Be žinios dingo du laivai, gabenę humanitarinę pagalbą Kubai

2026 m. kovo 27 d. 10:35
Meksikos karinis jūrų laivynas ketvirtadienį pranešė, kad ieško dviejų humanitarinę pagalbą Kubai gabenusių ir pakeliui pradingusių laivų su devyniais įgulos nariais iš skirtingų šalių.
Daugiau nuotraukų (1)
Karinės jūrų pajėgos pranešė, kad laivai iš Muchereso salos, esančios Kintana Roo valstijoje pietrytinėje Meksikos dalyje, išplaukė praėjusį penktadienį, o į Havaną turėjo atplaukti šios savaitės antradienį arba trečiadienį.
Pranešime nurodoma, kad nebuvo gauta „jokios informacijos ar patvirtinimo, kad jie atvyko“ į Kubą ir kad apie tai buvo pranešta regiono karinio jūrų laivyno vadams bei paieškos ir gelbėjimo stotims.
Nuo praėjusios savaitės iš Meksikos uostų išvyko aktyvistų iš keleto šalių, laivais gabenančių maistą ir kitokias prekes komunistų valdomai salai, kurią dėl JAV įvesto degalų embargo ištiko humanitarinė krizė.
Karinis jūrų laivynas dingusių laivų įgulos narių tapatybės ar pilietybės nenurodė, tačiau pranešė, kad palaiko ryšį su Lenkijos, Prancūzijos, Kubos ir Jungtinių Valstijų gelbėjimo tarnybomis.
Pranešime teigiama, kad karinis jūrų laivynas taip pat palaiko ryšius „su įgulos narių kilmės šalių diplomatinėmis atstovybėmis“, su kuriomis realiuoju laiku bendradarbiaujama ir keičiamasi informacija.
Karinis jūrų laivynas paaiškino, kad lėktuvais žvalgo maršrutą tarp Muchereso salos ir Havanos.
Jis kreipėsi į jūrininkus ir jūrų institucijas Karibų jūros regione bei Meksikos įlankoje, prašydama suteikti artimiausiai karinėms institucijoms bet kokios informacijos ar pranešti apie pastebėtus dingusius laivus.
Po to, kai JAV nuvertė Venesuelos lyderį Nicolą Maduro, kurio vyriausybė buvo pagrindinis Kubos degalų tiekėjas, sausio JAV prezidentas Donaldas Trumpas įvedė šiai salai faktinę naftos blokadą.
 
MeksikaKubaJAV
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.