LFF dar laukia skandalai: „Atlantas“ planuoja kirtį

„Labai laukiame Lietuvos futbolo federacijos oficialių dokumentų, kuriuos gavę žengsime kitus žingsnius“, – teigė „Atlanto“ futbolo klubo generalinis direktorius Vacys Lekevičius ir juristas Deividas Ivanauskas.

„Atlanto“ atstovai surengė spaudos konferenciją ir piktinosi LFF sprendimu dėl paliktų galioti taškų po „Klaipėdos granito“ nušalinimo.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo
„Atlanto“ atstovai surengė spaudos konferenciją ir piktinosi LFF sprendimu dėl paliktų galioti taškų po „Klaipėdos granito“ nušalinimo.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

atlantas.lt inf.

Nov 19, 2015, 2:44 PM, atnaujinta Oct 3, 2017, 7:47 PM

„Atlanto“ atstovai surengė spaudos konferenciją po to, kai lapkričio 13 dieną Lietuvos futbolo federacija (LFF) išplatino LFF Vykdomojo komiteto (VK) nuosprendį, kuris paliko galioti dėl sąžiningo žaidimo principų pažeidimų iš Lietuvos pirmenybių pašalinto „Klaipėdos granito“ rezultatus.

„Žinia, LFF Apeliacinis komitetas paliko Drausmės komiteto sprendimą pašalinti „Klaipėdos granitą“ iš čempionato. Tačiau teisė spręsti dėl taškų anuliavimo ar palikimo, buvo suteikta Vykdomajam komitetui. Pastarasis komitetas, prieš spręsdamas, kiek skaičiau, kreipėsi į Europos futbolo federacijų asociaciją (UEFA) dėl paaiškinimo. Tačiau Lietuvos čempionato nuostatų 96 straipsnis aiškiai numato, kad komandos, kuri yra pašalinta iš čempionato, akcentuoju – pašalintos, o ne pasitraukusios savo noru, taškai yra anuliuojami, – pabrėžė D.Ivanauskas. – Tai, kad bus anuliuoti taškai, buvo paskelbta spalio 30-ąją LFF išplatintame pareiškime. Be to buvo paskelbta, kad bus anuliuota ir visų „Klaipėdos granito“ sužaistų rungtynių statistika, išskyrus drausmines nuobaudas. Kodėl Vykdomasis komitetas nusprendė neanuliuoti taškų, kyla klausimų. Kad jų būtų kuo mažiau, norime gauti Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto priimtus sprendimus, Susipažinę su jais, spręsime, kaip elgsimės toliau.“

Anot klubo juristo, LFF savo įstatuose yra numačiusi, kad ginčus, kurie vyksta tarp LFF narių, klubų, žaidėjų yra nagrinėjami teisme – ne bendrosios kompetencijos, o Tarptautiniame sporto arbitražo, Lozanoje.

„Ši situacija yra ginčytina, todėl didelė tikimybė, kad kreipsimės į Tarptautinį sporto arbitražo teismą. Kol neturime LFF sprendimų, tol negalime suformuluoti kreipimosi“, – teigė D.Ivanauskas.

Juristas neatmetė situacijos, kad net po paskutiniojo Lietuvos futbolo A lygos čempionato turo nebus galima tvirtinti, jog pirmenybės baigėsi.

„Jei arbitražas priims mums palankų sprendimą, LFF jį turės vykdyti – perskaičiuoti taškus“, – sakė teisininkas.' Generalinis direktorius V.Lekevičius pabrėžė, kad pastaruoju metu ne medaliai yra svarbiausia. „Šia spaudos konferencija norime atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų klubui nėra didelio skirtumo – ar bus trečias, ar ketvirtas, laimės bronzos medalius, ar liks ketvirtas, – sakė V.Lekevičius. – Mes siekiame, kad pasibaigtų tai, kas dabar vyksta Lietuvos futbole. Ar ne keista, kad man, generaliniam klubo direktoriui, federacijoje buvo pasakyta, jog nepriklauso gauti LFF sprendimų dokumentų. Tik po to, kai klubo juristas kreipsis į Klaipėdos apskrities ir miesto federacijos prezidentą Romualdą Jonaitį, per jį galime išreikalauti tų sprendimų. Viliuosi, kad situacija šalies futbole pagerės po to, kai šiomis dienomis atnaujinome Lietuvos futbolo klubų asociacijos veiklą.“

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: prekybos karas su Kinija – baigtas?