Rusijos pajėgos savaitgalį Kijevą puolė šeštą kartą nuo mėnesio pradžios. Pažymima, kad atakos metu rusai panaudojo atakos dronus, sparnuotąsias strateginių bombonešių raketas – „Iskander“ ir „Kinzhal“.
Pasak Kijevo karinės administracijos vadovo Sergejaus Popko, įsibrovėliai grįžo prie 2023 metų gegužės taktikos. „Sprendžiant iš naudojamų ginklų, atrodo, kad priešas grįžo prie 2023 metų gegužės taktikos. Tada rusai nuolat keitė, derino, nuolat stebėjo ir keitė oro ginklų rūšis. Tą patį scenarijų Kijevo gyventojai jautė ir 2023 m. gruodžio pirmoje pusėje“, – sakoma Kijevo miesto karinės administracijos pranešime.
Vokietijos leidinys „Bild“, remdamasis žvalgybos duomenimis ir šaltiniais, teigia, kad Rusija planuoja 2024–2026 m. okupuoti Ukrainos teritoriją už keturių neteisėtai aneksuotų Ukrainos regionų ribų. JAV veikiantis Karo studijų institutas (ISW) pažymėjo, kad šie tikslai sutampa su dabartinėmis Rusijos okupantų vietinėmis puolamosiomis operacijomis.
Rusijos pajėgos šiuo metu vykdo aktyvius puolimo veiksmus, siekdamos užimti Kupianską Charkovo srityje – svarbų logistikos centrą, kuris gali tapti atramos tašku puolimui į vakarus, link neokupuotų Ukrainos teritorijų. Tai Ukrainos sausumos pajėgų vadavietės atstovas spaudai Volodymyras Fitio. Jis pažymėjo, kad dabar Rusija siunčia į šį rajoną šturmo batalionų rezervus, kad kompensuotų nuostolius.
Sudėtingomis oro sąlygomis Rusijos okupantai intensyvina puolimą ir bando perimti iniciatyvą prieš prezidento rinkimus Rusijoje, o Ukrainos ginkluotosios pajėgos siekia sustiprinti savo pozicijas, teigia Karo tyrimų instituto (ISW) analitikai.
JAV žvalgyba mano, kad Rusija tęsia puolamąsias operacijas Rytų Ukrainoje ne pačiomis geriausiomis sąlygomis ir dėl to patiria didelių nuostolių, nes mano, kad Vakarų parama silpsta, ir nori iš to pasipelnyti.
JAV analitikai taip pat pažymi, jog Kremlius grįžta prie ekspansionistinės retorikos, kuri buvo pastebėta prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, siekdamas atnaujinti savo teiginius, kad Ukraina yra istoriškai Rusijos teritorijos dalis, ir aptarti ribas, kurias Rusijos vadovai laiko tinkamomis Ukrainos valstybei.
Sekite svarbiausius karo Ukrainoje įvykius su lrytas.lt