D. Trumpą įsiutino jam palankus kanalas „Fox News“: pratrūko kaltinimais, ragina atleisti apklausų vykdytoją

2025 m. gegužės 4 d. 11:46
Lrytas.lt
Maždaug prieš savaitę „Fox News“ paskelbė naujausios nacionalinės apklausos rezultatus, kuriuose, kaip ir daugumoje pastarųjų apklausų, buvo pateikta įvairių Donaldui Trumpui ir jo darbotvarkei nepalankių naujienų. JAV prezidentas, kaip galima nuspėti, nebuvo patenkintas.
Daugiau nuotraukų (8)
Tačiau užuot tiesiog skundęsis dėl savo nepopuliarumo ir „suklastotų rezultatų“, D. Trumpas žengė dar toliau ir pasiūlė tradiciškai respublikonus palaikančiam kanalui „Fox News“ „atsikratyti“ savo apklausų rengėjo. Apie tai rašo MSNBC.
Kaip pažymi naujienų kanalas, šios savaitės pradžioje JAV prezidentas savo socialinės žiniasklaidos platformoje „Truth Social“ paskelbė dar daugiau isteriškų dalykų, teigdamas, kad pagrindinės naujienų organizacijos „KLASTOJA“ savo viešosios nuomonės tyrimus. Respublikonas toliau apklausų vykdytojus vadino „negatyviais nusikaltėliais“ (niekam neaišku, ką tai reiškia) ir pridūrė: „Šie žmonės turėtų būti tiriami dėl RINKIMŲ KLASTOJIMO, o kol tai darysite, pridėkite ir „FoxNews“ apklausų vykdytoją.“
Kitą dieną Baltųjų rūmų atstovas Stephenas Milleris pasirodė televizijos eteryje, o „Fox News“ atstovas Johnas Robertsas savo svečiui priminė kai kuriuos naujausios jo darbdavio apklausos rezultatus. Prezidento patarėjas nesuabejojo.
„Nenoriu tau, Johnai, kelti nepatogumų, bet, mūsų nuomone, „Fox News“ turi atleisti savo apklausų rengėją“, – pasakė S. Mileris. Jis pridūrė, kad, Baltųjų rūmų nuomone, „Fox News“ apklausų vykdytojas „visada klydo“ dėl D. Trumpo.
MSNBC pažymi, kad „Fox News“ apklausos – nepaisant šališkos tinklo reputacijos – pastaruoju metu buvo gana tikslios.
Tačiau stebina faktas, kad D. Trumpas ir jo komanda karštai skundėsi dėl įvairiausių žiniasklaidos priemonių ir jų apklausų, tačiau „Fox News“ yra vienintelė, į kurią nukreipti vieši prezidento ir Baltųjų rūmų pareiškimai, kad apklausų vykdytojas turėtų būti atleistas.
Tai postūmis, kurio šaknys slypi neišsakytame įžeidime, atkreipia dėmesė MSNBC.
Artėjant 2024 m. rinkimų dienai D. Trumpas teigė, kad „Fox News“ „neturėtų būti leista“ rodyti jo varžovo demokrato pasisakymų. Maždaug tuo pačiu metu respublikonas taip pat tvirtino, kad „Fox News“ „neturėtų leisti“ rodyti demokratų puolimo reklamų.
Netrukus D. Trumpas pridūrė, kad „Fox News“ turėtų nustoti „nuolat rodyti liberaliuosius demokratus“, kurie galiausiai „nuvertina“ respublikonų svečius.
Panašių kalbų girdėta ir per jo pirmąją kadenciją. Maždaug prieš šešerius metus tokiu pat metu prezidentas internete skundėsi, kad „Fox News“ pernelyg toli nueina „nušviesdama demokratus“, turėdamas omenyje demokratų kandidatus į prezidentus. D. Trumpas pridūrė, kad „Fox News“ vadovai vietoj to turėtų teikti pirmenybę „žmonėms, kurie juos ten atvedė“.
Dienraščio „The Washington Post“ analizėje priduriama, kad tai buvo neeilinė sentencija, nes ji „aiškiai išreiškė jo lūkesčius, kad „Fox News“ bent jau sumenkins demokratų klausimų ir kandidatų nušvietimą, jei ne visiškai juos atmes“.
D. Trumpas leido suprasti, kad „Fox News“ laiko ne naujienų organizacija, o respublikonų struktūra, egzistuojančia tam, kad skatintų partinį tikslą. Iš tiesų, tą pačią savaitę tuometinis prezidentas primygtinai tvirtino, kad jei tinklas „skelbia daugiau demokratų nei respublikonų“, tuomet „Fox News“ neišvengiamai nukrypsta nuo to, ką D. Trumpas laikė savo tinkama misija.
2019 m. „The Washington Post“ analizėje priduriama, kad D. Trumpas įžvelgė „simbiozę“ tarp tinklo ir savo politinės operacijos ir kad prezidentas taip pat tikėjosi, jog „Fox News išstums prieš D. Trumpą nusiteikusius balsus vardan ištikimybės grupei, kurią jis laiko jų bendra baze“.
Kuo labiau Baltieji rūmai ragina „Fox News“ atleisti savo apklausų vykdytoją, tuo labiau mums primenama, kad D. Trumpas ir toliau mato tinklą kaip politinę priemonę, o ne kaip naujienų organizaciją, daro išvadą MSNBC.
Parengta pagal MSNBC inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.