Rusijos klaidos kare pribloškia: po galingo ukrainiečių smūgio ekspertas skelbia – tai naujas rekordas

Okupantų iš Rusijos bazės Makijivkoje ataka tapo nauju Ukrainos ginkluotųjų pajėgų priešo sunaikinimo rekordu.

 Rusijos klaidos kare pribloškia: po galingo ukrainiečių smūgio ekspertas skelbia – tai naujas rekordas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Rusijos klaidos kare pribloškia: po galingo ukrainiečių smūgio ekspertas skelbia – tai naujas rekordas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Rusijos klaidos kare pribloškia: po galingo ukrainiečių smūgio ekspertas skelbia – tai naujas rekordas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Rusijos klaidos kare pribloškia: po galingo ukrainiečių smūgio ekspertas skelbia – tai naujas rekordas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Rusijos klaidos kare pribloškia: po galingo ukrainiečių smūgio ekspertas skelbia – tai naujas rekordas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Rusijos klaidos kare pribloškia: po galingo ukrainiečių smūgio ekspertas skelbia – tai naujas rekordas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jan 4, 2023, 7:27 AM, atnaujinta Jan 4, 2023, 11:03 AM

Pranešama, kad per ataką galėjo žūti 400 mobilizuotų rusijos kareivių, o dar 300 buvo sužaloti.

Tai televizijos kanalo FREEDOM eteryje pasakojo Informacinio pasipriešinimo grupės karinis-politinis stebėtojas Aleksandras Kovalenko. Jis taip pat įvardino Rusijos vadovybės klaidas, dėl kurių gali atsirasti tokių didelių nuostolių.

„Dabar, kai mobilizuotieji siunčiami į karo zoną, iš jų telefonai atimami, ryšio nėra. Jie tikrai turėjo mobilizuotųjų, kurie skambino Naujųjų metų naktį. Neatmetu, kad telefonais naudojosi karininkai, juk jiems įsakymai negalioja. Nors jau ne pirmas karo mėnuo ir visi puikiai žino, kad mobilusis ryšys šalia kontaktinės linijos yra tarsi uždelsto veikimo bomba“, – kalbėjo ekspertas.

„Personalo dislokavimas kartu su amunicija yra dar viena uždelsto veikimo bomba. Čia buvo dvi klaidos vienoje vietoje. Rusijos vadovybė įvairiais lygiais padarė labai daug klaidų per 2022 metus ir daro jas toliau. Tai rodo labai žemą jų įgūdžių kokybę“, – pridūrė A. Kovalenko.

Eksperto teigimu, 2022 metais Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino rekordinį skaičių Rusijos kareivių per Sieversko Doneco upę. Tačiau su smūgiu Makejevkai Naujųjų metų išvakarėse jie sumušė šį rekordą.

„Kai jie bandė kirsti šią nedidelę upę, per mažiau nei 24 valandas jie prarado bataliono taktinę grupę ir daugiau nei 80 technikos vienetų“, – sakė jis.

Rusijos gynybos ministerija menkina smūgį: Makijivkoje aukų skaičius išaugo iki 89

Per Ukrainos naujametinį smūgį Makijivkoje, Rusijos kontroliuojamoje teritorijoje Ukrainos rytuose, žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 89, trečiadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija.

„Mūsų žuvusių draugų skaičius išaugo iki 89“, – sakė generolas leitenantas Sergejus Sevriukovas ministerijos anksti trečiadienį paskelbtame vaizdo pranešime. Jis pridūrė, kad po griuvėsiais rasta daugiau lavonų.

Sausio 1 dieną 1 minutė po vidurnakčio Ukraina smogė laikinai bazei Makijivkoje, panaudodama JAV tiekiamas raketų sistemas HIMARS, sakė S. Sevriukovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo tik ką pasakęs tradicinę naujametinę kalbą.

Rusija pirmadienį paskelbė, kad per šį smūgį žuvo 63 kariai. Tai itin retas tokio pobūdžio pranešimas, o nurodytas žuvusiųjų skaičius buvo didžiausias, kokį tik nuo invazijos pradžios dėl vieno smūgio yra nurodę rusai.

Dideli nuostoliai buvo pripažinti po to, kai Rusijos karo korespondentai, pastaraisiais mėnesiais įgaunantys vis didesnę įtaką, apkaltino Rusijos aukščiausio rango vadus pragaištingu nekompetentingumu.

Kijevas prisiėmė atsakomybę už šį smūgį, o Ukrainos kariuomenė teigė, kad žuvusiųjų skaičius yra daug didesnis.

Kaltina naudojimąsi telefonais

Trečiadienį S. Sevriukovas taip pat pareiškė, kad daug gyvybių pareikalavusį smūgį nulėmė karių naudojimasis mobiliaisiais telefonais.

„Šiuo metu dirba komisija, tirianti įvykio aplinkybes“, – sakė jis.

