Čempionų lyga: pragaras Turine ir Lionelio Messi smūgiai

„Juventus“ ir „Bayern“ rungtynės.<br>AP nuotr.
„Juventus“ ir „Bayern“ mačas.<br>AP nuotr.
„Barcelona“ aistruolis.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

Feb 23, 2016, 8:39 PM, atnaujinta Jun 6, 2017, 8:21 PM

Antradienį Čempionų lygoje dominavo ispaniškoji „tiki-taka“, nors pirmieji aštuntfinalio susitikimai Turine ir Londone baigėsi skirtingai. Čempionų titulą ginantys „Barcelona“ futbolininkai dominavo Londono „Arsenal“ aikštėje, kur varžovų gynėjus gąsdino šventoji futbolo atakų trejybė – Luisas Suarezas, Neymaras ir Lionelis Messi. Po dviejų pastarųjų sužaidimo „Barcelona“ išsiveržė į priekį ir galiausiai šventė pergalę 2:0.

Pergalę iš anksto mėgino švęsti ir Miuncheno „Bayern“ sirgaliai, kurių komanda išvykoje išsiveržė 2:0, tačiau vicečempionai Turino „Juventus“ žaidėjai pademonstravo plieninį charakterį ir sugebėjo atsitiesti, nors kamuolio kontrolė ir toliau priklausė Josepo Guardiolos komandai. Mačas tarp „Bayern“ ir „Juventus“ baigėsi 2:2.

Londono „Arsenal“ – „Barcelona“ 0:2. L.Messi (71, 83 – 11 m baudinys)

Luisas Enrique išpildė savo pažadą ir „Barcelona“ sirgaliai išvydo, ką gali žodis „Abrakadabra“. „Barcelona“ ryškiai dominavo aikštėje ir ilgą laiką valdė kamuolį, žaisdama sau įprastą futbolą, kai savo sirgalių vilčių svilinami „Arsenal“ žaidėjai ieškojo būtų ištrūkti iš gniaužtų.

„Barcelona“ nuolat kėlė grėsmę, bet Londono ekipos futbolininkai sugebėjo atsakyti keletu greitų išpuolių, po kurių kamuolį teko gaudyti katalonų vartų sargui.Pirmasis kėlinys baigėsi 0:0, o įtampa neblėso, bet „Arsenal“ sirgaliai puikiai suvokė – jų komandai būtina mušti įvartį, nes „Barcelona“ namuose „sausa“ tikrai neliks.

Tačiau ši užduotis „Arsenal“ komandai buvo pernelyg sunki, o „Barcelona“ padarė tai, ko ir norėjo – pasiekė pergalę.Ją lėmė Lionelis Messi, kuriam 71 minutę nuostabų perdavimą į baudos aikštelę atliko Neymaras.

L.Messi „Arsenal“ komanda skyrė ypatingas gynybos pajėgas, bet sulaikyti žvėries nepavyko.

83 minutę „Arsenal“ žaidėjas Mathieu Flamini pats prisidarė problemų. Jis agresyviai sužaidė baudos aikštelėje, griovė ant žemės varžovą ir suteikė progą L.Messi smūgiuoti nuo 11 metrų žymos. Šis progos neiššvaistė.

Beje, L.Messi yra įmušęs įvarčių per pastaruosius du abiejų komandų susidūrimus Čempionų lygos atkrintamosiose. Kai 2010 metais „Barcelona“ laimėjo 4:1, L.Messi įmušė visus savo ekipos įvarčius. Kai kitą sezoną „Barcelona“ 3:1 pranoko „Arsenal“ komandą, L.Messi įmušė dukart.

„Arsenal“ treneris Arsene'as Wengeras prieš rungtynes teigė: „Pasaulis nėra tobulas ir nėra tobulų komandų. Bet „Barcelona“ namuose priartėja prie to.“

Būtent taip išgirtą žaidimą „Arsenal“ mėgins užgesinti per atsakomąsias rungtynes „Barcelona“ stovykloje.

„Barcelona“ šiame mače kamuolį kontroliavo 65 proc. laiko. Katalonai kėlė 7 kampinius, o šeimininkai – vos vieną. Katalonai iš viso smūgiavo 16 kartų, o į vartų plotą pataikė penkiskart. „Arsenal“ smūgiavo 7 kartus ir dukart pataikė į vartų plotą.

„Barcelona“ sėkmingai atliko 632 perdavimus, „Arsenal“ – 263.

Turino „Juventus“ – Miuncheno „Bayern“ 2:2. P.Dybala (63), T.Sturaro (76)/ Th.Muelleris (43), A.Robbenas (55).

Miuncheno „Bayern“ futbolininkai iškart padarė tai, ko siekė – perėmė kamuolio kontrolę. Kamuolį J.Guardiolos komanda valdė užtikrintai, bet Turino „Juventus“ pademonstravo, kad ne veltui atsitiesė Italijos čempionate, o prieš pat Čempionų lygos rungtynes paaukojo ir 15 pergalių iš eilės seriją.

Abi komandos turėjo gerų progų jau pirmajame kėlinyje, bet „Bayern“ buvo gerokai arčiau tikslo, kurį ir pasiekė 43 minutę. Thomas Muelleris po gražaus ekipos žaidimo varžovų baudos aikštelėje šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, stebėdamas, kaip desperatiškai iš vieno krašto į kitą šoka Gianluigi Buffonas.

Įvartis „į rūbinę“ Turino sirgaliams apkartino nuotaikas, bet situacija tapo dar blogesne, kai 55 minutę savo užburtąja kaire koja smūgiavo Arjenas Robbenas. Galingas smūgis į vartų viršutinį kampą virto antruoju „Bayern“ įvarčiu.

„Juventus“ futbolininkai atrodė prislėgti, bet greitai surado papildomų jėgų bei priminė, kodėl pernai nužygiavo iki finalo. Paulas Dybala puikiai perskaitė komandos draugo Mario Mandžukičiaus mintis, surado erdvės baudos aikštelėje ir 63 minutę bėgo savo sirgalių link, švęsdamas įvartį.

„Juventus“ žaidimas tapo agresyvesnis ir 76 minutę „Bayern“ aistruoliai susiėmė už galvų. Alvaro Morata skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o ten progos tykojo Stefano Sturaro, kuris nepraleido šanso išlyginti rezultatą.

„Bayern“ šiose rungtynėse kamuolį kontroliavo 64 proc. laiko. Vokiečiai smūgiavo 14 kartų ir į vartų plotą pataikė 5 kartus. „Juventus“ ekipa buvo taiklesnė. Turino futbolininkai smūgiavo 12 kartų ir į vartų plotą pataikė 7 kartus.

„Bayern“ sėkmingai atliko 597 perdavimus, o „Juventus“ – 253.

Trečiadienio rungtynės (21 val. 45 min.)