Pirmadienį Europos vadovai ketina susirinkti Paryžiuje į nepaprastąjį aukščiausiojo lygio susitikimą dėl susirūpinimo, kad JAV tęsia taikos derybas su Rusija be Europos.
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Keiras Starmeris, kuris turėtų dalyvauti aukščiausiojo lygio susitikime Paryžiuje, teigė, kad dabar – nacionaliniam saugumui ypač svarbi akimirka, o Europa turi imtis svarbesnio vaidmens NATO viduje.
Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis atskleidė, kad susitikimą Paryžiuje sušaukė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Tuo tarpu šeštadienį Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Michailas Podoliakas paneigė, kad Ukraina dalyvaus artėjančiame Rusijos ir Jungtinių Valstijų delegatų susitikime Saudo Arabijoje.
„Ant derybų stalo nėra nieko, ką būtų verta aptarti“, – sakė M. Podoliakas per Ukrainos televiziją.
Naujienų portalo „Politico“ kalbintas Ukrainos pareigūnas pabrėžė, kad pranešimas apie susitikimą Kyjivui buvo netikėtas ir Ukrainos delegacijos į Saudo Arabiją siųsti neplanuojama.
Sekite svarbiausias karo Ukrainoje naujienas su Lrytas.