Makijivkoje sužalotas okupantas iš Rusijos apie milžiniškus nuostolius: kaltas vadų įsakymas dėl V. Putino kalbos

2023 m. sausio 8 d. 11:44
Vienas rusų karys, sužeistas sausio 1 dieną Makijivkoje, kur buvo apgyvendinti mobilizuoti kariai iš Saratovo srities, sakė, kad daugybės aukų priežastis buvo vadų įsakymas susirinkti į aktų salę ir išklausyti naujametinę Rusijos prezidento kalbą, rašoma „Telegram“ kanale „Sejatel vetra“.
Daugiau nuotraukų (2)
Kanale buvo paskelbtas sužeisto mobilizuoto vyro iš Samaros vaizdo įrašas. Patyręs nudegimus ir būdamas ligoninėje jis papasakojo į kamerą, kad sausio 1-osios naktį kariams buvo įsakyta susirinkti aktų salėje išklausyti naujametinio Vladimiro Putino kreipimosi.
Pasak šauktinio, įsakymą davė Rusijos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas Romanas Jenikejevas, o patys kariai esą prašė to nedaryti, nesiburti į vieną vietą.
„Bet mes negalėjome nepaklusti karininkams“, – apibendrino jis.
Anksčiau buvo pranešta, kad Makijivkoje, profesinės mokyklos pastate okupuotoje Donecko regiono dalyje, buvo apgyvendinta daug mobilizuotų karių, vėliau į pastatą pataikė sviedinys. Pastatas buvo visiškai sunaikintas.
Vadinamasis „DNR informacijos ministro“ pirmasis pavaduotojas Danilas Bezsonovas pareiškė, kad smūgis buvo nukreiptas į pastatą, kuriame buvo įsikūrę mobilizuotieji iš Saratovo srities.
Aukos galėjo siekti iki 500 karių, nors Rusija pripažino tik 89 savo karių netektis.
RusijaVladimiras PutinasUkraina
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.