EP ragina pripažinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir partnerystę

Antradienį europarlamentarai paragino Komisiją ir ES valstybes pašalinti kliūtis, kurias patiria LGBTIQ asmenys, naudodamiesi teise laisvai judėti po ES.

Europarlamentarai ragina ES valstybes pripažinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir partnerystę<br> Imago/Scanpix nuotr.
Europarlamentarai ragina ES valstybes pripažinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir partnerystę<br> Imago/Scanpix nuotr.
Europarlamentarai ragina ES valstybes pripažinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir partnerystę<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Europarlamentarai ragina ES valstybes pripažinti tos pačios lyties asmenų santuoką ir partnerystę<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Sep 14, 2021, 11:58 AM, atnaujinta Sep 14, 2021, 12:05 PM

EP narių priimtoje rezoliucijoje dėl LGBTIQ asmenų teisių Europos Sąjungoje (387 balsai už, 161 prieš, 123 susilaikė) pažymima, kad ES valstybės privalo gerbti pagrindines LGBTIQ asmenų teises ir sudaryti sąlygas nekliudomai jomis naudotis.

Tos pačios lyties asmenų santuoka ar partnerystė, sudaryta vienoje iš ES valstybių, turėtų būti vieningai pripažinta kitose ES valstybėse, o tos pačios lyties porų sutuoktiniai ar partneriai privalo turėti tas pačias teises, kaip ir skirtingų lyčių sutuoktiniai, teigia europarlamentarai.

Jie ragina Europos Komisiją „imtis konkrečių priemonių, siekiant užtikrinti judėjimo laisvę visoms šeimoms, įskaitant vaivorykštės šeimas, vadovaujantis sprendimu byloje „Coman and Hamilton“, kuriame teigiama, kad direktyvoje dėl laisvo judėjimo vartojamas terminas „sutuoktinis“ taikomas ir tos pačios lyties partneriams.“ Kadangi Rumunija neįgyvendino šio sprendimo, Europos Komisijai siūloma imtis papildomų veiksmų ir užtikrinti jo vykdymą.

EP taip pat ragina ES valstybes pripažinti kitoje valstybėje išduotame gimimo liudijime nurodytus suaugusiuosius teisėtais vaiko tėvais, neatsižvelgiant į suaugusių asmenų teisinę lytį ar šeiminę padėtį. Europarlamentarai pabrėžia, kad svarbu pripažinti gimimo liudijimus visose ES valstybėse, neatsižvelgiant į tėvų lytį, nes taip būtų užtikrinta, kad į kitą ES valstybę persikeliantys vaikai neliktų be pilietybės.

EP nariai prašo Komisijos „atkreipti dėmesį į LGBTIQ bendruomenės Lenkijoje ir Vengrijoje patiriamą diskriminaciją“ ir pasinaudoti turimomis priemonėmis, siekiant pašalinti aiškų pavojų, kad Lenkija ir Vengrija gali šiurkščiai pažeisti pamatines ES vertybes, rašoma EP biuro Lietuvoje pranešime.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.