Antroji Dakaro maratono diena: B. Vanagas finišavo už dešimtuko ribos, finišą pasiekė ir R. Baciuška A. Kanopkinui prie pat finišo baigėsi degalai

Penktadienį tęsiasi Dakaro ralis, kuriame lenktynininkai pradėjo antrąją šeštojo etapo 48 valandų maratono dieną. Po jos dalyvių lauks poilsio diena. Varžybose dėl aukštesnių vietų toliau kovoja 7 šalies ekipažai.

Jan 12, 2024, 7:16 AM, atnaujinta Jan 12, 2024, 3:16 PM

Deja, bet prie anksčiau Dakaro varžybas baigusio Vaidoto Paškevičiaus ketvirtadienį prisijungė ir motociklininkas Modestas Siliūnas bei automobilių klasėje puikiai atrodęs Vaidotas Žala su Paulo Fiuza.

Pastarieji pirmąją maratono dieną patyrė tokį gedimą, kuriam pataisyti reikėjo mechanikų pagalbos. Deja, pagal maratono taisykles ketvirtadienį specialistai negalėjo padėti lenktynininkams, tad V.Žala pranešė, kad traukiasi iš maratono.

Tuo tarpu M.Siliūnas užstrigo kopose ir nebegalėjo tęsti šeštojo greičio ruožo. Jo motociklą galiausiai ištempė sraigtasparnis.

Penktadienį, finišavus dalyviams, bivakas persikels net 900 km į Rijadą – Saudo Arabijos sostinę.

Antroji maratono diena prasidės ankstų penktadienio rytą, apie 6 val. Lenktynes sekite kartu su portalu lrytas.lt.

Pirmieji iš lietuvių net dvi dienas trukusį beprotišką maratoną įveikė automobilių įskaitoje važiuojantys Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas. Ekipažas preliminariai finišavo 13-oje vietoje, tiesa, vaikinai buvo nubausti 4 min. bauda ir nukriko į 15-ąją vietą (11 vieta bendroje įskaitoje) ir nuo dviejų dienų maratoną laimėjusio Sebastieno Loebo atsiliko 1 val. 3 sek.

Tuo metu Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas automobilių įskaitoje preliminariai finišavo 28-oje pozicijoje (23 vieta bendroje įskaitoje) ir nuo lyderių atsiliko 2 val. 22 min. 48 sek.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas į finišą atvyko preliminariai užimdami 34-ąją poziciją. Ekipažas lyderiams nusileido 3 val. 4 min. 46 sek.

Finišą motobagių įskaitoje pasiekė ir Roko Baciuškos bei Oriolio Vidalio ekipažas. Vaikinai finišavo preliminariai užimdami 6-ąją vietą (7 vieta bendroje įskaitoje). Lietuviškas ekipažas maratoną laimėjusiam Erykui Goczałui nusileido 23 min. 22 sek.

Keturračių įskaitoje Laisvydas Kancius penktadienį finišavo preliminariai užimdamas 5-ąją poziciją. Jis nuo dviejų dienų maratono laimėtojo A.Gidoud atsiliko 1 val. 49 min. 17 sek.

Motobagių SSV klasėje Emilija Gelažninkienė ir Arūnas Gelažninkas maratoną įveikė preliminariai būdami 9-oje vietoje. Jie nuo etapą laimėjusio Xaviero de Soultraito atsiliko 1 val. 35 min. 52 sek.