K. Ivaškevičiaus ir A. Klimavičiaus klubai - UEFA Europos lygos trečiajame atrankos etape

„Ordabasy“ (Kazachstanas) - *Trondheimo „Rosenborg“ (Norvegija) 1:2 (2:2)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jul 27, 2012, 9:18 AM, atnaujinta Mar 17, 2018, 7:41 PM

Sėkmingai antrąjį kvalifikacinį etapą įveikė Kęstučio Ivaškevičiaus Tel Avivo „Bney Yehuda“ (Izraelis) ir Arūno Klimavičiaus „FC Aktobe“ (Kazachstanas) klubai.

Tel Avivo „Bney Yehuda“ vienuolikė svečiuose 1:0 (1:0) antrąsyk įveikęs Giumri „Širak“ (Armėnija) ekipą.

Lietuvis žaidė visą susitikimą, o pergalingą įvartį įmušė Shalevas Menashe'as (31 min.).

Pirmąsias rungtynes savo aikštėje „Bney Yehuda“ futbolininkai laimėjo 2:0.

„FC Aktobe“ komanda namuose 3:0 (1:0) sutriuškino Orhėjaus „Milsami“ (Moldova) ekipą ir atsirevanšavo už nesėkmę svečiuose dviejų įvarčių skirtumu - 2:4.

Arūnas Klimavičius rungtyniavo nuo 78 minutės, aikštėje pakeitęs antrojo įvarčio autorių Aleksandrą Geynrichą (50 min.).

Pirmąjį įvartį į svečių vartus įmušė Maratas Chajrulinas (39 min.), o trečiąjį - Simao (90+3 min.), pasiuntęs kamuolį į savo vartus.

Trečiajame kvalifikaciniame etape Tel Avivo „Bney Yehuda“ futbolininkai susitiks su Salonikų PAOK (Graikija) komanda, o „FC Aktobe“ vienuolikė žais su „KRC Genk“ (Belgija) klubu.

Tado Labuko Rygos „Skonto“ (Latvija) komanda namuose 1:0 (0:0) įveikė Splito „Hajduk“ (Kroatija) ekipą, tačiau pasitraukė iš turnyro, nes varžovų aikštėje pralaimėjo 0:2.

T. Labukas ketvirtadienį žaidė iki 62 minutės, kai jį pakeitė Kristapas Blankas.

Vienintelį susitikimo įvartį įmušė Alanas Sinelnikovas (90+3 min.).

Soligorsko „Šachtior“ (Baltarusija) ekipa, kurioje atsarginiu vartininku buvo Eduardas Kurskis, svečiuose susitikimą su „SV Ried“ (Austrija) futbolininkais baigė lygiosiomis 0:0, tačiau į kitą etapą dėl svečiuose pelnyto įvarčio pateko Austrijos vienuolikė, nes pirmosios rungtynės Baltarusijoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Skaudžią nesėkmę svečiuose patyrė ir iš turnyro pasitraukė trijų lietuvių Liepojos „Metalurgs“ (Latvija) klubas, net 1:5 (1:2) pralaimėjęs Varšuvos „Legia“ (Lenkija) vienuolikei.

Visą susitikimą svečių gretose žaidė dar du lietuviai - 73-ą minutę įspėtas Tomas Tamošauskas ir Mindaugas Bagužis, o Rytį Leliūgą 81-ą minutę pakeitė Reinis Flaksis.

Rungtynes Latvijos ekipa baigė be pašalinto iš aikštės Genadijaus Solonicyno (54 min.).

Pirmais šių komandų susitikimas Latvijoje baigėsi lygiosiomis 2:2.

