Sumo imtynininkas Kisenosato sugrąžino garbę savo gimtinei

Nors sumo imtynės kilusios iš Japonijos, du dešimtmečius tarp čempiono titulo nusipelniusių kovotojų nebuvo nė vieno šios šalies piliečio. Tačiau ši nacionalinė gėda pagaliau buvo nuplauta.

178 kg imtynininkas Kisenosato pelnė didžiojo sumo čempiono titulą.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
178 kg imtynininkas Kisenosato pelnė didžiojo sumo čempiono titulą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

BBC, „The Washington Post“ ir „Lietuvos rytas“ inf.

Jan 26, 2017, 8:02 AM, atnaujinta Apr 11, 2017, 11:04 AM

Kovotojas Kisenosato vakar tapo pirmuoju japonu per 19 metų, pelniusiu didžiojo sumo čempiono titulą.

30 metų kovotojas oficialiai pelnė labiausiai gerbiamą imtynininko titulą – jis tapo jokozuna. Per pastaruosius 19 metų šį titulą sugebėjo pelnyti tik užsieniečiai iš Samoa salų ir Mongolijos, o tai buvo didelis įžeidimas Japonijos pasididžiavimui.

„Priimu paaukštinimą su visu įmanomu nuolankumu, – per spaudos konferenciją kalbėjo Kisenosato. – Visiškai atsiduosiu naujam vaidmeniui ir bandysiu nepadaryti gėdos jokozunos titului.“

Iki tol imtynininkas jau penkerius metus dažnai iškovodavo tik antrąją vietą. Nuo 2012 metų jis didžiavosi antru pagal garbingumą ozekio titulu.

Paaukštinimą 178 kilogramus sveriantis Kisenosato užsitikrino po to, kai laimėjo pirmąsias šių metų sumo varžybas, nugalėjęs 14 iš 15 priešininkų.

Dabar Kisenosato yra vienas iš keturių sumo imtynininkų, kurie gali didžiuotis tapę jokozunomis.

Tiesa, kiti trys imtynininkai – Hakuho, Harumafuji ir Kakuryiu – yra mongolai.

Tačiau sunkiasvorio japono gerbėjai ir tautiečiai viliasi, kad Kisenosato pavyzdys taps įkvėpimu ir kitiems Tekančios Saulės šalies gyventojams siekti sumo pasaulio aukštumų.

Pastaraisiais metais vis mažiau japonų nori tapti sumo imtynininkais, nes šių sportininkų gyvenimas yra sunkus, reikia laikytis geležinės disciplinos.

Jauni imtynininkai gyvena vadinamosiose sumo arklidėse – jose valgo, miega, treniruojasi laikydamiesi griežtų taisyklių, o kartais net patiria smurtą, kuris esą sportininkus užgrūdina.

Antai 2009 metais Japoniją nustebino šešerius metus kalėti nuteisto sumo trenerio istorija. Už grotų jis atsidūrė liepęs imtynininkams sumušti naujoką, kuris vėliau mirė.

Be to, sumo tenka konkuruoti su Japonijoje itin populiariu beisbolu. Būtent dėl sunkių treniruočių ir mažėjančio sumo populiarumo vis mažiau japonų nori tapti imtynininkais, o aukščiausius titulus dažnai pelno užsieniečiai.