Beveik galutiniai rezultatai: Portugalijos visuotinius rinkimus laimėjo valdančioji partija

2025 m. gegužės 19 d. 08:16
Portugalijos valdančioji centro dešinioji partija iškovojo daugiausiai vietų sekmadienį vykusiuose trečiuosiuose visuotiniuose šalies rinkimuose per trejus metus, tačiau jai ir vėl pritrūko mandatų iki daugumos parlamente, o parama kraštutinių dešiniųjų partijai „Chega“ išaugo.
Daugiau nuotraukų (1)
Tokia rinkimų baigtis kelia grėsmę, kad šioje NATO ir Europos Sąjungos šalyje gali būti pratęstas politinis nestabilumas, blokui susiduriant su didėjančia įtampa pasaulinės prekybos srityje ir stengiantis stiprinti savo gynybą.
Oficialūs beveik galutiniai rezultatai rodo, kad ministro pirmininko Luiso Montenegro Demokratinis aljansas (AD) gavo 32,7 proc. balsų, o Socialistų partija (PS) ir „Chega“ iš esmės pasidalino antrąją vietą. Tai padidintų AD mandatų skaičių 230 kėdžių parlamente iki 89 – valdančiajai daugumai reikia 116 vietų.
„Žmonės nori šios vyriausybės ir šio ministro pirmininko“, – po rezultatų paskelbimo savo džiūgaujantiems rėmėjams sakė L. Montenegro.
Socialistai surinko 23,4 proc. balsų – tai prasčiausias jų rezultatas per kelis dešimtmečius. Nuo jų nedaug atsiliko „Chega“, kurią palaikė 22,6 proc. žmonių. Tai reiškia, kad kiekvienai partijai atitektų po 58 vietas.
Net ir su Liberalų iniciatyvos partijos, iškovojusios devynis mandatus, parama, AD vis tiek reikėtų „Chega“ palaikymo, kad būtų galima priimti įstatymus. Tačiau 52-ejų L. Montenegro atsisakė sudaryti bet kokį aljansą su „Chega“, sakydamas, kad ši partija yra „nepatikima“ ir „netinkama valdyti“.
Rinkimai buvo sušaukti kovo mėnesį, kai L. Montenegro parlamente pralaimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo – buvo pažerta kritikos, kad jo konsultavimo įmonė sukūrė interesų konfliktus.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.