabrėžė, jog vartotojams ir įmonėms bus suteiktas vienos savaitės „lengvatinis laikotarpis“, kad šie priprastų prie naujų taisyklių.

E. Macronas, kuris šiuo metu atostogauja pietų Prancūzijoje, pastarosiomis dienomis ne kartą dalinosi vaizdo įrašais jaunimo pamėgtoje platformoje „Tik Tok“, norėdamas perduoti savo žinią.

„Skiepykitės. Skiepykitės. Skiepykitės, – sakė Prancūzijos prezidentas naujausiame įraše. – Tai būdas būti geru piliečiu, (...) mūsų laisvė nieko verta, jei užkrėsime savo draugus, kaimynus ar senelius. Būti laisvam – tai būti atsakingam.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.