Kijevo srityje nukritus sraigtasparniui žuvo 14 žmonių, tarp jų – Ukrainos vidaus reikalų ministras, jo pavaduotojas ir valstybės sekretorius

Kijevo srityje esančiuose Brovaruose prie vaikų darželio ir gyvenamojo namo trečiadienio rytą nukritus pagalbos tarnybų sraigtasparniui, žuvo 14 žmonių, tarp jų – vienas vaikas, pranešė pareigūnai.

Tarp žuvusiųjų yra vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis ir jo pavaduotojas bei valstybės sektetorius.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Tarp žuvusiųjų yra vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis ir jo pavaduotojas bei valstybės sektetorius.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>CAPLIENKO_UKRAINE FIGHTS nuotr.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>CAPLIENKO_UKRAINE FIGHTS nuotr.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>„Twitter“ nuotr., lrytas.lt koliažas.
Kijevo srityje prie vaikų darželio nukrito sraigtasparnis.<br>„Twitter“ nuotr., lrytas.lt koliažas.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Jan 18, 2023, 9:33 AM, atnaujinta Jan 18, 2023, 4:28 PM

Tarp žuvusiųjų yra Ukrainos vidaus reikalų ministras ir keli kiti aukšto rango pareigūnai.

Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba trečiadienio popietę paskelbė atnaujintus duomenis.

Remiantis jos pranešimu, Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos sraigtasparnis atsitrenkė į vaikų darželio pastatą, apgadino keturiolikos aukštų gyvenamojo namo langus ir tris automobilius. Įvykio vietoje kilęs gaisras po kiek daugiau nei valandos buvo likviduotas.

Orlaivyje buvo devyni žmonės: šeši Vidaus reikalų ministerijos darbo grupės nariai, įskaitant vadovybę, ir trys įgulos nariai. Visi jie žuvo.

Nacionalinės policijos viršininkas Ihoris Klymenka socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad tarp žuvusiųjų yra vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis ir jo pavaduotojas Jevhenas Jeninas bei valstybės sekretorius Jurijus Lubkovyčius.

Prezidento biuro atstovas spaudos konferencijoje dėl padėties Brovaruose pranešė, kad likę žuvusieji – vaikai ir suaugusieji, katastrofos metu buvę vaikų darželyje.

Atstovas pridūrė, kad sraigtasparniu buvo skrendama į komandiruotę viename iš „karštųjų taškų“.

„Sraigtasparnio skrydžio tikslas buvo atlikti darbus viename iš karštųjų mūsų šalies taškų, kur vyksta karo veiksmai. Ten vyko vidaus reikalų ministras“, – per vietos televiziją sakė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka.

Sužeisti ir hospitalizuoti 25 žmonės, įskaitant 11 vaikų.

Detalesnė informacija apie avarijos priežastis kol kas dar nėra pateikiama. Vyksta tyrimas.

Tiria visas įmanomas versijas

Internete išplatintuose vaizdo įrašuose iš įvykio vietos, kurioje kilo gaisras, girdimi šauksmai. Naujienų agentūros AFP žurnalistas Brovaruose matė įvykio vietoje dirbančius gelbėtojus ir gaisrininkus.

Taip pat ten buvo galima matyti į netoliese esantį pastatą įsirėžusias sraigtasparnio mentes.

Teisėsaugininkai tiria visas įmanomas tragedijos versijas, sakė generalinis prokuroras Andrijus Kostinas.

„Šiuo metu tragedijos vietoje dirba tyrėjai ir ekspertai. Vykdomi neatidėliotini tyrimo veiksmai. Šiuo metu tiriame visas įmanomas sraigtasparnio avarijos versijas. Ikiteisminis tyrimas pavestas SBU (Ukrainos saugumo tarnybos) tyrėjams“, – sakė jis.

SBU sakė nagrinėjanti tris versijas: skrydžio taisyklių pažeidimą, techninis sraigtasparnio gedimą ir tyčinių veiksmų siekiant jį sunaikinti galimybę.

A. Kostinas pabrėžė, kad asmeniškai kontroliuoja bylos eigą.

Ukrainos karinių oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ihnatas per televiziją sakė, kad Brovaruose nukritęs sraigtasparnis vykdė Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos užduotis.

„Deja, tai atsitiko valstybinių gelbėjimo tarnybų sraigtasparniui vykdant savo užduotis. Šiuo metu Ukrainoje yra tam tikras skaičius tokių sraigtasparnių, kurie vykdo šalies gynybos užduotis“, – sakė J. Ihnatas.

42-ejų D. Monastyrskis yra dviejų vaikų tėvas, kvalifikuotas teisininkas, į vidaus reikalų ministro pareigas paskirtas 2021-aisiais.

Jis buvo vienas iš svarbiausių Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio partijos narių.

Laikinai Ukrainos vidaus reikalų ministro pareigas eis Nacionalinės policijos vadovas Ihoris Klymenka, pranešė šalies premjeras Denysas Šmyhalis.

„Didelis ES draugas“

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis „Telegram“ parašė pavedęs tarnyboms išsiaiškinti aplinkybes.

V. Zelenskis išreiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems.

„Denysas, Jevhenas, Jurijus, VRM komanda... tikri Ukrainos patriotai. Tegul jie ilsisi ramybėje! Amžiną atilsį visiems, kurių gyvybės buvo atimtos šį juodą rytą!“ – rašė jis.

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska prieš pat Pasaulio ekonomikos forumo sesiją Davose, kurioje dalyvavo, užvaldyta emocijų ašarojo.

