Šią Rytų Afrikos valstybę sukrėtė vėlai šeštadienį
pagrindiniame iš Nairobio į vakarus Ugandos link vedančiame kelyje
įvykusi avarija, kurios metu benzinvežis rėžėsi į 11 kitų
transporto priemonių ir sprogo. Po avarijos kelyje liko sumaitotos ir
sudegusios mašinos, dešimtys lavonų.
Iš pradžių pareigūnai pranešė, kad žuvo 33 žmonės, bet
avarijos vietą patikrinę gelbėtojai krūmuose rado dar šešis
gelbėtis bandžiusių žmonių kūnus, naujienų agentūrai AFP sakė
policijos aukšto rango pareigūnas.
Dar vienas žmogus nuo patirtų sužeidimų mirė ligoninėje.
„Čiromo lavoninėje yra 34 žmonių palaikai, o Kenyattos
universiteto – šeši“, – sakė Nacionalinio
nelaimių valdymo centro direktorius Nathanielis Kigotho.
Pasak jo, visoms aukoms identifikuoti teks atlikti DNR tyrimus.
Tarp žuvusiųjų yra 11 sukarintų policijos pajėgų narių.
„Vaizdai iš pragaro“, – skelbė Kenijos laikraščio
„Daily Nation“ antraštė. Laikraštis rašė apie drąsius
išgelbėjimus ir pabėgimus iš pragariško gaisro.
Vienas automobilininkas vardu Kamau pasakojo, kad jam kaip tik
laiku pavyko iššokti iš savo automobilio, bet jis matė šiurpių
scenų, pavyzdžiui, liepsnų apimtą vyrą, kuris iš visų jėgų
stengėsi bėgti.
„Nesu tikras, kad jis išgyveno“, – sakė Kamau.
Judri Nairobio-Nakuru magistralė garsėja šiurpiomis avarijomis.
2009 metais daugiau kaip 100 žmonių žuvo, o dar 200 buvo
sužeisti per gaisrą, kuris kilo vietos žmonėms susibūrus rinkti
iš apvirtusio benzinvežio tekėjusių degalų.
Kaip nurodo Kenijos eismo departamentas, kasmet šalies keliuose
žūsta maždaug 3 tūkst. žmonių.
Tačiau Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mano, kad šis
skaičius gali siekti ir 12 tūkstančių.
