Olandija po 11 metrų baudinių serijos žengė į pusfinalį

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Jul 5, 2014, 4:47 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 5:13 AM

Planetos pirmenybių ketvirtfinalyje Kosta Rikos futbolo rinktinė pasaulio vicečempionei Olandijai priešinosi 120 minučių. Iki 11 metrų baudinių serijos. Olandijos rinktinės treneris Louisas van Gaalas pratęsimo pabaigoje nusprendęs pakeisti vartininką neapsiriko. Timas Krulis atrėmė du varžovų smūgius, o Olandijos rinktinė baudinių seriją laimėjo 4:3. Pusfinalyje olandų jau laukia Argentina.

Pusfinaliai. Olandijos rinktinė pusfinalyje žais su Argentina. Kitose pusfinalio rungtynėse Vokietijos komanda žais su turnyro šeimininke Brazilija.

Keitimas. L.van Gaalas garsėja kaip meistriškas keitimų specialistas. Olandijos rinktinės strategas neapsiriko ir šį kartą. Pratęsimo pabaigoje jis pakeitė vartų sargą. Vietoje Jaspero Cillesseno aikštėje pasirodė Timas Krulis.

Baudiniai. Trenerio keitimas pasiteisino. Aikštėje pasirodęs T.Krulis atrėmė du Kosta Rikos futbolininkų smūgius. Vartininko įveikti nesugebėjo Bryanas Ruizas ir Michaelas Umana. Tuo tarpu visi keturi olandų smūgiai buvo tikslūs.

Keitimas II. Įpusėjus antrajam kėliniui Kosta Rikos rinktinės treneris nusprendė pakeisti vieną komandos lyderių Joelį Campbellą. Jo vietą užėmė Marco Urena.

Sargas. Kosta Rikos rinktinei šiose rungtynėse sekėsi. Wesley Sneijderis ne kartą pataikė į skersinį, puikios progos neišnaudojo Robinas van Persie. Tačiau ne kartą Kosta Rikos vartus pavyzdingai gynė Keyloras Navasas. Vartininko darbas šiose rungtynėse – pagirtinas.

Kelias. Olandijos rinktinei šiame čempionate iki šiol dar nė karto neprireikė pratęsimo ar 11 metrų baudinių serijos. Tuo tarpu Kosta Rikos rinktinė aštuntfinalyje po 11 metrų baudinių serijos nugalėjo Graikiją.

Istorija. Olandijos rinktinė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį pateko šeštą kartą. Tuo tarpu Kosta Rikos futbolininkams tai pirmosios ketvirtfinalio rungtynės.

Rungtynės

8 min. A.Robbenas stojo kelti kampinio, tačiau kamuolys jo komandos draugų nepasiekė.

20 min. R.van Persie smūgiavo į vartus, kamuolį atrėmė vartininkas. A.Robbenas bandė pakartoti smūgį, tačiau K.Navasas kamuolį sugavo.

29 min. M.Depay smūgiavo į Kosta Rikos vartus, kamuolį atrėmė vartininkas.

37 min. W.Sneijderis kėlė baudos smūgį, kamuolys skriejo į vartus, jį atmušė K.Navasas.

55 min. Po A.Robbeno perdavimo kamuolį baudos aikštelėje gavo R.van Persie, tačiau atakuoti vartus jam sutrukdė Kosta Rikos gynėjas.

59 min. A.Robbenas kėlė kampinį, gynėjas išmušė kamuolį link aikštės vidurio.

60 min. Greita Kosta Rikos ataka. J.Campbellas baudos aikštelėje gavo kamuolį, tačiau varžovai jį pergudravo ir perėm kamuolį.

62 min. Ch.Bolanos kėlė baudos smūgį, kamuolys skriejo virš vartų.

65 min. Po baudos smūgio G.Gonzalezas galva smūgiavo į vartus, bet netiksliai.

81 min. W.Sneijderis stojo kelti baudos smūgio iš 26 metrų. Kamuolys atsimušė į virpstą.

84 min. Olandijos rinktinė apgulė Kosta Rikos baudos aikštelėje. R.van Persie smūgiavo į vartus, bet K.Navasas vėl atmušė kamuolį.

90+2 min. Olandijos rinktinė nepasinaudojo tobula proga. Po baudos smūgio R.van Persie smūgį atrėmė vartininkas. Olandas smūgį bandė kartoti, bet šis atsimušė į prie vartų stovėjusį Kosta Rikos futbolininką.

Pratęsimas

94 min. A.Robbenas kėlė kampinį, kamuolį galva į vartus nukreipė R.Vlaaras. K.Navasas atrėmė smūgį.

105 min. D.Kuytas atliko perdavimą į vartininko aikštelę, tačiau K.Navasas išmušė kamuolį tolyn į aikštę.

107 min. A.Robbenas kėlė baudos smūgį, Kosta Rikai pavyko apsiginti nuo olandų atakos.

112 min. Pavojinga Kosta Rikos ataka, tačiau vartininkas kamuolį atrėmė.

119 min. W.Sneijderis smūgiavo į vartus, bet pataikė į skersinį.