„Tačiau jau dabar akivaizdu, jog pagrindinė priežastis... buvo ta, kad kariai įjungė ir masiškai naudojosi mobiliaisiais telefonais priešo ginklų pasiekiamumo zonoje, tuo pažeisdami draudimą“, – pridūrė S. Sevriukovas.

Jis teigė, jog imtasi priemonių, kad tokie incidentai ateityje nepasikartotų, ir pridūrė, kad visi atsakingi asmenys bus nubausti.

S. Sevriukovas taip pat sakė, kad Rusija sunaikino Ukrainos salvinės raketų ugnies sistemą, naudotą per smūgį Makijivkai.

Pasak jo, per smūgius taip pat sunaikinti dar keturi raketų paleidimo įrenginiai HIMARS, žuvo 200 ukrainiečių ir „užsienio samdinių“ Družkivkos mieste rytiniame Donecko regione.

Anksčiau tą pačią dieną Ukrainos valdžios institucijos pranešė, kad per Rusijos smūgius Družkivkoje žuvo vienas žmogus ir buvo sunaikinta ledo čiuožykla.

Rusijos karo korespondentai apkaltino Rusijos karo vadus, kad šie nesimoko iš praeities klaidų ir stengiasi kaltę suversti kariams.

Jie teigė, kad kariai, kurių didžiąją dalį sudaro naujai mobilizuoti rusai, buvo dislokuoti nesaugomame pastate, kuris sugriuvo, nes per smūgį sprogo patalpose laikyti šaudmenys.

Apie tai paskelbta po to, kai gedintieji susirinko keliuose Samaros Volgos regiono miestuose, iš kurių buvo kilę kai kurie kariškiai, apraudoti žuvusiųjų.

„Sielvartas vienija“

Samaros miesto centrinėje aikštėje apie 200 žmonių padėjo rožių ir vainikų, o stačiatikių šventikas sukalbėjo maldą.

Taip pat minėjime, kuriame kai kurie gedintieji laikė valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ vėliavas, kariai pagerbdami iššovė iš pistoleto.

„Tai labai sunku, baisu. Bet mes negalime būti palaužti. Sielvartas vienija“, – ceremonijoje kalbėjo karių sutuoktinių grupės vadovė Jekaterina Kolotovkina.

Apie panašius susirinkimus pranešta ir kituose miestuose, įskaitant Toljatį, kuriame įsikūrusi didžiausia Rusijos automobilių gamintoja „AvtoVAZ“.

Dėl šių žūčių Rusijoje kariuomenės vadovybė buvo smarkiai kritikuojama, įskaitant nacionalistiškai nusiteikusius komentatorius, palankiai vertinančius karinę intervenciją Ukrainoje.

Gauta pranešimų, kad kariai buvo apgyvendinti nesaugomame pastate, kuris buvo sunaikintas, nes patalpose buvo laikoma amunicija, kuri detonavo per smūgį.

Rusijos karo korespondentai apkaltino aukščiausius Rusijos vadus, kad jie nesimoko iš praeities klaidų ir stengiasi suversti kaltę kariams.

Platformos „Telegram“ paskyroje „Rybar“, kuri turi apie milijoną sekėjų, teigiama, kad kariuomenei „nusikalstamai naivu“ laikyti šaudmenis šalia miegamųjų patalpų.

Tačiau daugiausia kritikos sulaukė ne prezidentas V. Putinas, kuris praėjusių metų vasario 24 dieną pasiuntė karius į Ukrainą, o aukščiausioji Rusijos kariuomenės vadovybė.

V. Putinas dar viešai nesureagavo į smūgį Makijivkoje, kuris įvykdytas prieš stačiatikių Kalėdas, kurias daugelis rusų praleidžia su šeimomis.

Raginimai atkeršyti

Susirinkime Samaroje J. Kolotovkina sakė, kad prašė savo vyro atkeršyti už aukas.

„Mes kartu sutriuškinsime priešą. Mums nelieka kito pasirinkimo“, – teigė ji gedintiesiems.

Mažai žinoma grupė, pasivadinusi „Rusijos kareivių našlės“, paragino V. Putiną paskelbti visuotinę mobilizaciją.

Ukraina sakė nuo Naujųjų metų išvakarių susidurianti su Rusijos dronų ir raketų atakų bangomis, daugiausia nukreiptomis prieš energetikos ir kitą svarbią infrastruktūrą.

Antradienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad telefonu kalbėjosi su Jungtinės Karalystės, Norvegijos ir Nyderlandų vadovais, ir atkreipė dėmesį į „eskalavimo fronte riziką“.

Įnirtingiausios kovos vyksta aplink Bachmuto miestą Rytų Ukrainoje – strategiškai nelabai reikšmingą vietovę, kurią Rusijos pajėgos, vadovaujamos samdinių grupės „Wagner“, bando užimti jau kelis mėnesius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.