Pasaulio čempionato atranka: Švedija iškovojo fantastiškas lygiąsias su vokiečiais (3 video, rezultatai)

Atrankos į 2016 metų pasaulio futbolo čempionatą C grupėje keturių įvarčių persvarą iššvaistę vokiečiai buvo priversti tenkintis lygiosiomis su Švedijos rinktine. Švedai iškovojo fantastiškas lygiąsias 4:4 (0:3).

Švedijos rinktinė išlygino pavijo 4 įvarčiais pirmavusius vokiečius.<br>AP

Oct 17, 2012, 11:54 AM, atnaujinta Mar 16, 2018, 1:30 AM

Įpusėjus antrajam kėliniui Vokietijos rinktinė turėjo keturių įvarčių persvarą, tačiau švedai nesirengė pasiduoti ir per likusį laiką rezultatą išlygino.

Vokietijos rinktinę 9 min. į priekį išvedė Miroslavas Klose. 19 min. šis futbolininkas pasižymėjo dar kartą. 39 min. trečiąjį Vokietijos rinktinės įvartį pelnė Peras Mertesackeris.

Prasidėjus antrajam kėliniui, 56 min. įvartį pelnė Mesutas Ozilas. Vokiečiai pirmavo 4:0, tačiau tada savo pasirodymą pradėjo Švedijos futbolininkai.

62 min. pirmąjį švedų įvartį įmušė komandos lyderis Zlatanas Ibrahimovičius. Po dviejų minučių pasižymėjo Mikaelis Lustigas. 76 min. trečiąjį Švedijos rinktinės įvartį pelnė Johanas Elmanderis. Per pridėtą laiką rezultatą išlygino Rasmusas Elmas.

Vokietijos rinktinė C grupėje užima pirmą vietą. Vokiečiai iki šiol žaistose rungtynėse nugalėjo Farerų salų, Austrijos ir Airijos komandas. Vieneriomis rungtynėmis mažiau žaidę švedai užima antrą vietą. Jie nugalėjo Kazachstano ir Farerų salų rinktines.

I grupėje paskutinę akimirką Ispanijos rinktinės vartininką nuginklavo ir lygiąsias išplėšė prancūzai. Ispanijos ir Prancūzijos rinktinių susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0).

Savo aikštėje žaidę ispanai į priekį išsiveržė 25 min., kai įvartį pelnė Sergio Ramosas. Iki rungtynių pabaigos pasaulio čempionai išlaikė vieno įvarčio persvarą, tačiau paskutinę pridėto laiko akimirką rezultatą išlygino Olivieris Giroud.

Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės dalijasi pirmąją vietą I grupėje. Ispanai iki šiol nugalėjo Gruzijis ir Baltarusijos rinktines. Prancūzai laimėjo prieš suomius ir baltarusius.

G grupėje Latvijos rinktinė neturėjo vargo su Lichtenšteino futbolininkais. Latviai savo aikštėje iškovojo pergalę 2:0 (1:0).

29 minutę Latvijos rinktinę į priekį išvedė V. Kamessas. 77 minutę antrąjį įvartį įmušė E. Gauracsas.

Tai buvo pirmoji Latvijos rinktinės pergalė atrankos turnyre. Iki šiol latviai pralaimėjo Graikijai, Bosnijai ir Hercegovinai bei Slovakijai.

Lichtenšteino futbolininkai – grupės autsaideriai. Jie pralaimėjo Bosnijai ir Hercegovinai, Slovakijai, Lietuvai ir Latvijai.

F grupėje Portugalijos ir Šiaurės Airijos rinktinių susitikimas netikėtai baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:1).

Ilgą laiką Portugalijos rinktinė buvo priversta vytis varžovus. 30 min. svečius į priekį išvedė Niallas McGinnas. 79 min. rezultatą išlygino Helderis Postiga.

Portugalijos rinktinė F grupėje nugalėjo Liuksemburgo ir Azerbaidžano komandas, tačiau pralaimėjo rusams. Šiaurės Airijos komanda nusileido Rusijos rinktinei ir sužaidė lygiosiomis su Liuksemburgu.

Kitose F grupės rungtynėse staigmenos vos nepateikė Azerbaidžano rinktinė. Ji išvykoje 1:0 (0:0) nusileido grupės lyderei Rusijos rinktinei.

Rusus išgelbėjo 11 metrų baudinį 84 minutę realizavęs Romanas Širokovas.

Pirmajame kėlinyje Azerbaidžano rinktinį pasižymėjo keturiomis geltonomis kortelėmis. Teisėjas nubaudė M. Medvedevą (14 min.), V. Javadovą (32 min.), V. Nadyrovą (38 min.) ir K. Agajevą (43 min.).

Tuo tarpu Rusijos rinktinėje vienintelę geltoną kortelę gavo V. Berezuckis (57 min.).

Rusijos rinktinė F grupėje iškovojo visas keturias pergales ir užima pirmą vietą. Rusai įveikė Šiaurės Airijos, Izraelio, Portugalijos ir Azerbaidžano komandas.

Azerbaidžano futbolininkai žaidė trejas rungtynes, per kurias lygiosiomis sužaidė su Izraelio komanda, pralaimėjo portugalams ir rusams.

Po pralaimėjimo I grupėje 0:4 Ispanijos rinktinei, šalies prezidento Aliaksandro Lukašenkos sukritikuoti baltarusiai reabilitavosi. Jie savo aikštėje 2:0 (2:0) nugalėjo Gruzijos futbolininkus.

