Australijos rinktinė antruoju bandymu laimėjo Azijos čempionatą

Šeštadienį Australijoje

Australijos rinktinės triumfas.<br>AP nuotr.

AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Jan 31, 2015, 8:58 PM, atnaujinta Jan 14, 2018, 11:42 AM

Sidnėjuje vykusiose lemiamose rungtynėse, kuria stebėjo 76,4 tūkst. žiūrovų, antrąsyk iš eilės finale žaidę Australijos futbolininkai po pratęsimo 2:1 (1:0, 1:1) įveikė Pietų Korėjos vienuolikę.

Pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkus į priekį išvedė Massimo Luongo (45 min.), tačiau besibaigiant antrajam kėliniui Heung-Minas Sonas (90+1 min.) sugebėjo išlyginti rezultatą.

Pergalingą įvartį pirmojo pratęsimo kėlinuko pabaigoje įmušė Jamesas Troisis (105 min.).

1956 ir 1960 metų Azijos čempionatų nugalėtoja Pietų Korėjos rinktinė į finalą pateko tik po 27-erių metų pertraukos, t.y. pirmą kartą nuo 1988-ųjų, kai trečią kartą iškovojo sidabro medalius.

2015 metų pirmenybių bronzos medalius iškovojo Jungtinių Arabų Emyratų rinktinė, šeštadienį mažajame finale 3:2 (1:2) įveikusi Irako vienuolikę.

Trečią kartą tarp keturių geriausių šio žemyno komandų patekę JAE futbolininkai iki šiol vienintelį kartą sidabro medalius buvo iškovoję 1996-aisiais namuose, o taip pat trečią kartą dėl Azijos pirmenybių medalių turėjusi progą pakovoti Irako vienuolikė 2007-aisiais džiaugėsi čempionės titulu.