Antrasis Dakaro ralio etapas: B. Vanagas neatlaikė V. Žalos tempo, kiti lietuviai neišvengė sunkumų Finišavo visi ekipažai iš Lietuvos

Tęsiasi penktadienį startavusios intriguojančios 2024-ųjų Dakaro ralio lenktynės. Savo pasirodymą sunkiausiose pasaulio lenktynėse tęsia ir visi 10 Lietuvos garbę ginančių ekipažų. Šiemet lietuviai varžosi net keturiose įskaitose – motociklų, automobilių, motobagių bei sunkvežimių.

B.Vanagas<br>B.Vanago komandos nuotr.
 B. Vanagas.<br> B. Vanago komandos nuotr.
 V. Žala.<br> V. Žalos nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>Komandos nuotr.
Vaidotas Žala.<br> V. Žalos nuotr.
M.Siliūnas.<br>FlexitGo Dakar Team.
Daugiau nuotraukų (6)

2024-01-07 07:30, atnaujinta 2024-01-07 18:58

Sekmadienį jie pasitiko antrąjį greičio ruožą. Iš viso jį sudarė 654 km atstumas, o įskaitiniai iš jų buvo 462 km.

Antrajame greičio ruože dominavo žvyro ir purvo danga, kurį sudarė net 77 proc. trasos.

Pirmasis iš lietuvių finišą sekmadienį pasiekė Vaidotas Žala su šturmanu Paulo Fiuza. Nors ekipažas startavo iš ketvirtosios pozicijos, 10-uke jiems išsilaikyti nepavyko. Preliminariais duomenimis, V.Žala užėmė 14-ąją vietą, o bendroje įskaitoje nukrito į 11-ąją.

Trasoje V.Žala su P.Fiuza užtruko 4 val. 17 min. 2 sek. Etapo nugalėtojui prancūzui Stephane'ui Peterhansel'ui lietuviškasis ekipažas nusileido 23 min. 19 sek.

Netrukus finišą pasiekė ir Benedikto Vanago bei Kuldaro Sikko ekipažas. Jie finišavo 24-oje pozicijoje, preliminariai po dviejų etapų užima 17-ąją vietą.

B.Vanagas trasoje praleido 4 val. 27 min. 22 sek., nuo lyderio atsiliko 32 min. 42 sek.

Tuo tarpu Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu išlaikė tolygų tempą ir finišą pasiekė 32-oje pozicijoje. Bendroje įskaitoje jie rikiuojasi 33-ioje vietoje.

Trasoje lietuviai praleido 4 val. 36 min. 11 sek. Nuo nugalėtojo atsiliko kiek daugiau nei 40 min.

Tuo tarpu Gintas Petrus su Jose Marquesu finišą pasiekė 46-oje pozicijoje, preliminariai bendroje įskaitoje ekipažas užima 41-ąją vietą. Antrąjį etapą G.Petrus įveikė per 5 val. 15 min.

Motociklų įskaitoje „Rally 2“ dalyvaujantis Modestas Siliūnas sekmadienį finišavo 36-oje pozicijoje. Jis distanciją įveikė per 5 val. 49 min. ir 8 sek.

Nugalėtojui Jeanloupui Lepanui iš Prancūzijos pralaimėjo 1 val. 8 min. 27 sek. Bendroje įskaitoje M.Siliūnas rikiuojasi 50-oje pozicijoje.

Keturračių įskaitoje Laisvydas Kancius antrąjį etapą baigė užimdamas 5-ąją vietą, o Antantas Kanopkinas – 6-ąją. Bendroje įskaitoje lietuvių vietos turėtų būti tokios pačios.

L.Kancius trasą įveikė per 6 val. 21 min., o A.Kanopkinas – per kiek ilgiau nei 7 val. Abu dalyviai daugiau nei 30 min. atsiliko nuo antrojo etapo nugalėtojo Marcelo Medeiros.

Motobagių klasėje dalyvaujantis Rokas Baciuška su šturmanu Orioliu Vidaliu sekmadienį finišavo 8-oje pozicijoje. Lietuvis lyderiui iš Lenkijos Erykui Goczalui pralaimėjo beveik 14 min.

Trasą R.Baciuška įveikė per 4 val. 37 min. 17 sek. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad lietuviui skirta 4 min. bauda. Tai R.Baciušką nustūmė į 10-ąją vietą.

Preliminariai bendroje įskaitoje lietuvis yra 12-as.

Sunkvežimį pilotuojantis Vaidas Paškevičius su kolegomis Albertu Veliamovičiumi ir Gyčiu Gaspariūnu sekmadienį antrąjį etapą pradėjo galingai, važiavo antroje pozicijoje, tačiau vėliau buvo priversti sustoti, tai pareikalavo nemažai laiko. Galiausiai ekipažas finišavo 17-oje pozicijoje. Bendroje įskaitoje jie turėtų likti 9-oje vietoje.

Trasoje jie praleido 5 val. 37 min. Nuo nugalėtojo Januso Van Kastereno atsiliko 1 val. 1 min. 25 sek.

Vėliausiai trasą sekmadienį įveikė Emilijos ir Arūno Gelažninkų ekipažas. Jie motobagių įskaitoje finišavo 18-oje pozicijoje. Bendroje įskaitoje jie kyla į 21-ąją vietą.

Antrąjį etapą E.Gelažninkienė įveikė per 6 val. 5 min. 5 sek. Lyderiui Gerardui Farresui Guellui ekipažas pralaimėjo 1 val. 14 min. 57 sek.