Pirmasis Dakaro etapas: V. Žala užfiksavo įspūdingą pasiekimą, B. Vanagas – už dešimtuko ribos Finišavo visi lietuvių ekipažai

Šeštadienį startavo 2024-ųjų Dakaro ralio pirmasis etapas. Jame – ir 10 lietuviškų ekipažų, tarp kurių patyrę Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala, Laisvydas Kancius, Gintas Petrus bei kiti.

V.Žala.<br>Komandos nuotr.
B. Vanagas.<br>V. Pilkausko nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
R.Baciuška.<br>Komandos nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>Komandos nuotr.
Vaidotas Žala.<br>Komandos nuotr.
Pirmasis Dakaro ralio etapas: lenktynes pradeda ir Lietuvos atstovai.<br> Lrytas.lt montažas.
Sūnus palaidūnas Dakarą pradėjo sėkmingai: B. Vanagas po pirmojo fini<br>B. Vanago komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Jan 6, 2024, 7:57 AM, atnaujinta Jan 6, 2024, 9:25 PM

Penktadienį dalyviai įveikė Prologą, kurio metu išsiaiškino, iš kurios pozicijos pradės Dakaro ralio išbandymą. Pirmasis Dakaro etapas šeštadienį prasideda 6 val. 45 min.

Lenktynių organizatoriai skelbė, kad pirmasis etapas šeštadienį drieksis nuo Alulos iki Al Henakiyah miesto. Greičio ruožą sudarys 414 km, visos distancijos ilgis – 541 km.

Beveik visą šį greičio ruožą sudarė dar nebandyta trasa. Nors Alulos miestą lenktynininkai puikiai žino iš praėjusių metų, visgi organizatoriai žadėjo staigmenų.

Jie taip pat įspėjo, kad trasa bus sudėtinga, todėl verta išlikti labai susikaupusiems ir pasverti rizikas.

Pirmasis iš lietuvių dar prieš 8 ryto Lietuvos laiku startavo keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius.

Būtent jis pirmasis iš tautiečių ir kirto pirmojo etapo finišo liniją. Iš ketvirtosios pozicijos startavęs lenktynininkas užėmė trečiąją vietą.

Jis etapo nugalėtojui Marcelo Medeirosui nusileido 10 min. 3 sek. L.Kancius bendroje įskaitoje rikiuojasi ketvirtas, nuo pirmaujančio M.Medeiroso jis atsilieka 8 min. 32 sek.

Kitas keturračių įskaitos atstovas Antanas Kanopkinas šeštadienį finišavo aštuntoje pozicijoje. Jis lyderiui pralaimėjo 1 val. 40 sek.

Vienintelis motociklų įskaitoje besivaržantis lietuvis Modestas Siliūnas finišą pasiekė preliminariai užimdamas 49-ąją vietą. Jis nuo savo klasės nugalėtojo Bradley Coxo atsiliko 1 val. 49 min. 25 sek.

Bendroje savo klasės įskaitoje lietuvis rikiuojasi 61 vietoje.

Tuo metu automobilių įskaitoje pirmieji iš Lietuvos atstovų finišavo Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas. Etapo pabaigoje ekipažas ėmė tirpdyti atsilikimą nuo lyderių ir pasižymėjo įspūdingu greičiu.

Iš aštuntos vietos startavęs B.Vanago ekipažas preliminariai finišavo 14-oje vietoje (lyderiams pralaimėjo 15 min. 56 sek.).

Vos po kelių minučių finišavo ir Vaidotas Žala bei Paulo Fiuza. Viso greičio ruožo metu stipriausiųjų penketuke besirikiavę lenktynininkai šeštadienį preliminariai finišavo net ketvirtoje vietoje.

Ekipažas nuo lyderių atsiliko 10 min. 42 sek. Šeštadienį automobilių įskaitoje greičiausias buvo belgas Guillaume'as de Meviusas. Jis distanciją įveikė per 4 val. 35 min. 59 sek.

Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas automobilių įskaitoje finišavo preliminariai užimdami 38-ąją poziciją.

Ekipažas nuo lyderių atsiliko 1 val. 1 min. 46 sek.

Paskutiniai iš lietuvių automobilių įskaitoje finišavo Gintas Petrus ir Jose Marquese. Ekipažas pirmąjį etapą įveikė 45 pozicijoje. Lyderiams jie pralaimėjo 1 val. 33 min. 17 sek.

Itin nesėkmingai motobagių įskaitoje pirmasis ralio etapas susiklostė praėjusiais metais suspindusiems Rokui Baciuškai ir Orioliui Montijano. Greičio ruožo pradžioje ekipažas buvo lenkė varžovus ir buvo pirmoje pozicijoje, tačiau po kiek daugiau nei 100 km ekipažas turėjo sustoti ir prarado labai daug brangaus laiko.

Šeštadienį vaikinai finišavo 13-oje pozicijoje ir etapą laimėjusiam lenkui Erykui Gozcalui pralaimėjo 58 min. 59 sek.

Sunkvežimių įskaitoje lenktynės dėl ryte įvykusios avarijos buvo sutrumpintos iki 281 km atstumo. Lietuvai atstovaujantys Vaidotas Paškevičius, Albert Veliamovič ir Gytis Gaspariūnas finišavo penktoje vietoje.

Ekipažas etapo nugalėtojui tapusiam Janusui Van Kasterenui pralaimėjo 8 min. 34 sek.

Paskutinieji iš lietuvių ekipažų šeštadienį finišavo motobagiu važiuojantys Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas.

Šeimos ekipažas finišavo 27-oje pozicijoje ir nuo lyderių atsiliko 2 val. 52 min. 2 sek.