Velsas rašo istoriją: Garetho Bale'o saldainis ir puiki pergalė

G.Bale'as džiaugiasi ankstyvu įvarčiu per sienelę.<br>AP nuotr.
G.Bale'as – Velso rinktinės lyderis.<br>AP nuotr.
M.Hamšikas.<br>AP nuotr.
G.Bale'as džiaugiasi anksti įmušti įvarčiu per sienelę.<br>AP nuotr.
Velso ir Slovakijos rungtynės.<br>AP nuotr.
M.Hamšiko reakcija po to, kai nesugebėjo 3-ąją minutę išnaudoti šimtaprocentinės progos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (33)

2016-06-11 18:23, atnaujinta 2017-05-22 01:53

Garethas Bale'as parodė savo magiją, bet ne jo smūgis per sienelę Velso rinktinei tapo saldžiausiu. Halas Robsonas Kanu baudos aikštelėje sulaukė neįtikėtino Aarono Ramsey perdavimo, smūgiavo gynėjui per klyną ir siautė kartu su visa komanda.

Pirmąjį kartą į Europos futbolo čempionatą patekusi Velso rinktinė šventė ir pirmąją pergalę. Velsas 2:1 nugalėjo Slovakijos rinktinę, kuri taip pat dar nuo nepriklausomybės laikų nėra žaidusi Europos pirmenybėse.

Velso rinktinė turėjo rimtų problemų. Ji pirmavo nuo 10 minutės iki 61-osios, bet situacija gerokai pablogėjo, kai slovakai į aikštę įleido Ondrejų Dudą. Būtent jis po keitimo savo pirmuoju prisilietimu prie kamuolio įmušė išlyginamąjį įvartį ir suteikė savo komandai psichologinį impulsą.

Slovakijos rinktinė po įvarčio ilgą laiko dalį dominavo aikštėje, o Velsas buvo užspaustas, tačiau sugebėdavo atsakyti greitais išpuoliais.

Emocijų nestokojusios rungtynės sirgaliams pateikė gražių vaizdų, o galiausiai šventė Velsas.

Šią rinktinę komentatorius Nerijus Kesminas įvardijo, kaip galimą turnyro staigmeną.

Rungtynės.

Nei Velso, nei Slovakijos komandos starte žvalgyba neužsiėmė. Ir jau 3-ąją minutę M.Hamšikas privertė ošti slovakų sirgalius. Nuostabų reidą surengęs „Napoli“ saugas pergudravo gynėjus, sulaukė vartininko judesio ir smūgiavo tiesiai į vartus. Tačiau čia neįtikėtinai gerai sužaidė Robertas Makas, išmušęs kamuolį nuo pat linijos.

Chrisas Colemanas visą Velso žaidimą suko apie Garethą' Bale'ą ir visiems buvo aišku, kodėl. Madrido „Real“ žvaigždė savo svorį komandai pademonstravo jau 10 minutę. G.Bale'as baudinį pavertė nuostabiu įvarčiu, kai perkėlė kamuolį per sienelę.

G.Bale'o pirmasis įvartis Velso rinktinėje skriejo būtent į Slovakijos vartus, tad simboliška, kad pirmąjį turnyro įvartį jis įmušė irgi slovakams.

Velso rinktinė po įvarčio atsitraukė ir lėtino tempą. 18 minutę Velso saugai šiek tiek paerzino varžovus, kurie nedrįso spausti. Aikštės viduryje jie ramiai atliko bent penkis perdavimus, o slovakų žaidėjai stovėjo ties viduriu ir žiūrėjo.

G.Bale'as pirmąjį kėlinį užbaigė galingu smūgiu, bet kamuolys skriejo vartininkui į rankas.

Slovakija antrąjį kėlinį pradėjo bandymais atakuoti, bet Velsas ir toliau dominavo aikštėje. Slovakų bandymus žlugdė varžovų spaudimas, neleidęs tinkamai tęsti atakų.

55 minutę slovakų sirgalius nuo kėdžių pakėlė R.Makas. V.Weissas atliko jam nuostabų perdavimą, o R.Makas labai gerai sužaidė, nors buvo tarp dviejų gynėjų. Slovakas pasileido baudos aikštelės link, bet jo smūgis buvo labai netikslus.

G.Bale'as šiose rungtynėse dažniausiai figūravo operatorių kamerose, o 57 minutę jis buvo labai arti dar vieno įvarčio. G.Bale'as parodė, kad gali pavojingai žaisti ne tik su kamuolio ant žemės, bet ir antrajame aukšte. Jis galva nukreipė kamuolį į vartus, o šį jau pats krisdamas už linijos ištraukė M.Kozačikas.

Po trijų minučių J.Kozakas nusprendė atlikto keitimą. Jis į aikštę leido O.Duda. Pastarajam užteko minutės, kad slovakai skanduotų jo vardą. O.Duda gavo puikų perdavimą ir savo pirmąjį prisilietimą prie kamuolio pavertė fantastišku įvarčiu, išlyginusiu rezultatą.