Forumo prezidentas Borge Brende pradėjęs sesiją paprašė 15 sekundžių tylos pagerbti per sraigtasparnio avariją žuvusius ukrainiečių pareigūnus.

Ukrainos premjeras D. Šmyhalis pareiškė užuojautą visų aukų artimiesiems, o D. Monastyrskio, J. Jenino ir J. Lubkovyčiaus žūtį pavadino didele netektimi.

Pareigūnams „nurodžiau nedelsiant suburti specialią grupę detaliam visų šios tragedijos aplinkybių tyrimui“, sakė jis „Telegram“.

„Mano kolegos, mano draugai. Kokia tragiška netektis. Reiškiame didžiausią užuojautą jų šeimoms“, – teigė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Heraščenka.

Europos Sąjungos vadovas Charles'is Michelis trečiadienį irgi išreiškė užuojautą.

„Drauge su Ukraina liūdime dėl tragiškos sraigtasparnio avarijos“, – sakoma Europos Vadovų Tarybos pirmininko socialiniuose tinkluose paskelbtoje žinutėje.

„Ministras Denysas Monastyrskis buvo didelis ES draugas. Reiškiame gilią užuojautą aukų šeimoms, prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, ministrui pirmininkui Denysui Šmyhaliui ir Ukrainos žmonėms“, – teigė Ch. Michelis.

Brovarų miestas yra maždaug už 20 km į šiaurės rytus nuo Kijevo.

Rusijos ir Ukrainos pajėgos kovojo dėl Brovarų kontrolės ankstyvuoju Maskvos invazijos etapu, kol balandžio pradžioje Rusijos pajėgos pasitraukė.

Praėjusių metų vasario 24 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė karius į provakarietišką Ukrainą.

Nelaimė Brovaruose įvyko po savaitgalį įvykusios tragedijos, kai Rusijos raketai pataikius į gyvenamąjį namą rytiniame Dnipro mieste žuvo 45 žmonės, įskaitant šešis vaikus.

A. Bilotaitė pareiškė užuojautą

Lietuvos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį pareiškė gilią užuojautą dėl Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovybės tragiškos žūties per sraigtasparnio katastrofą.

„Esu sukrėsta šio tragiško įvykio. Nuoširdi užuojauta žuvusio Ukrainos vidaus reikalų ministro ir jo komandos narių artimiesiems, visai Ukrainos vidaus sistemai ir tautai. Asmeniškai ministrą prisiminsiu kaip savo šaliai pasišventusį patriotą ir kovotoją, kuris dėjo visas pastangas atremiant Rusijos karinę agresiją Ukrainoje“, – Vidaus reikalų ministerijos pranešime sakė A.Bilotaitė.

Jai ne kartą teko asmeniškai bendrauti su Ukrainos ministru, teikiant ir koordinuojant humanitarinę ir kitą pagalbą Ukrainai.

Pernai gegužę ministrė A.Bilotaitė su Baltijos šalių ir Lenkijos vidaus reikalų ministrais lankėsi Kijeve, kur pasirašė bendrą penkių šalių deklaraciją ir pasmerkė ginkluotą Rusijos agresiją prieš Ukrainą, sutarė sutelkti pastangas remiant Ukrainos vystymąsi ir atstatymą.

Estijos premjerė ir Latvijos URM vadovas reiškia užuojautą dėl tragedijos Brovaruose

Estijos premjerė Kaja Kallas ir Latvijos URM vadovas Edgaras Rinkevičius užjaučia ukrainiečius dėl tragedijos Brovaruose, praneša portalas „eurointegration“.

K. Kallas pareiškė „gilią užuojautą (Ukrainos ministrui pirmininkui) Denysui Šmyhaliui, ukrainiečių tautai ir žuvusiųjų šeimoms“.

„Estija gedi kartu su jumis. Dar vienas tragiškas priminimas, kokią neapsakomai brangią kainą moka Ukraina savo kovoje už laisvę prieš Rusiją“, – parašė ji tviteryje.

E. Rinkevičius pavadino siaubinga naujieną apie sraigtasparnio katastrofą ir Ukrainos vidaus reikalų ministro Denyso Monastyrskio ir kitų VRM vadovų žūtį.

„Gedime dėl aukų, nuoširdi užuojauta artimiesiems ir draugams, linkiu kuo greičiau pasveikti sužeistiesiems“, – pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras.

G. Landsbergis reiškia užuojautą dėl sraigtasparnio katastrofos Ukrainoje

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia užuojautą dėl trečiadienį Ukrainoje, Kyjivo srities Brovarų mieste nukritusio sraigtasparnio katastrofos, kurios metu žuvo Ukrainos vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis, jo pirmasis pavaduotojas Jevhenas Jeninas ir VRM valstybės sekretorius Jurijus Lubkovičius.

„Reiškiu užuojautą Denyso Monastyrskio ir kitų nekaltų, dar vienos tragedijos Ukrainoje aukų artimiesiems“, – trečiadienį savo „Twitter“ paskyroje rašė Lietuvos diplomatijos vadovas ir pridėjo žymą „Esame kartu su Ukraina“.

Lenkijos prezidentas: mintimis esu su katastrofos aukų šeimomis

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė užuojautą Kyjivo srities Brovarų mieste įvykusios aviacijos katastrofos aukų šeimoms ir artimiesiems.

„Didžiai nuliūdino žinia apie sraigtasparnio katastrofą Brovaruose netoli Kijevo, per kurią žuvo žmonių, įskaitant aukštus Ukrainos vidaus reikalų ministerijos pareigūnus. Mintimis esu su aukų šeimomis ir artimaisiais“, – parašė jis tviteryje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.