Karštas startas: Prancūzijos rinktinė išsigelbėjo prieš Rumuniją

D.Payet džiaugiasi įvarčiu.<br>AP nuotr.
B.Stancu realizuoja 11 metrų baudinį.<br>AP nuotr.
O.Giroud muša įvartį 57 minutę.<br>AP nuotr.
Prancūzijos ir Rumunijos rinktinių rungtynės.<br>AP nuotr.
Prancūzijos ir Rumunijos rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.
A.Griezmannas turėjo nuostabią progą pirmajame kėlinyje, kai smūgiavo skersuotą kamuolį galva, bet šis atsimušė į virpstą.<br>AP nuotr.

Jun 10, 2016, 9:20 PM, atnaujinta May 22, 2017, 3:53 AM

Dimitri Payet tapo Prancūzijos herojumi. Smūgį iš 22 metrų atlikęs prancūzų futbolininkas leido puikia pergale startuoti savo komandai „Euro 2016“ čempionate, nors ekipos žaidimas gerokai strigo, o Rumunija turėjo realių progų.

D.Payet įvartį smeigė 89 minutę, kai rezultatas buvo 1:1, ir leido siausti Prancūzijos aistruoliams, kurie įsitikinę, kad jų rinktinę turi lydėti praeities sėkmė. Čempionatai savoje aikštėje visada buvo palankūs „Les Bleus“ kariaunai.

Pastarąjį kartą Europos čempionatas čia vyko 1984 metais ir tada triumfavo prancūzai. 1998 metais čia vyko pasaulio futbolo čempionatas ir gerbėjai vėl šlovino šeimininkus. Vis dėlto šiame mače prancūzai gerokai pasinervino, nes Rumunija nė kiek nenusileido varžovams.

Rungtynėse pirmieji išsiveržė prancūzai, bet Rumunija anksčiau turėjo nuostabią progą.

Prancūzijos ekipai pirmą įvartį dovanojo ne net keletą nuostabių progų turėjęs Antoine'as Griezmannas, o 57 minutę ore dėl kamuolio su vartininku kovojęs Olivier Giroud, bet po neilgos pertraukos Patrice'as Evra pargriovė ant žemės varžovą ir Bogdanas Stancu 65 minutę realizavo 11 metrų baudinį.

89-ą minutę pergalę išplėšė D.Payet, sukeldamas tikrą euforiją.

Prancūzija – Rumunija 2:1. I.Giroud (57), D.Payet (89)/ B.Stancu (65 – 11 metrų baudinys).

Kartai. Šiame mače buvo užfiksuoti ne tik tokie įprasti veiksmai kaip pirmasis perdavimas ar smūgis. Teisėjas parodė keturias geltonąsias korteles. Tris iš jų užsidirbo rumunai. V.Kassai taip pat skyrė pirmąjį 11 metrų baudinį, kurį uždirbo P.Evra.

Skaičiai.

Prancūzija – Rumunija

Kamuolio kontrolė: 59 – 41

Smūgiai (į vartų plotą): 14 – 10 (5:2)

Perdavimai (sėkmingai užbaigti): 497 (405)  - 278 (185)

Kampiniai: 5 – 4

Nuošalės: 5 – 1

Rungtynės

Milijoninės sirgalių viltys starte sukaustė prancūzus, nes jiems iškart atakuoti nepavyko. Rumunija ėmė spausti ir jau 4 minutę turėjo nuostabią progą, bet H.Lloris atrėmė mirtiną B.Stancu smūgį galva.

Nereikėjo ir dešimties minučių, kad šeimininkų sirgaliai švilptų savo komandai, kuriai sunkiai sekėsi pereiti aikštės vidurį. Bet jau 13 minutę prancūzai šoko iš savo vietų.

D.Payet atliko puikų perdavimą į varžovų baudos aikštelę, kur gynėjai nesugebėjo susitvarkyti su vienu A.Griezmannu. Pastarasis mušė iš labai arti, bet pataikė į virpstą.

Rumunijos komanda nuostabiai žaidė kraštuose, bet paskutinė prancūzų linija užkirto kelią varžovams.

Buvęs anglų gynėjas Danny Millsas sužaidus 30 minučių pareiškė: „Rumunija atvyko sugadinti vakarėlio. Kol kas jie tai tik ir daro.“

36 minutę A.Griezmannas vėl smūgiavo itin galingai, kai ekipos draugas skersavo kamuolį į baudos aikštelę. Tačiau prancūzų sirgaliai liko nusivylę, nes smūgis nebuvo taiklus. Tai buvo antras geras šeimininkų šansas.

Pirmasis kėlinys baigėsi vienu smūgiu į vartų plotą ir buvo gan nuobodus, nors prancūzai paskutinėmis minutėmis užspaudė svečius. O.Giroud po kampinio liko vienas ir smūgiavo galva, bet kamuolys skriejo virš skersinio.

Kėlinys baigėsi prancūzams kamuolį kontroliuojant 59 proc. laiko.