Po įvarčio Velso žaidimas buvo išmuštas iš ritmo ir slovakai ėmė žaisti dar aktyviau. Velso komandai teko ieškoti progų greitiems atsakams. Vienas jų įvyko 73 minutę, kai A.Ramsey mušė galva, bet jam pritrūko tikslumo.

81 minutę Velso sirgaliai ėmė siausti. H.Robsonas Kanu gavo neįtikėtiną perdavimą iš A.Ramsey ir smūgiavo varžovu tarp kojų. Velsas išsiveržė 2:1.

Po penkių minučių A.Nemec buvo labai arti įvarčio. Jis galva smūgiavo į vartų pusę, bet kamuolys atsimušė į virpstą. Slovakai spaudė.

Netrukus A.Ramsey ir G.Bale'as pasileido į greitą ataką, bet jie užsižaidė su kamuoliu baudos aikštelėje ir slovakai spėjo mobilizuoti gynybą.

89 minutę G.Bale'as ir vėl su komandos draugu pasileido į priekį, bet „Real“ žvaigždė sužaidė savanaudiškai – smūgiavo iš toli ir tiesiai į vartininką.

Slovakai per pridėtą laiką dar kurpė atakas, bet mačą laimėjo Velsas – 2:1.

***

Stadionas. Bordo mieste esantis „Stade de Bordeaux“ stadionas talpina 42 tūkstančius 115 žmonių. Tai – naujas stadionas, kuris buvo atidarytas 2014 metų sausį.

Garethas Bale'as. Brangiausias pasaulio futbolininkas buvo tikru įkvėpimu visai rinktinei. Jis žaidė arba sau neįprastoje vieno puolėjo pozicijoje, arba kovojo atakuojančio saugo vietoje. „Real“ klube jis turėjo ir pakilimų, ir nuosmukių, bet su Velso rinktinei žaidė užtikrintai gerai. Ar Velsas gali žengti toliau nei grupės etapas irgi priklausys nuo G.Bale'o.

Ką jie sakė. „Manėme, kad niekada čia nepateksime, bet štai ir mes. Rezultatai bus tokie, kokie bus, bet mes norime, kad didžiuotųsi visa šalis. Šie futbolininkai padėjo pasiekti turnyrą ir mūsų branduolys bei vertybės išliko tokios pačios. Viskas, ką galime padaryti, tai susitelkti į savo žaidimą. Visada tai darėme. Vien žengti į aikštę ir giedoti himną bus nuostabu, bet visi norime laimėti ir jeigu kitus du mačus pasitiksime po pergalės, būsime labai pakylėti“, – sakė Velso treneris Chrisas Colemanas.

Ką jie sakė. „Anglija yra grupės favoritė, nes jie turi geriausią sudėtį ir gali susitvarkyti su įtampa, bet kitos trys ekipos turi vienodus šansus. Dar nesu treniravęs Europos čempionate, bet esu viename žaidęs ir pamenu, kad čia – daug emocijų. Nenorėčiau leisti į detales apie darbą prieš G.Bale'ą, bet aš jį labai gerbiu. Tačiau Velsas nėra tik jis. Jie turi kitų gerų žaidėjų, kurie žaidžia Anglijoje“, – sakė Slovakijos treneris Janas Kozakas.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjaus norvegų brigada. Aikštės teisėjas – Sveinas Oddvaras. Asistentai –Kimas Thomas Haglundas ir Frankas Andas. Papildomi teisėjai – Kenas Henry Johnsenas ir Sveikas Erikas Edvartsenas. Ketvirtasis teisėjas – Aleksejus Kulbakovas iš Baltarusijos.

Marekas Hamsikas. “Napoli“ atakų organizatoriaus pavardė Europoje pažįstama tikrai gerai. „Euro 2016“ atrankoje jis gavo naują vaidmenį priekyje ir tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju, per 10 rungtynių įmušdamas 5 įvarčius. Du svarbiausi įvarčiai įmušti per paskutines atrankos rungtynes su Liuksemburgu. Slovakija laimėjo 4:2 ir jai atsivėrė durys į Prancūziją.

Treneris. Janas Kozakas Čekoslovakijos rinktinėje žaidė 55 kartus ir įmušė 9 įvarčius. Tapęs treneriu jis 1997-1998 metais į Čempionų lygos grupių etapą atvedė „Kosice“ klubą. Pastarasis tapo pirmuoju Slovakijos klubu, patekusiu į aukščiausio lygio Europos klubų turnyrą. 62 metų L.Kozakas yra taktikų meistras. Jis daugelį nustebino, kai nutarė M.Hamšiką naudoti puolėjo pozicijoje. Šis treneris Slovakijos rinktinę pavertė organizuota komanda, turinčia solidžią gynybą bei šturmo vertas greitas atakas.

Treneris. Chrisas Colemanas nusipelnė pagyrų už tai, kad perstatė Velso futbolą po buvusio trenerio Gary Speedo mirties 2011 metų lapkritį. Ch.Colemanas įvedė savo stilių, nors kritikai reikalavo pašalinti trenerį iš rinktinės. Būtent jis surado geriausią būdą panaudoti G.Bale'ą. Ch.Colemanas Velso rinktinę pavertė į solidžią konkurenciją komandą, kuri „Euro 2016“ čempionate gali pateikti siurprizų.