M. Deifo mirtis patvirtinta kitą dieną po to, kai Irano sostinėje Teherane buvo nužudytas „Hamas“ politinis lyderis Ismailas Haniyeh.
Izraelio kariuomenės pareigūnas CNN sakė, kad pastarosiomis valandomis jie gavo naujos žvalgybinės informacijos, kuri leido jiems užtikrintai patvirtinti, kad M. Deifas buvo nužudytas, praėjus beveik trims savaitėms po smūgio Chan Junise. Pareigūnas atsisakė patikslinti šios žvalgybos informacijos pobūdį.
Izraelio gynybos pajėgų (IDF) pareiškime sakoma, kad jos surengė „tikslų, kryptingą smūgį“ į kompleksą, kuriame buvo apsistoję M. Deifas ir kitas vadas Rafe Salama. Apie R. Salamos mirtį IDF paskelbė praėjusį mėnesį.
Pastarosiomis savaitėmis Izraelio pareigūnai teigė turėję požymių, kad jų smūgis buvo sėkmingas, tačiau iki šiol negalėjo patvirtinti, kad jis žuvo.
Praėjusį mėnesį prieš M. Deifą nukreiptas smūgis Chan Junise pataikė į humanitarinę zoną, kurioje žuvo mažiausiai 90 palestiniečių. Filmuotoje medžiagoje iš Al-Mawasi perkeltųjų asmenų stovyklos matyti gatvėje išmėtyti kūnai ir sugriautos palapinės.
M. Deifas, nepastebima ir įtakinga figūra, laikomas vienu iš spalio 7 d. išpuolių organizatorių. Jis daugiau kaip du dešimtmečius vadovavo ginkluotam palestiniečių kovotojų grupuotės sparnui.
Manoma, kad M. Deifas gimė septintajame dešimtmetyje Chan Juniso pabėgėlių stovykloje, vienoje iš daugelio tokių stovyklų, kurios buvo įkurtos Gazos Ruože XX a. ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje perkeltiems palestiniečiams, kuriems naujai sukurta Izraelio valstybė neleido grįžti į savo namus.
Gimęs kaip Mohammadas Diabas Ibrahimas al-Masri, vėliau jis tapo žinomas kaip „El Deifas“ arba „Svečias“ dėl savo įpročio dešimtmečius kiekvieną naktį apsistoti vis kituose namuose, kad išvengtų Izraelio sekimo ir nužudymo.
M. Deifas dešimtmečius buvo Izraelio ieškomiausių asmenų sąrašo viršuje, Izraelis jį laikė atsakingu už dešimčių savo piliečių žūtį. Ir JAV, ir ES buvo įtraukusios jį į juoduosius teroristų sąrašus.
Parengta pagal CNN inf.