Ketvirtasis Dakaro ralio etapas: puikiai finišavęs V. Žala sustiprino poziciją, L. Kancius – tarp lyderių B. Vanagui etapas nebuvo sėkmingas

Tęsiasi 2024-ųjų Dakaro ralio kovos. Šį kartą veiksmas keliasi į ketvirtąjį greičio ruožą, kuris yra pirmadienį startavusio maratono dalis. Po trečiojo greičio ruožo lenktynininkai mechanikams savo transporto priemones galėjo palikti ne ilgesniam nei dviejų valandų laikotarpiui, o už likusius gedimų tvarkymus jie turėjo būti atsakingi patys.

V.Žala.<br>V.Žalos komandos nuotr.
B.Vanagas.<br>TGRB komandos nuotr.
L. Kancius.<br>L. Kanciaus komandos nuotr.
V.Žala.<br>Komandos nuotr.
M.Siliūnas.<br>FlexitGo Dakar Team.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 9, 2024, 8:29 AM, atnaujinta Jan 9, 2024, 4:21 PM

Antradienį vykstančiame ketvirtajame greičio ruože sportininkų laukė 698 km atstumas, o įskaitinį greičio ruožą sudarė 299 km.

Pasak organizatorių, ketvirtajame greičio ruože didžiąją dalį trasos, net 87 proc., sudarė grunto danga.

Pirmasis iš lietuvių antradienį finišą pasiekė keturratininkas Laisvydas Kancius. Jis ketvirtąjį greičio ruožą įveikė per 3 val. 48 min. 18 sek. ir užėmė 4-ąją vietą. Etapo nugalėtojui Manueliui Andujarui lietuvis pralaimėjo 13 min. 9 sek. Bendroje įskaitoje L.Kancius kyla į 4-ąją vietą.

Tuo tarpu Antanas Kanopkinas finišavo iškart po L.Kanciaus – 5-oje vietoje. Trasą keturratininkas įveikė per 4 val. 18 min. 04 sek. Lyderiui mūsiškis nusileido 42 min. 58 sek. Bendroje įskaitoje A.Kanopkinas užima 6-ąją vietą.

Automobilių įskaitoje geriausiai sekėsi Vaidotui Žalai ir Paulo Fiuza, kurie preliminariai užėmė 8-ąją vietą. Greičio ruožą jie įveikė per 2 val. 43 min. 40 sek. Etapo nugalėtojui Sebastienui Loebui lietuvis pralaimėjo 7 min. 38 sek. Bendroje įskaitoje V.Žala kyla į 9-ąją vietą.

Šis greičio ruožas nepasisekė Benedikto Vanago ir esto Kuldaro Sikko ekipažui. Jie trasoje ne kartą klaidžiojo, tad sugaišo nemažai laiko. Distanciją B.Vanagas įveikė per 3 val. 8 min. 3 sek. Nugalėtojui S.Loebui ekipažas nusileido 32 min. Preliminariai ekiapažas užėmė 24-ąją vietą. Bendroje įskaitoje komanda krenta rikiuojasi 14-oje vietoje.

Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas antradienį užėmė 28-ąją vietą. Distanciją jie įveikė per 3 val. 12 min. 40 sek. Etapo nugalėtojui pralaimėjo 36 min. 38 sek. Bendroje įskaitoje jie kyla į 31-ąją vietą.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas ketvirtąjį greičio ruožą baigė 33-oje pozicijoje. Jie jį įveikė per 3 val. 16 min. 41 sek. Nuo nugalėtojo atsiliko 40 min. 39 sek. Bendroje įskaitoje ekipažas rikiuojasi 37-oje pozicijoje.

Motobagių klasėje Rokas Baciuška su Orioliu Vidaliu finišavo 9-oje pozicijoje. Trasą mūsiškis įveikė per 3 val. 18 min. 01 sek. Nugalėtojui Erykui Goczalui pralaimėjo 19 min. 33 sek. Bendroje įskaitoje R.Baciuška yra 9-as.

Motociklininkas Modestas Siliūnas pirmasis pradėjo ketvirtąjį greičio ruožą, tačiau jame gerokai užtruko. Mūsiškis „Rally 2“ įskaitoje antradienį finišavo 49-oje vietoje. Jis trasoje užtruko 4 val. 11 min. 43 sek. Nugalėtojui iš Prancūzijos Romainui Dumontierui lietuvis nusileido 1 val. 8 min. 38 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis yra 44-as.

Finišo liniją galiausiai kirto ir Emilija bei Arūnas Gelažninkai. Jie ketvirtąjį etapą motobagių T4 įskaitoje baigė 12-oje vietoje.

Įskaitos nugalėtojui Joao Ferreirai ekipažas nusileido 30 min. 17 sek. Trasą duetas įveikė per 3 val. 43 min. 26 sek. Bendroje įskaitoje E.Gelažninkienė su vyru kyla į 23-iąją poziciją.

Lietuvių startų laikai ketvirtajame greičio ruože:

Modestas Siliūnas – 8 val. 36 min. 30 sek. (44 vieta bendroje įskaitoje)

Laisvydas Kancius – 8 val. 37 min. 30 sek. (5 vieta)

Antanas Kanopkinas – 8 val. 53 min. (7 vieta)

Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas – 10 val. 01 min. (15 vieta)

Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza – 10 val. 07 min. (10 vieta)

Rokas Baciuška ir Oriolis Montijano – 10 val. 52 min. 30 sek. (10 vieta)

Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas – 11 val. 12 min. 30 sek. (33 vieta)

Gintas Petrus ir Jose Marques – 11 val. 16 min. 30 sek. (41 vieta)

Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas – 11 val. 37 min. 30 sek. (22 vieta)