Dešimt minučių rumunai vėl erzino šeimininkų sirgalius. Po trijų minučių žaidimo B.Stancu susiėmė už galvos, kai krūtine laisvas susistabdė kamuolį baudos aikštelėje, bet pritrūko šaltakraujiškumo smūgiuodamas.

O tada iššovė prancūzai.

57 minutę P.Pogba galingai smūgiavo iš toli, bet pataikė tiesiai į vartininką.

Sirgaliai dar nebuvo atsigavę po šio smūgio, kai 57 minutę O.Giroud šoko į kovą su varžovų vartininku ir ore šį nuginklavo galva. Prancūzija šventė pirmąjį čempionato įvartį.

Prancūzų sirgaliams teko greitai nurimti. Rumunijos rinktinė neketino ilgai stebėti laimingų varžovų ir gavo šimtaprocentę progą.  P.Evra baudos aikštelėje pargriovė savo varžovą ir V.Kassa skyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus. B.Stancu 65 minutę šansą išnaudojo ir smeigė prancūzams į nugarą – 1:1.

Prancūzijos rinktinės treneris D.Deschamps'as po praleisto įvarčio atliko du rimtus keitimus: 66 minutę vietoj gerų progų neišnaudojusio A.Griezmanno aikštėje pasirodė K.Comanas. O 77 minutę aikštę paliko ir apie 100 milijonų eurų vertinamas P.Pogba. Jį pakeitė A.Martial.

82 minutę rumunai jau buvo išnaudoję savo keitimus.

89 minutę Prancūzijos sirgaliai jau ošė, nes D.Payet nusprendė išmėginti laimę ir galingai smūgiavo iš 22 metrų atstumo. Kamuolys skrodė vartų tinklą – 2:1.

Rumunai dar mėgino spausti, bet praleidus tokį nemalonų įvartį neužteko jėgų ir idėjų.

Šeimininkai turnyrą pradėjo pergale.

Starto sudėtys.

Prancūzija: Lloris, Sagna, Koscielny, Rami, Evra, Kante, Matuidi, Pogba, Griezmann, Payet, Giroud

Rumunija: Tatarusanu, Sapunaru, Grigore, Chiriches, Rat, Hoban, Pintilii, Stanciu, Popa, Stancu, Andone

Smūgiai. Rumunijos rinktinė per 10 atrankos mačų praleido vos du įvarčius.

Ką sakė prancūzai. „Šios rungtynės turėtų duoti viso čempionato toną. Kuo šis įvykis mažiau slėgs žaidėjus, tuo geriau. Šiai dienai ruošėmės dvejus metus. Mums labai svarbu sugrįžti tarp geriausiųjų. Rumunijos komanda tikrai neridens kamuolio. Jie mėgins pasiekti gerą rezultatą“, – sakė Prancūzijos rinktinės treneris D.Deschamps'as.

Ką sakė rumunai. „Susitinkame su viena geriausių komandų turnyre, bet aš viliuosi ir tikiu savo futbolininkais, kad jie padarys viską, ką gali. Jie visiems įrodys, kad galima žaisti gerai. Sieksime peržengti grupės barjerą ir padaryti labai gerą įspūdį“, – kalbėjo rumunų treneris Anghelas Iordanescu.

Žaidėjas. Turino „Juventus“ žvaigždė Paulas Pogba yra viena geriausių Europoje. Į P.Pogba nuolatos dairosi Europos futbolo grandai, o futbolininkas yra vertinamas maždaug 100 milijonų eurų. P.Pogba Prancūzijoje dar nepateisino savo reputacijos, tad „Euro 2016“ yra didysis jo šansas tapti naujuoju šalies saugų grandies maestro. Jis gali žengti legendų Zinedine'o Zidane'o ir Michelio Platini keliu.

Asmenybė. Atgimęs Rumunijos futbolas turi lenktis treneriui A.Iordanescu. Tai trečiasis kartas, kai jis ėmėsi trenerio pareigų ir šįkart tai padarė jau dirbdamas Rumunijos senate. Pirmą kartą A.Iordanescu dirbo su G.Hagi karta, žengusia į „Euro 1996“ ir 1998 metų pasaulio čempionatą. Galiausiai A.Iordanescu ėmėsi politikos, bet šalis jį išprašė dar kartą vadovauti komandai. Jų viltis treneris pateisino – juk Rumunija rungtyniaus „Euro 2016“.

Dvikovos. Šeštadienį vyks trys mačai. 16 valandą Albanijos rinktinė kovos su Šveicarija. 19 valandą prasidės Velso ir Slovakijos rungtynės, o 22 valandą susikaus Anglijos ir Rusijos ekipos.

Teisėjas. Aikštės teisėjas – Viktoras Kassai (Vengrija). Asistentai: Giorgijus Ringas, Vencelis Tothas (abu Vengrija). Papildomi teisėjas: Tamas Bognaras ir Adamas Farkas (abu Vengrija). Ketvirtasis teisėjas – Bjornas Kuipersas (Nyderlandai).