6 minutę aikštės šeimininkus į priekį išvedė Renanas. 28 minutę skirtumą padvigubino S. Dragunas.

Kiti rezultatai:

Izraelis – Liuksemburgas 3:0 14 min. (1:0) T. Hemedas. 36 min. (2:0) E. Ben Basatas 48 min. (3:0) T. Hemedas

Andora – Estija 0:1

57 min. (0:1) A. Operas

Kroatija – Velsas 2:0

27 min. (1:0) M. Mandžukičius 58 min. (2:0) Eduardo Kipras – Norvegija 1:3 42 min. (1:0) S. Aloneftis 44 min. (1:1) B. Hangelandas 81 min. (1:2) T. Elyounoussi (11 metrų baudinys) 83 min. (1:3) J. Kingas Čekija – Bulgarija 0:0 Farerų salos – Airija 1:4 46 min. (0:1) M. Wilsonas 53 min. (0:2) J. Waltersas 68min. (1:2) A. Hansenas 73 min. (1:3) J. P. Justinussenas (į savo vartus) 88 min. (1:4) D. Meyleris Rumunija – Nyderlandai 1:4 9 min. (0:1) J. Lensas 29 min. (0:2) M. B. Indi 40min. (1:2) C. Marica 45 min. (1:3) R. van der Vaartas (11 metrų baudinys) Ukraina – Juodkalnija 0:1 45 min. (0:1) D. Damjanovičius

Makedonija – Serbija 1:0 59min. (1:0) A. Ibraimi (11 metrų baudinys) Vengrija – Turkija 3:1 22 min. (0:1) M. Erdingas 31 min. (1:1) V. Komanas 50min. (2:1) A. Szalai 57 min. (3:1) Z. Gera Islandija – Šveicarija 0:2 65 min. (0:1) T. Barnetta 79 min. (0:2) M. Gavranovičius San Marinas – Moldova 0:2 72 min. (0:1) S. Dadu 78 min. (0:2) A. Epureanu Slovakija – Graikija 0:1 63 min. (0:1) D. Salpingidis Austrija – Kazachstanas 4:0 24 min. (1:0) M. Janko 63 min. (2:0) M. Janko 71 min. (3:0) D. Alaba 90 min. (4:0) M. Harnikas

Albanija – Slovėnija 1:0

36 min. (1:0) O. Roshi Belgija – Škotija 2:0 69 min. (1:0) C. Benteke 71 min. (2:0) V. Kompany Italija – Danija 3:1 33 min. (1:0) R. Moltolivo 37 min. (2:0) D. De Rossi 45 min. (2:1) W. Kvistas 54 min. M. Balotelli

Turnyro lentelės.

BNS: A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Belgija                 4 3 1 0  8:1  10

2. Kroatija 4 3 1 0 6:2 10

3. Serbija 4 1 1 2 6:5 4

4. Makedonija 4 1 1 2 3:4 4

5. Velsas 4 1 0 3 3:11 3

6. Škotija 4 0 2 2 2:5 2

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Italija                 4 3 1 0 10:4  10

2. Bulgarija 4 1 3 0 4:3 6

3. Čekija 3 1 2 0 3:1 5

4. Armėnija 3 1 0 2 2:4 3

5. Danija 3 0 2 1 2:4 2

6. Malta 3 0 0 3 1:6 0

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vokietija               4 3 1 0 15:6  10

2. Švedija 3 2 1 0 8:5 7

3. Airija 3 2 0 1 7:8 6

4. Austrija 3 1 1 1 5:2 4

5. Kazachstanas 4 0 1 3 1:8 1

6. Farerų salos 3 0 0 3 2:9 0

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Olandija                4 4 0 0 13:2  12

2. Vengrija 4 3 0 1 10:5 9

3. Rumunija 4 3 0 1 8:4 9

4. Turkija 4 1 0 3 4:6 3

5. Estija 4 1 0 3 1:6 0

6. Andora 4 0 0 4 0:13 0

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Šveicarija              4 3 1 0  7:1  10

2. Norvegija 4 2 1 1 6:5 7

3. Albanija 4 2 0 2 5:5 6

4. Islandija 4 2 0 2 4:4 6

5. Slovėnija 4 1 0 3 3:6 3

6. Kipras 4 1 0 3 4:8 3

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rusija                  4 4 0 0  8:0  12

2. Izraelis 4 2 1 1 10:5 7

3. Portugalija 4 2 1 1 6:3 7

4. Šiaurės Airija 3 0 2 1 2:4 1

5. Azerbaidžanas 3 0 1 2 1:5 1

6. Liuksemburgas 4 0 1 3 2:12 1

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Bosnija ir Hercegovina  4 3 1 0 15:2  10

2. Graikija 4 3 1 0 5:1 10

3. Slovakija 4 2 1 1 5:3 7

4. Lietuva 4 1 1 2 3:6 4

5. Latvija 4 1 0 3 5:8 3

6. Lichtenšteinas 4 0 0 4 1:14 0

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija                 3 2 1 0 11:1   7

2. Juodkalnija 3 2 1 0 9:2 7

3. Lenkija 2 1 1 0 4:2 4

4. Moldova 4 1 1 2 2:7 4

5. Ukraina 3 0 2 1 1:2 2

6. San Marinas 3 0 0 3 0:13 0

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ispanija                3 2 1 0  6:1   7

2. Prancūzija 3 2 1 0 5:2 7

3. Gruzija 4 1 1 1 2:4 4

4. Baltarusija 4 1 0 3 3:8 3

5. Suomija 2 0 1 1 1:2 1