Karštas Dakaro pirmadienis: B. Vanagas ir V. Žala finišavo greta vienas kito Sunkvežimių ekipažas susidūrė su problemomis

Tęsiasi intriguojančios 2024-ųjų Dakaro ralio lenktynės. Savo pasirodymą sunkiausiose pasaulio lenktynėse tęsia ir visi 10 Lietuvos garbę ginančių ekipažų.

B.Vanagas<br>B.Vanago komandos nuotr.
V.Žala.<br>Komandos nuotr.
B. Vanagas.<br>V. Pilkausko nuotr.
V. Žala.<br>V. Žalos nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
 Trečiasis Dakaro ralio etapas: į trasą išlėkė pirmieji Lietuvos atstovai.<br> Lrytas.lt montažas.
R.Baciuška.<br>Organizatorių nuotr.
R.Baciuška.<br>Komandos nuotr.
L. Kancius.<br>L. Kanciaus komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2024-01-08 07:51, atnaujinta 2024-01-08 22:11

Šiemet lietuviai varžosi net keturiose įskaitose – motociklų, automobilių, motobagių bei sunkvežimių.

Pirmadienį dalyviai šturmavo trečiąjį ralio etapą.

Jį sudarė net 733 km, iš kurių 438 km buvo įskaitiniai. Trasa nebuvo pati lengviausia, o sudėtingumą apsunkins ir tai, kad vakare dalyviai negalėjo naudotis mechanikų pagalba.

Šįkart didžiąją dalį trasos sudarė žvyrkelis, 17 proc. – smėlis, 12 proc. – akmenys.

Pirmieji lenktynininkai į trasą pajudėjo apie 7 val. Lietuvos laiku.

Pirmieji iš lietuvių pirmadienį finišą pasiekė Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza. Ekipažas sėkmingai pradėjo etapą, bet vėliau trasoje prarado kelias minutes ir krito iš stipriausiųjų dešimtuko. Greičio ruožui artėjant pabaigos link V.Žala ėmė vis labiau didinti tempą ir finišą pasiekė preliminariai užimdamas 10-ąją vietą (tokia pat pozicija ir bendroje įskaitoje). Ekipažas nuo lyderių atsiliko 14 min. 10 sek.

Trečiojo etapo nugalėtoju automobilių įskaitoje tapo brazilas Lucasas Moraesas. Jis trasą įveikė per 4 val. 14 min. 51 sek.

Vos po kelių akimirkų finišavo ir Benediktas Vanagas bei Kuldaras Sikkas. Ekipažas automobilių įskaitoje trečiajame greičio ruože buvo greičiausias tarp visų lietuvių.

B.Vanagas kartu su savo šturmanu iš Estijos preliminariai užėmė devintąją vietą ir lyderiui nusileido 11 min. 26 sek. Bendroje įskaitoje lietuviškasis ekipažas rikiuojasi 15-oje vietoje.

Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas pirmadienį automobilių įskaitoje finišavo preliminariai užimdami 44-ąją vietą. Jie nuo nugalėtojų atsiliko 1 val. 2 min. 42 sek. Bendroje įskaitoje ekipažas preliminariai užima 33-ąją vietą.

Gintas Petrus ir Jose Marques automobilių įskaitoje finišavo 47-oje pozicijoje. Jie nuo lyderių atsiliko 1 val. 18 min. 25 sek. Bendroje įskaitoje ekipažas preliminariai rikiuojasi 41-oje vietoje.

Motociklų įskaitoje važiuojantis Modestas Siliūnas pirmadienį į finišą savo klasėje atvažiavo preliminariai užimdamas 47-ąją poziciją. Bendroje įskaitoje jis preliminariai rikiuojasi 44-oje vietoje

Lietuvis nuo pirmadienį motociklų klasės trečiajame etape triumfavusio Romaino Dumontiero atsiliko 1 val. 37 min. 42 sek.

Tuo metu keturračių įskaitoje Laisvydas Kancius trečiajame greičio ruože preliminariai finišavo šeštoje vietoje. Lietuvis nuo etapą laimėjusio Alexandre'o Giroud atsiliko 45 min. 50 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis rikiuojasi penktas.

Kitas Lietuvos keturračių atstovas Antanas Kanopkinas pirmadienį finišavo aštuntas. Jis lyderiui nusileido 3 val. 26 min. 43 sek., o dar prie viso to organizatorių buvo „apdovanotas“ dviejų valandų bauda. Bendroje įskaitoje A.Kanopkinas išlieka septintas.

Motobagių įskaitoje Rokas Baciuška ir Oriolis Montijano pirmadienį į finišą atvyko preliminariai užimdami 11-ąją poziciją. Jie etapą laimėjusiam Mitchui Guthrie pralaimėjo 19 min. 31 sek. Bendroje įskaitoje R.Baciuškos ekipažas rikiuojasi dešimtas.

Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas trečiajame greičio ruože preliminariai finišavo 20-oje pozicijoje. Šeimos ekipažas savo motobagių įskaitos klasėje pirmadienį nusileido greičio ruožą laimėjusiam Yasirui Seaidanui.

Lietuviai nuo lyderių atsiliko 1 val. 38 min. 9 sek. Bendroje įskaitoje šeimos ekipažas savo klasėje rikiuojasi 22-oje vietoje.

Trasoje vis dar liko sunkvežimyje važiuojantys Vaidotas Paškevičius, Albert Veliamovič ir Gytis Gaspariūnas.

Portalas lrytas.lt kviečia lenktynes stebėti kartu!