Rusijoje žiauriai sumuštas „mobikas“, išvengęs šaukimo Ukrainoje

2022 m. lapkričio 6 d. 16:44
Lrytas.lt
Baškirijoje, Rusijoje buvo sumuštas „mobikas“ po to, kai jam pavyko sugrįžti namo dėl išlygų gamykloje, kurioje dirba, rašo UNIAN. 
Daugiau nuotraukų (1)
„Telegram“ kanalo „Ostrožno, naujienos“ duomenimis, mobilizuotas vyras, vardu Ilja A., dirba Belorecko metalurgijos gamykloje. Paskelbus mobilizaciją, jis iškart buvo paimtas į kariuomenę, nors ir turėjo teisę į atsargą. Šauktinio giminaičiai pateikė prašymą teismui ir vyras galėjo grįžti namo. Teismas taip pat panaikino sprendimą mobilizuoti dar 19 vyrų.
Dėl to vyras buvo persekiojamas socialiniuose tinkluose ir vadinamas bailiu, nepaisant to, kad daugelis jį užstojo. Vėliau priekabiavimas internete peraugo į fizinį smurtą.
„Neseniai vienas Belorecko gyventojas, kuris, beje, pats nebuvo mobilizuotas, užpuolė Ilją. Mūsų žiniomis, užpuoliko vardas Ruslanas Safinas – jam 36 metai ir jis ne kartą teistas baudžiamosiose bylose. Šiuo metu vyksta tyrimas, tačiau jis tebėra laisvėje“, – teigė televizijos kanalas.
Socialiniuose tinkluose pasklido vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas išpuolis prieš dabar jau buvusį „mobiką“. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip rusas žiauriai mušamas ir verčiamas komentuoti, kodėl išvyko namo.
„Aš jį išmušiau iš vėžių. Vaikinai išvyko į karą, o jis grįžo namo“, – gyrėsi puolėjas.
Tai jau ne pirmas atvejis, kuomet prieš mobilizuotusius vyrus Rusijoje panaudojamas smurtas. Spalio pradžioje netoli Maskvos esančiame Rusijos armijos dalinyje pagal kontraktą tarnaujantys kariai norėjo atimti dalį mobilizuotų vyrų ekipuotės ir telefonų, tačiau naujokai juos sumušė.
Anksčiau šią savaitę Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad visi dalinės mobilizacijos veiksmai, įskaitant šaukimų įteikimą, buvo sustabdyti, kai pareigūnai pareiškė, kad projekto tikslas – surinkti 300 tūkst. karių – buvo pasiektas. Tačiau V. Putino įsakas dėl dalinės mobilizacijos baigs galioti tik tada, kai prezidentas pasirašys kitą atitinkamą oficialų įsaką. Iki tol jis pasilieka teisę ateityje į karinę tarnybą šaukti daugiau žmonių.
Lapkričio 3 dieną Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranešė, kad mobilizuoti rusai bet kokiomis priemonėmis stengiasi išvengti patekimo į frontą. Jau žinoma apie pabėgimo iš karinių dalinių ir net savižudybių atvejus.
JAV karo studijų institutas (ISW) taip pat nurodė, kad tarp Rusijos karių kyla moralės problemos. Anot ISW, Rusijos pajėgos gali imtis kraštutinių priemonių prieš dezertyruojančius karius. Lapkričio 4 d. Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos pajėgos Ukrainoje tikriausiai pradėjo dislokuoti „užkardų būrius“ ir „blokuojančius padalinius“, t. y. padalinius, grasinančius šaudyti į savo atsitraukiančius karius, kad priverstų juos pulti.
Dezertyravimas priešo akivaizdoje daugelyje kariuomenių, įskaitant ir Amerikos, yra sunkus nusikaltimas. Vis dėlto paskirtų padalinių ar atskirų asmenų siuntimas šaudyti dezertyrus rodo, kokia žema tapo Rusijos karinių pajėgų moralė, drausmė ir sutelktumas kai kuriose Ukrainos dalyse.
Rusija^Instantdalinė mobilizacija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.