Karas Ukrainoje: D. Trumpo avantiūra pakeitė V. Putino nuomonę: buvo užspaustas į kampą Ukrainos smūgiai sukėlė katastrofiškų rezultatų Kremliui

2026 m. kovo 26 d. 07:19
Nuolat pildoma
Rusijos invazijai į Ukrainą įžengus jau į penktuosius metus, Kyjivo pajėgos toliau tvirtai ginasi nuo okupantų. Tuo tarpu Maskva siekia užimti kuo daugiau Ukrainos teritorijų ir užsitikrinti sau palankias taikos sąlygas, sąjungininkams siekiant skubiai užbaigti karą.​​​​​
Daugiau nuotraukų (61)
Ukrainos gynybos pajėgos trečiadienį smogė į Rusijos kovinį ledlaužį Vyborgo laivų statykloje Leningrado srityje.
Per bendrą Ukrainos gynybos pajėgų operaciją Leningrado srityje kovo 25-osios naktį Vyborgo laivų statykloje buvo atakuotas Rusijos pajėgų laivas.
Pirminiais duomenimis, taikinys buvo projekto 23550 patrulinis ledlaužis „Purga“, skirtas tarnauti Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FST) pasienio tarnyboje. Tokie laivai suprojektuoti atlikti ir ledlaužio, ir karines funkcijas.
Pasak Rusijos jūrų tematikos žiniasklaidos priemonės „Paluba“, vienas toks laivas kainuoja apie 18 mlrd. rublių (222 mln. JAV dolerių).

Irano konflikte mato paralelę su situacija Ukrainoje: abi pusės gali pareikšti, kad laimėjo

Be to, pasak Leningrado srities gubernatoriaus Aleksandro Drozdenkos, miesto centre buvo smogta ir gyvenamajam pastatui.
Anksčiau pranešta, kad po dronų atakos Leningrado srityje esančiame Ust Lugos uoste kilo gaisras, bepiločiai orlaiviai apgadino energetikos infrastruktūrą.
„Ust Lugos uoste šiuo metu gesinamas gaisras“, – paskelbė Leningrado srities Rusijos vakaruose gubernatorius Aleksandras Drozdenka, pridurdamas, kad apie aukas nepranešta.
A. Drozdenka nenurodė, kuri uosto dalis buvo apgadinta. Šis objektas yra Rusijos eksporto, įskaitant trąšas, naftą ir anglį, mazgas.
Smūgiai Vyborge ir Ust Lugoje įvyko platesnės masinės Ukrainos dronų atakos prieš Rusijos teritoriją metu – šalies gynybos ministerija pranešė, kad virš 13 Rusijos regionų, taip pat okupuotame Kryme, buvo numušti 389 Ukrainos dronai.
Sekite svarbiausias karo Ukrainoje naujienas su Lrytas.​​
UkrainaRusijaJAV
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.