Lietuvių startas Dakare: geriausiai sekėsi L. Kanciui ir B. Vanagui, E. Gelažninkienė trasoje užtruko M. Siliūnui – bauda

Dakaras prasidėjo! Penktadienį startavo ilgai lauktas 2024-ųjų Dakaro ralis, kuriame dalyvauja ir 10 ekipažų iš Lietuvos.

B. Vanagas.<br> V. Pilkausko nuotr.
 E. Gelažninkienė ir A. Gelažninkas.<br> Gelažninkų komandos nuotr.
 B. Vanagas su komandos nariu.<br> B. Vanago komandos nuotr.
Vaidotas Žala.<br> V.Žalos komandos nuotr.
 L. Kancius.<br> L. Kanciaus nuotr.
Modestas Siliūnas<br>Flexit GO Dakar team nuotr.
 Ilgai lauktas 2024-ųjų Dakaras prasideda! Prologą jau įveikė L. Kancius ir du debiutantai iš Lietuvos.<br> Komandų nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 5, 2024, 7:30 AM, atnaujinta Jan 5, 2024, 4:39 PM

Visas Dakaro naujienas iš Saudo Arabijos galite sekti specialiame lrytas.lt polapyje: https://projektas.lrytas.lt/dakaras-2024/.

Lenktynininkams Dakaras prasidėjo įprastai – teko įveikti jau klasika tapusį Prologą.

Kam jis skirtas?

Dėl dviejų dalykų. Pirmasis – tam, kad būtų nustatyta starto tvarka pirmajame greičio ruože. Antrasis – dėl šou. Visi lenktynininkai simboliškai pravažiuos podiumą, pasisveikins su sirgaliais ir turės galimybę pasidžiaugti lenktynių pradžia.

Prologą šiemet sudarė 130 km distancija, iš kurios 27 km buvo greičio ruožas.

Prologas penktadienį prasidėjo nuo 7 val. 30 min. Paskutinieji lenktyninkai jį įveikė prieš 16 val.

Šeštadienį prasidės pirmasis etapas, tai kartu bus ir tarsi tikrasis lenktynių startas. Lrytas.lt primena, kad šiemet viso bus 12 Dakaro ralio etapų, po kurių paaiškės įskaitų nugalėtojai.

Pirmasis iš lietuvių Prologo finišą pasiekė keturratininkas Laisvydas Kancius. Jis 27 km prologą įveikė per 23 min. 28 sek., lyderiui nusileisdamas 2 min. 07 sek. Preliminariai šeštadienį pirmąjį Dakaro ralio etapą L.Kancius turėtų pradėti iš ketvirtosios pozicijos.

Kitas šalies keturratininkas Antanas Kanopkinas debiutavo užimdamas 9-ąją vietą tarp 10-ies dalyvių. Jis distanciją įveikė per 29 min. 23 sek., nuo lyderio atsiliko 7 min. 52 sek.

Motociklininkas Modestas Siliūnas Dakare startavo nesėkmingai. Nors Prologą įveikė užimdamas 39-ąją vietą, organizatoriai netrukus pranešė, kad jis ir dar 18 kitų motociklininkų baudžiami 30 min. nuobauda. Tai nustūmė Dakaro debiutantą į 101-ąją vietą. Jo laikas – 54 min. 52 sek. Lyderiui M.Siliūnas pralaimi 35 min. 09 sek.

Tarp Lietuvos automobilių įskaitoje dalyvaujančių lietuvių geriausiai pasisekė Benediktui Vanagui ir Kudarui Sikkui. Ekipažas užėmė 13-ąją vietą, kai distanciją įveikė per 17 min. 43 sek. Lyderiui iš Švedijos Mattiasui Ekstromui ir jo šturmanui Emiliui Bergkvistui B.Vanagas nusileido vos 1 min. 12 sek.

Tuo tarpu V.Žala ir Paulo Fiuza Prologą įveikė užimdami 22-ąją vietą. Jie trasoje užtruko 18 min. 11 sek., lyderiui pralaimėjo 1 min. 40 sek.

Debiutantas Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu užėmė 52-ąją vietą (21 min. 04 sek.), o Gintas Petrus su šturmanu Jose Marquesu – 53-iąją (21 min. 07 sek.).

Rokas Baciuška su kolega Orioliu Vidaliu motobagių T3 klasėje finišavo per 18 min. 31 sek. Preliminariai R.Baciuška užėmė 9-ąją vietą.

Dakaro ralio debiutantė Emilija Gelažninkienė kartu su vyru Arūnu Gelažninku sėkmingai įveikė Prologą, tačiau jame užtruko gerokai ilgiau nei konkurentai. 27 km distanciją ekipažas įveikė per 42 min. 50 sek. Kol kas jų pozicija – 35-a.

Paskutinieji iš lietuvių finišą pasiekė sunkvežimių klasėje dalyvaujantys Vaidotas Paškevčius, Gytis Gaspariūnas ir Albert Veliamovič. Jie Prologą įveikė per 21 min. 36 sek. Lyderiui lietuviai pralaimėjo 2 min. 2 sek. Preliminariai V.Paškevičiaus vieta – 9-oji.