JAV remiamus kurdus Sirijos prezidentas pavadino išdavikais

2017 m. gruodžio 18 d. 15:31
Lrytas.lt
Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas JAV palaikomus kurdų kovotojus pirmadienį pavadino „išdavikais“, vis labiau užsipuldamas pajėgas, kontroliuojančias daugiau kaip ketvirtį Sirijos teritorijos.
Daugiau nuotraukų (2)
„Kai mes kalbame apie tuos vadinamuosius kurdus, iš tikrųjų jie nėra vien tik kurdai. Visi dirbantieji užsienio valstybei, daugiausia amerikiečių vadovaujamieji yra išdavikai“, – sakė jis.
„Matome kaip šios grupės dirba amerikiečiams“, – sakė B.al-Assadas.
Kurdų mažuma sudaro apytiksliai 15 procentų Sirijos gyventojų, o kurdų „Liaudies apsaugos daliniai“ (YPG) valdo didelę dalį šalies teritorijos.
Pastaraisiais mėnesiais tiek Rusijos remiamas Damaskas, tiek JAV vadovaujamos koalicijos remiami kurdai kovojo su „Islamo valstybės“ grupuote.
Tačiau jų bendras priešas įveiktas jau beveik visoje šalyje, dėl ko kurdų dominuojamos „Sirijos demokratinės pajėgos“ ir režimo pajėgos atsidūrė neramioje aklavietėje.
SirijakurdaiBasharas al-Assadas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.