Septintasis Dakaro ralio etapas: fantastiškas R. Baciuška finišavo antras, L. Kanciui – nuobauda V. Žala demonstravo tempą, V. Jurkevičius lenktynių nebaigė

Saudo Arabijoje vykstantis 2024-ųjų Dakaro ralis persirito per pusiaują. Savo kelionę sunkiausiose pasaulio lenktynėse pradėjo net 10 Lietuvos lenktynininkų bei ekipažų, tiesa, įskaitinėje kovoje keturi iš jų nebesivaržo.

Rokas Baciuška.<br>Komandos nuotr.
V.Žala.<br>V.Žalos komandos nuotr.
B.Vanagas.<br>Komandos nuotr.
R.Baciuška.<br>Komandos nuotr.
V. Žala.<br> Komandos nuotr.
L. Kancius.<br>L. Kanciaus komandos nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
Laisvydas Kancius.<br>Komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2024-01-14 08:01, atnaujinta 2024-01-14 17:59

Oficialusis Dakaro ralis baigėsi motociklininkui Modestui Siliūnui, sunkvežimių įskaitoje kovojusiems Vaidotui Paškevičiui, Gyčiui Gaspariūnui ir Albertui Veliamovičiui, automobilių įskaitoje kovojusiems Vaidotui Žalai ir Paulo Fiuzai (šis ekipažas nuo šiol kovos tik dėl garbės) bei Vladui Jurkevičiui bei Aisvydui Paliukėnui, kurie sekmadienį nebaigė septintojo etapo.

Likę lenktynininkai sekmadienį įveikė net 874 km atstumą, o įskaitiniai iš jų buvo 483 km. Organizatorių teigimu, daugiau nei pusė trasos dalies sudarė grunto danga.

Pirmasis iš lietuviškų ekipažų sekmadienį finišavo Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuzo ekipažas, kuris septintąjį etapą baigė 7-oje vietoje. Nuo etapą laimėjusio Sebastieno Loebo ir Fabiano Lurquino mūsiškiai atsiliko 12 min. 57 sek. Bendroje įskaitoje V.Žala nebesivaržo, lenktynes tęsia tik dėl garbės.

Tuo tarpu Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas finišą pasiekė 13-oje vietoje. Nugalėtojui nusileido 28 min. 39 sek. Bendroje įskaitoje B.Vanagas kyla į 10-ąją vietą.

Puikiai pasirodė Rokas Baciuška su Orioliu Vidaliu, kurie motobagių T3 klasėje užėmė 2-ąją vietą. Nuo nugalėtojų amerikiečių Mitchello Guthrie'o ir Kellono Walcho mūsiškiai atsiliko 5 min. 38 sek. Bendroje įskaitoje R.Baciuška kyla į 5-ąją vietą.

Keturratininkas Laisvydas Kancius gavo 15 baudos minučių, tačiau tai nesutrukdė užimti 4-ąją vietą. Nugalėtojui Alexandre'ui Giroud'ui iš Prancūzijos lietuvis nusileido 38 min. 42 sek. Bendroje įskaitoje L.Kancius lieka 4-oje vietoje.

Tuo tarpu Antanas Kanopkinas užėmė 5-ąją vietą. Jis lyderiui pralaimėjo 1 val. 12 min. Bendroje įskaitoje Antanas lieka 5-as.

Emilija Gelažninkienė su vyru Arūnu finišavo 9-oje vietoje. Nugalėtojams Joao Ferreirai ir Felipe'ui Palmeiro ekipažas nusileido 47 min. 30 sek. Bendroje įskaitoje Gelažninkai taip pat turėtų būti 9-oje vietoje.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas septintojo etapo finišo kol kas dar nepasiekė.