Kitų ketvirtadienį pasibaigusių atsakomųjų antrojo kvalifikacinio etapo rungtynių rezultatai (* - pažymėta komanda, patekusi į kitą varžybų etapą, o skliaustuose - pirmųjų rungtynių rezultatai):

*Gorio Dila (Gruzija) - „AGF Arhus“ (Danija) 3:1 (2:1)

Skopjės „Metalurg“ (Makedonija) - *Chožuvo „Ruch“ (Lenkija) 0:3 (1:3)

Kapano „Gandzasar“ (Armėnija) - *“Servette“ (Šveicarija) 1:3 (0:2)

*Kuopio „KuPS“ (Suomija) - Netanjos „Maccabi“ (Izraelis) 0:1 (2:1)

„Celik“ (Juodkalnija) - *Donecko „Metalurg“ (Ukraina) 2:4 (0:7)

*“Elfsborg“ (Švedija) - Kišiniovo „Dacia“ (Moldova) 2:0 (0:1)

Turku „Inter“ (Suomija) - *Enšedės „Twente“ (Olandija) 0:5 (1:1)

*“FK Gomel“ (Baltarusija) - „Renova“ (Makedonija) 0:1 (2:0)

Budapešto „Honved“ (Vengrija) - *Machačkalos „Anži“ (Rusija) 0:4 (0:1)

Mylikoskio „MyPa“ (Suomija) - *Bukarešto „Rapid“ (Rumunija) 0:2 (1:3)

*“Tromso“ (Norvegija) - Liublianos „Olimpija“ (Slovėnija) 1:0 (0:0)

*Tripolio „Asteras“ (Graikija) - Baku „Inter“ (Azerbaidžanas) 1:1 (1:1)

11 m baudinių seriją 4:2 laimėjo „Asteras“

*Famagustos „Anorthosis“ (Kipras) - Talino „Levadia“ (Estija) 3:0 (3:1)

Sofijos CSKA (Bulgarija) - *“Mura 05“ (Slovėnija) 1:1 (0:0)

*“Aalesund“ (Norvegija) - „FK Tirana“ (Albanija) 5:0 (1:1)

*“Kalmar FF“ (Švedija) - „Osijek“ (Kroatija) 3:0 (3:1)

Kišiniovo „Zimbru“ (Moldova) - *Berno „Young Boys“ (Šveicarija) 1:0 (0:1)

11 m baudinių seriją 4:1 laimėjo „Young Boys“

„FK Senica“ (Slovakija) - *Nikosijos APOEL (Kipras) 0:1 (0:2)

*“KKA Gent“ (Belgija) - „FC Differdange 03“ (Liuksemburgas) 3:2 (1:0)

*“Vitese“ (Olandija) - Plovdivo „Lokomotiv“ (Bulgarija) 3:1 (4:4)

„Sligo Rovers“ (Airija) - *Trnavos „Spartak“ (Slovakija) 1:1 (1:3)

*Poznanės „Lech“ (Lenkija) - Lenkorano „Chazar“ (Azerbaidžanas) 1:0 (1:1)

*Golubovcų „Zeta“ (Juodkalnija) - Juveskiulės JJK (Suomija) 1:0 (2:3)

*Plzeno „Viktoria“ (Čekija) - Rustavio „Metalurgist“ (Gruzija) 2:0 (3:1)

*“Videoton FC“ (Vengrija) - Bratislavos „Slovan“ (Slovakija) 0:0 (1:1)

*Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) - Novopolocko „Naftan“ (Baltarusija) 3:3 (4:3)

*“St. Patrick's Athletic“ (Airija) - „Široki Brijeg“ (Bosnija) 2:1 (1:1)

„St. Johnstone“ (Škotija) - *“Eskisehirspor“ (Turkija) 1:1 (0:2)

„Portadovn“ (Šiaurės Airija) - *Kropivnicos „Slaven“ (Kroatija) 2:4 (0:6)

*“FK Sarajevo“ (Bosnija) - Sofijos „Levski“ (Bulgarija) 3:1 (0:1)

„Thor Akureyri“ (Islandija) - *Boleslovo „Mlada“ (Čekija) 0:1 (0:3)

„FH Hafnarfjordur“(Islandija) - *Stokholmo AIK (Švedija) 0:1 (1:1)

2012-2013 metų sezono Europos lygos turnyro nugalėtojas ateinančių metų gegužės 15 dieną paaiškės Amsterdame (Olandija).