Po „Barcelona“ fiasko – ginčai: ar teisėjas apvogė katalonus?

„Barcelona“ futbolininkai po audringų rungtynių nuleidę galvas žygiavo persirengimo kambario link. Čempionų lygos ketvirtfinalis praėjusio sezono nugalėtojams tapo lemtingas. Trečiadienį „Barcelona“ išvykoje 0:2 pralaimėjo Madrido „Atletico“ futbolininkams ir buvo išspirta, nors namuose šventė pergalę 2:1.

Situacija, kurioje Gabi kamuolį paliečia ranka.<br>AP nuotr.
„Barcelona“ komanda iškrito iš Čempionų lygos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2016-04-14 10:00, atnaujinta 2017-05-29 00:40

„Barcelona“ treneris Luisas Enrique pareiškė, kad nieko kaltinti nereikia tik jį. „Esu šimtu procentų kaltas dėl pralaimėjimo. Esu treneris ir esu atsakingas. Tokio mačo ir tikėjomės. Pirmajame kėlinyje daug problemų neturėjome, nors jie ir įmušė įvartį. Antrojoje pusėje sukūrėme pakankamai progų. Viskas tik rodo, kad išgyvename ne geriausius laikus“, – sakė L.Enrique.

Bet „Barcelona“ trenerio nuomonė – tik viena pusė.

Komandos gynėjas Jordi Alba įsitikinęs, kad teisėjas Nicola Rizzoli apiplėšė katalonus.

„Atletico“ antrąjį įvartį įmušė po Andreso Iniestos žaidimo ranka baudos aikštelėje. A.Iniestai pavyko išvengti raudonos kortelės, bet 11 metrų baudinį N.Rizzoli skyrė ir Antoine Griezmannas 88 minutę įmušė antrąjį vakaro įvartį.

Netrukus atėjo ir momentas, dėl kurio J.Alba jaučiasi apvogtas.

Jau pirmąją teisėjo pridėto laiko minutę po smūgio ranka kamuolį palietė „Atletico“ gynėjas Gabi. „Barcelona“ futbolininkai iškart ėmė reikalauti 11 metrų baudinio, tačiau N.Rizzoli nesiryžo nešti kamuolio ant žymos. Situacija sukėlė daug klausimų, nes Gabi kairė koja buvo ties baudos aikštelės linija, o ranka – jau virš baudos aikštelės.

N.Rizzoli prie baudos aikštelės linijos skyrė įprastą baudinį, kurio neišnaudojo Lionelis Messi. Jeigu „Barcelona“ būtų įmušusi, ekipos būtų žaidusios pratęsimą.

„Man sakė, kad tai – baudinys ir būdamas aikštėje tai aiškiai mačiau“, – sakė J.Alba.

Jis nedrįso kritikuoti teisėjo darbo.

„Baudinys nebuvo skirtas ir mes turėjome judėti į priekį. Teisėjas šiose rungtynėse dirbo gerai. Dėl 11 metrų baudinio aišku, bet tokie momentai kartais būna palankūs mums, o kartais ne. Teisėjas su rezultatu neturi nieko bendra“, – kalbėjo gynėjas.

Buvęs „Manchester United“ ir Anglijos rinktinės gynėjas Rio Ferdinandas „BT Sport“ laidoje iškart pareiškė, kad N.Rizzoi suklydo.

„Šimtaprocentinis 11 metrų baudinys. Viskas įvyko baudos aikštelėje. Manau, kad tai – baudinys. Persirengimo kambaryje bus daug pykčio. Iš Gabi reakcijos matosi, kad jis galvoja: „O ne, ką aš padariau?“. Pakartojimas tai tik parodė“, – sakė R.Ferdinandas.

Kitas buvęs „Manchester United“ ir Anglijos rinktinės futbolininkas Paulas Scholesas buvo įsitikinęs, kad „Barcelona“ padarė per mažai. Jis sutiko su R.Ferdinando žodžiais, kad „Atletico“ davė puikų pavyzdį, kaip galima nugalėti katalonus.

„Jie nuostabiai gynėsi. Gynyba baudos aikštelėje veikė puikiai. Visi tie blokai ir išmušimai. Prieš tokią gynybą žaisti sunku. Turi melstis, kad „Barcelona“ neįmuštų. O viskas priklauso nuo susikaupimo“, – sakė P.Scholesas.

Gabi, kuriam į ranką atsimušė kamuolys, neketino slėpti šio fakto, bet futbolininkas tiesiai apie 11 metrų baudinį nieko nepasakė.

„Taip, ranka buvo. Nežinau, ar tai nutiko baudos aikštelėje ar ne, bet tai buvo mano ranka. Kartais teisėjai skiria baudinį, o kartais ne. Mes į pusfinalį patekome garbingai“, – sakė Gabi.

Į Čempionų lygos pusfinalį pateko Miuncheno „Bayern“, Madrido „Atletico“, „Manchester City“ ir Madrido „Real“ komandos. Burtai vyks penktadienį.