Penktasis Dakaro ralio etapas: V. Žala į finišą atskriejo įspūdingu tempu, B. Vanagas – už dešimtuko ribos Finišavo visi lietuvių ekipažai

Trečiadienį tęsėsi 2024-ųjų Dakaro ralis, kuriame dalyviai siekė įveikti jau penktąjį greičio ruožą. Lenktynėse dalyvauja ir 9 šalies ekipažai, kurie varžosi motociklų, keturračių, motobagių ir automobilių klasėse.

V.Žala.<br>V.Žalos komandos nuotr.
V.Žala.<br>Komandos nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>Komandos nuotr.
Modestas Siliūnas.<br>M.Siliūno komandos nuotr.
B.Vanagas<br>B.Vanago komandos nuotr.
R.Baciuška.<br>Komandos nuotr.
B. Vanagas.<br>B. Vanago komandos nuotr.
B.Vanagas.<br>TGRB komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 10, 2024, 11:00 AM, atnaujinta Jan 10, 2024, 5:24 PM

Šįkart sportininkų laukė trumpas, vos 118 km greičio ruožas, tačiau iki jo laukė ilgas pervažiavimas ir itin ankstyvas startas.

Viso dalyviai turėjo įveikti 645 km, o greičio ruožą sudarė vis didėjančios Tuščiojo Ketvirčio kopos. Organizatoriai sakė, kad dalyviai ners į „kopų jūrą“.

Pirmasis iš lietuvių trečiadienį finišą pasiekė keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius. Jis „kopų jūrą“ įveikė preliminariai užimdamas 5-ąją poziciją (tokią pat vietą užima ir bendroje įskaitoje). Nuo lyderio lietuvis atsiliko 12 min. 35 sek.

Kitas Lietuvos keturračių atstovas Antanas Kanopkinas preliminariai finišavo šeštoje vietoje (tokia pat pozicija ir bendroje įskaitoje). Nuo lyderio jis atsiliko 1 val. 37 min. 44 sek.

Keturračių įskaitoje penktajame greičio ruože greičiausias buvo Marcelo Medeirosas.

Motociklų įskaitoje važiuojantis Modestas Siliūnas finišą pasiekė preliminariai būdamas 47-oje vietoje (bendroje įskaitoje 42 vieta). Jis nuo lyderio ir savo klasės nugalėtojo T.Ebsterio atsiliko 27 min. 40 sek.

Automobilių įskaitoje pirmieji iš Lietuvos ekipažų finišavo Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza. Vaikinai trečiadienį preliminariai užėmė 9-ąją vietą (7 pozicija bendroje įskaitoje). Ekipažas nuo etapą laimėjusio Nassero Al-Attiyah atsiliko 6 min. 15 sek.

V.Žala penktajame greičio ruože pranoko tokius Dakaro ralio vilkus kaip Stephane'ą Peterhanselį, Carlosą Sainzą ar Sebastieną Loebą.

Tuo metu Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas finišą pasiekė preliminariai užimdami 11-ąją vietą (bendroje įskaitoje 14-oji vieta). Jie nuo etapo nugalėtojų atsiliko 7 min. 25 sek.

Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas preliminariai finišavo 35-oje pozicijoje (30 pozicija bendroje įskaitoje). Jie nuo lyderių atsiliko 19 minučių.

Tuo metu Gintas Petrus ir Jose Marquesas finišavo preliminariai užimdami 42-ąją vietą (35 pozicija bendroje įskaitoje). Ekipažas etapo nugalėtojams pralaimėjo 32 min. 4 sek.

Motobagiu važiuojantys Rokas Baciuška ir Oriolo Vidalis trečiadienį pademonstravo gerą tempą ir finišą pasiekė preliminariai būdami 6-oje vietoje (9 vieta bendroje įskaitoje).

Jie etapo nugalėtojui Francisco Lopezui Contardo nusileido 4 min. 8 sek.

Paskutiniai iš lietuvių trečiadienį finišą pasiekė Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas. Šeimos SSV klasės motobagis į finišą atskuodė preliminariai užimdamas dešimtąją vietą (preliminariai ekipažas pakilo į 20-ąją vietą bendroje įskaitoje).

Lietuviai nuo etapą laimėjusio Jerome'o de Sadeleerio atsiliko 8 min. 43 sek.